Z ŻYCIA SZKOŁY

KONKURS FOTOGRAFICZNY

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE  - zobacz więcej

XIII Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą23.10.2018 r. nasza szkoła jak co roku wzięła udział w PODZP z uwagi na potrzebę edukowania i informowania młodzieży o konieczności wdrażania zachowań prozdrowotnych w kierunku zapobiegania chorobom nowotworowym. Tym razem w uroczystości uczestniczyły uczennice kl. ILO pod opieką p.Izabeli Bejgi pedagoga szkolnego.Towarzyszyła grupie również p.Ewa Kaja-Chmura -pielęgniarka szkolna. Pamiętajcie!Profilaktyka najważniejsza!

Otwarcie wystawy poświęconej pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego

W dniu 16.10.2018r. o godz.10 w Centrum Kształcenia ,,Nauka" w Pile, otwarto wystawę poświęconą pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Uroczystość rozpoczął swoim przemówieniem pan Roman Leniec Prezes Centrum Kształcenia ,,Nauka". Wśród zaproszonych gości byli m.in. pan Rafał Zdzierela przewodniczący Radny Miasta w Pile, pan Grzegorz Piechowiak poseł ziemi pilskiej oraz ks. Zbigniew Hul proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.   zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Uczniowie klas o profilu weterynaryjnym wzięli udział w spotkaniu z właścicielami kliniki weterynaryjnej ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΙΕΡΙΑΣ, z pobliskiej miejscowości Litochoro. W trakcie spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda kwestia ochrony zdrowia zwierząt w Grecji. Bardzo ciekawym elementem wykładu okazała się być dyskusja o różnicach pomiędzy podejściem do tych kwestii w Polsce i Grecji.

Praktyki w Grecji

Nasi uczniowie odwiedzili kolejne wspaniałe miejsce - Saloniki, a raczej Thesaloniki, bo tak brzmi grecka nazwa tego miasta. Uczniowie zobaczyli nie tylko najważniejsze punkty miasta jak Rotunda, Łuk Triumfalny Galeriusza, Forum Romanum, Bazylika św. Dimitra czy Biała Wieża, ale też mieli chwilę na wypicie prawdziwej greckiej kawy na placu Arystotelesa. zobacz foto

Biliśmy rekord!!!

W dniu 6.10. o godz. 10:00 wraz z mieszkańcami Piły próbowaliśmy pobić rekord Polski w jedzeniu jabłek. Niestety nie udało się, ale było smacznie i wesoło. Wszystkim obecnym dziękujemy i czekamy na kolejną próbę bicia rekordu.

PRAKTYKI W GRECJI

Staż zawodowy w Grecji to nie tylko zajęcia, ale też doskonała okazja do sportowej rywalizacji. Nasi stażyści w wolnych chwilach, intensywnie przygotowują się do wielkiego meczu - informatycy kontra weterynarze! Projekt "Praktyka czyni mistrza" jest realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

PRAKTYKI W GRECJI

W niedzielny poranek nasi uczniowie odbywający staż zawodowy w Grecji, wyruszyli na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miejsc w całym kraju.- Meteory.To zespół bloków skalnych o wysokości nawet ponad 500 m.n.p.m., na których wzniesiono niegdyś klasztory mnichów i mniszek. Do dzisiejszego dnia zachowało się 6 klasztorów, a nasi uczniowie zwiedzili największy z nich - Wielki Meteor.    zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Dziś nasi weterynarze przebywający na stażu zawodowym w Grecji odwiedzili farmę Philoneikos. Podczas zajęć mieli możliwość poznania warunków życia i zasad chowu różnych gatunków zwierząt. Uczniowie pod okiem opiekunów podali zwierzętom leki oraz wykonali zastrzyki. Niekwestionowaną gwiazdą była jednak urocza, ciężarna samica wielbłąda.   zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Nasi weterynarze przebywający na stażu zawodowym w Grecji, odwiedzili dziś stadninę koni w miejscowości Paralia Katerini. Podczas wizyty uczniowie nie tylko mieli okazję posłuchać o działaniu stadniny od właściciela - Pana Heraklesa, ale też pokazali swoje umiejętności podczas porządkowania boksów i pielęgnacji koni. Oprócz tego udało się im także uratować małego kotka, który przez przypadek wpadł do beczki z wodą!  zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

  W Grecji uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk odbywają właśnie zajęcia komputerowe pod czujnym okiem instruktora. Dla pozostałych stażystów to czas na zajęcia sportowe przy hotelowym basenie i na plaży Projekt "Praktyka czyni mistrza" jest realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

PRAKTYKI W GRECJI

Nasi stażyści cali i zdrowi dotarli już do Grecji! Przywitało ich piękne greckie słońce i wspaniała obsługa hotelu. Już za chwilę rozpoczną się ich pierwsze zajęcia

Pojechali go Grecji

Nasi uczniowie dziś wczesnym rankiem wyruszyli w długą drogę do Grecji, gdzie w trakcie najbliższych dwóch tygodni będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W projekcie biorą udział uczniowie klas weterynaryjnych oraz informatycznych. Projekt "Praktyka czyni mistrza" jest realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.   zobacz foto

Praktyki zawodowe w Grecji

30 wrzenia 2018 r.  uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyjadą na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Tym razem grupa uczniów liczyć będzie 65 osób. Praktyki odbędą uczniowie kształcący się w zawodach: technik weterynarii i technik informatyk. Po odbyciu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności – będzie to Europass Mobilność oraz zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego, które potwierdzi ich umiejętności praktyczne przydatne w poszukiwaniu pracy. Wkrótce więcej informacji.

Pamiętaj o profilaktyce

Zapraszamy do udziału w konkursie pt.,,Pamiętaj o profilaktyce - chroń siebie i najbliższych". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu fotografii zachęcającej kobiety do dbania o własne zdrowie i wykonywania badań profilaktycznych w kierunku nowotworu piersi. Więcej informacji udzieli Wam pedagog szkolny.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).