C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * ZAPRASZAMY DO SZKÓŁ DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH: GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH * SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DOROSŁYCH KLASAY 7  i  8 * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * POLICEALNE STUDIUM ZAWODOWE - TECHNIK WETERYNARII * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA - TECHNIK FARMACEUTYCZNY * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * SZKOŁA BRANŻOWA I-STOPNIA - KUCHARZ * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * TECHNIKUM ZAWODOWE W ZAWODACH: - TECHNIK WETERYNARII - TECHNIK HOTELARSTWA - TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH - TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ - TECHNIK INFORMATYK (KLASA O PROFILU WOJSKOWYM - OBSŁUGA DRONÓW) - TECHNIK LOGISTYK (NOWOŚĆ) KLASA O PROFILU WOJSKOWYM * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * LO O PROFILU STYLU WIZAŻU I MAKIJAŻU * LO O PROFILU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO * LO O PROFILU WOJSKOWYM - NOWOŚĆ - TYLKO U NAS CERTYFIKOWANE KLASY WOJSKOWE MON * ZAPRASZMY!!!  * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * BIEŻEMY UDZIAŁ W PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W GRECJI. PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UE * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl  Zobacz ofertę naszej szkoły!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS? - ZAPRASZAMY!!!
Żeby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 67 214 84 01(sekretariat czynny od 8:00 do 15:00)

Z życia szkoły

Wizyta Starosty Pilskiego

15.11.2017 r. naszą szkołę odwiedził starosta Pilski Pan Eligiusz Komarowski. Podczas spotkania omówił zadania starosty i starostwa. Podzielił sie także z młodzieżą własnym doświadczeniem i pasjami.  zobacz foto

Święto Niepodległości

10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbyła się piękna, patriotyczna uroczystość z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Odśpiewaliśmy Hymn Polski i obejrzeliśmy występ artystyczny uczniów. W tym wyjątkowym dniu młodzież klas pierwszych złożyła również ślubowanie, a kadeci klas wojskowych otrzymali z rąk pana dyrektora Adama Nowickiego pagony na mundury. zobacz foto

Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów Centrum Kształcenia ,,Nauka”

W okresie od  14 do 28 października 2017 r. młodzież szkół dziennych Centrum Kształcenia ,,Nauka” w Pile kształcąca się w zawodach kucharz, technik usług fryzjerskich i hotelarskich, przebywała na dwutygodniowych praktykach w Grecji, podczas których zdobywała niezbędną wiedzę i umiejętności do pracy w przyszłej profesji. Szkoła umożliwiła swoim uczniom udział w zagranicznych praktykach poprzez realizację projektu ,,Zagraniczna praktyka zawodowa – możliwością poszerzenia naszych perspektyw zawodowych”. Środki na podjęcie tego przedsięwzięcia pozyskane zostały z Funduszy Europejskich – Wiedza, Edukacja, Rozwój. Celem projektu jest wyposażenie uczestników nie tylko w specjalistyczną wiedzę, ale również w kompetencje społeczne i osobiste. Uczniowie przy okazji nauki praktyki, poznali historię Grecji, jej kulturę i tradycję. Do odbycia stażu zostali zakwalifikowani kandydaci, którzy mają już pewne zasoby wiadomości i umiejętności, wykazali się wysoką kulturą osobistą i prezentowali pozytywną motywację do zagranicznego wyjazdu. Kluczowe również okazały się ich kompetencje językowe z zakresu języka angielskiego, niezbędne do procesu adaptacji i integracji. Ukończenie zagranicznego stażu potwierdzone zostanie certyfikatem, potwierdzającym zdobycie umiejętności, cenionych w całej Unii Europejskiej.   zobacz foto

Katarzyna Janicka

W dniu 31.10.2017 r. w ramach projektu PERSONA "NIE" NON GRATA gościliśmy w naszej szkole  panią Katarzynę Janicką. Pani Katarzyna jest tłumaczem konferencyjmyn - urzędnikiem DG SCIC Komisji Europejskiej. DG SCIC to największa słuzba tłumaczeniowa na świecie, tłumacze DGSCIC pracują między innymi podczas najważniejszych posiedzeń dla UE (np. szczyty prezydentów i premierów).  zobacz foto

Magdalena Niedziałkowska

W dniu 27.10.2017 r. w ramach projektu PERSONA "NIE" NON GRATA gościliśmy w naszej szkole  panią Magdalenę Niedziałkowską - wizażystkę MAKEUP ARTIST & STYLIST.   zobacz foto

Grecja

26.10.2017 r. to kolejny dzień pobytu na praktykach w Grecji. Z samego rana fryzjerki spotkały się z grecką stylistyką fryzur; na czym polegał pokaz? Spójrzcie na załączone fotografie. Po praktykach udaliśmy się do Palaios Panteleimonas, które słynie z unikatowych przypraw i aromatów. Oczywiście nie zabrakło pięknych widoków z perspektywy greckich serpentyn. Wieczorem hotelarze i kucharze brali udział w spotkaniu z greckim menagerem, który opowiedział młodzieży o funkcjonowaniu hotelu pod względem obsługi klienta.  zobacz foto

Zakupy w Grecji

W każdy wtorek w Leptokari można udać się na zakupy w ramach funkcjonującego tam ryneczku. Nie tylko są tam owoce i warzywa(fotki zrobione są po to, by pokazać co można kupić w Grecji na bazarze). Nasi uczniowie zainteresowani byli bardziej ubraniami i pamiątkami, co wydaje się być oczywistą sprawą. Na ostatnim zdjęciu widać jacy byli zadowoleni z zakupów. Nasi kucharze jak twierdzą będą wykorzystywać w szczególności przyprawy, zioła i oliwki do swoich kulinariów.  zobacz foto

Praktyki zawodowe w Grecji

Kolejny dzień praktyk zawodowych fryzjerek i kucharzy. Na zdjęciach m.in. efekty finałowe wykonanej pracy - stylizacje fryzur i potrawy greckie przygotowane przez naszych uczniów.  zobacz foto

Kolejne wieści z Grecji

Dzisiaj, tj. 21.10.2017 r. wybraliśmy się w rejs statkiem na wyspę Skiathos, podczas którego podziwialiśmy piękne widoki, tańczyliśmy na pokładzie w rytm greckiej i polskiej muzyki, a dzięki bystremu oku naszej uczennicy Dominiki Piechocińskiej zostały uchwycone bezcenne chwile. We wspomnieniach pozostaje lazurowa woda, w której widzieliśmy delfiny, piaszczysta plaża mieniąca się jak srebro i piękna zieleń dookoła. Zasmakowaliśmy również greckiego obiadu. Był także czas na zwiedzanie okolicy i kupienie pamiątek.  zobacz foto

Praktyki w Grecji

Przedstawiamy hotel w Grecji - obiekt, który położony jest między morzem a górami. Krajobraz przepiękny, zadbane alejki, dużo zieleni i bezchmurne niebo. Młodzież ma do dyspozycji dwie restauracje, w których odbywa praktyki, siłownię, wyznaczoną plażę do gry w siatkówkę, dwa baseny, stół do ping ponga i Club disco.  zobacz foto 

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).