Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

Życzenia świąteczne

Niech magiczna noc Wigilijnego Wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila  Świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Życzą Właściciele, Dyrekcja,  Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Centrum  Kształcenia „Nauka” w Pile

Wizyta Akademi Technicznej

W dniu 6.12.2018 r. w Centrum Kształcenia „NAUKA” odbyło się spotkanie podchorążych drugiego roku Wojskowej Akademii Technicznej z klasami mundurowymi. Zainteresowanie kadetów problematyką rekrutacji, jak późniejszym życiem studenckim podchorążych było bardzo duże.

Stanisław Sorgowicki

W dniu 13 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedził Pan Stanisław Sorgowicki . Z okazji rocznicy ogłoszenia stanu wojennego nasz gość opowiadał o tych trudnych chwilach, które przeżył jako internowany weięzień stanu wojennego.  Pokazywał zdjęcia z tego okresu, listy od rodziny i dokumenty. Uczniowie byli bardzo zainteresowani wspomnieniami naszego gościa. Dodatkowo dwie uczennice przygotowały występ artystyczny z okazji zbliżających się świąt.   zobacz foto

„FLYING WINGS”

Tym razem akcja „FLYING Wings” kolędowała na Targowisku Miejskim. Zuzia i Ola śpiewały kolędy przybliżając atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wspieraliśmy także akcje charytatywną dla Dominiki „KAŻDY MOŻE BYĆ  MIKOŁAJEM”.  zobacz foto

Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1

W ramach akcji „FLYING WINGS” odwiedziliśmy szkołę Podstawową nr 1. Dorota oraz Kinga prowadziły pokaz udzielania pierwszej pomocy.  zobacz foto

"Matematyczna bombka"

 

ROZWIJANIE KOMPETENCJI LIDERSKICH

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i w budynkuW dniu dzisiejszym (04.12.2018 r.) młodzież Centrum Kształcenia "Nauka"uczestniczyła w prelekcji na temat przedsiębiorczości i relacji biznesowo - liderskich. Spotkanie zorganizowane zostało w pilskim Inwest-Parku.

"Matematyka w obiektywie"

Obraz może zawierać: 14 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i w budynkuKonkurs "Matematyka w obiektywie" rozstrzygnięty. 03.12.2018r. odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników konkursu "Matematyka w obiektywie" i wręczenie nagród. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Prace konkursowe oceniane były pod kątem związku z matematyką, jak również techniki wykonania i oryginalności.

SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE

Obraz może zawierać: 1 osoba, na zewnątrzW dniu 29.11.2018 r. w Centrum Kształcenia „NAUKA” zorganizowano zawody patriotyczno - obronne „SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE”. W zawodach brały udział 5 - osobowe reprezentacje klas mundurowych i cywilnych. Rywalizację pomiędzy klasami zorganizowane zostały w formie wieloboju, z punktami kontrolnymi poszczególnych konkurencji umiejscowionych na pętli taktycznej o długości około 3km.    zobacz foto
 

„FLYING WINGS”

Dniu dzisiejszym 03.12.2018 r.  grupa „FLYING WINGS” odwiedziła Przedszkole nr 17 gdzie recytowaliśmy wiersze o warzywach i owocach. Recytatorkami były Anastazja Przytuła, Zuzanna Szewc, Klaudia Jankowska. Było miło i sympatycznie.    zobacz foto

Zbiórka Żywności

W okresie przedświątecznym uczniowie naszej szkoły biorą udział w zbiórkach żywności na rzecz najbardziej potrzebujących. Cieszymy się, że młodzi ludzie mają wielkie serca i prezentują postawę godną naśladowania. Jesteśmy z Was dumni. W sobotę w zbiórce uczestniczyli kadeci z klasy pierwszej. Brawo Panowie.

Liceum Ogólnokształcące

Ostatnio prezentowaliśmy wybrane klasy o różnych profilach. W Centrum Kształcenia Nauka możecie jednak zdobywać wiedzę i poszerzać swoje horyzonty także na profilu ogólnym. Klasy o tym profilu są dedykowane głównie tym, którzy jeszcze poszukują własnych ścieżek edukacyjnych. Absolwent klasy o profilu ogólnym ma możliwość kontynuowania nauki na różnych kierunkach kształcenia, wszystko zależy od tego, jak sam pokieruje swoją ścieżką kariery. Zapraszamy!

Technik informatyk

A może TECHNIK INFORMATYK? Zawód Informatyk to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina techniki. Wykorzystywana jest we wszystkich sferach naszego życia w domu, szkole, handlu, przemyśle, medycynie, transporcie, rolnictwie oraz rozrywce. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się na masową skalę komputerów oraz rozwojem Internetu. Technik informatyk to zawód, na który z roku na rok jest coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy zarówno w kraju jak i za granią.

Kucharz

"Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką" - nigdy nie powstaną dwa identyczne obrazy ani.... potrawy. Przedstawiając kierunki oferowane przez Centrum Kształcenia Nauka nie możemy zapomnieć o naszych kucharzach. Kształcenie w zawodzie kucharz odbywa się w 3-letniej Szkole Branżowej I Stopnia. Wiedza zdobyta w szkole jest istotna, lecz najważniejsza jest praktyka zdobyta podczas zajęć praktycznych w naszej szkole oraz na praktykach zawodowych w różnych zakładach gastronomicznych.

Spotkanie z terapeutą

Obraz może zawierać: 4 osoby, pies, buty i w budynkuW dniu dzisiejszym uczniowie kształcący się w zawodzie technik weterynarii mieli okazję spotkać się z panią Julią Bondarenko, która omówiła istotę kynoterapii (dogoterapii), w tym zagadnienia terapeutyczne dotyczące dzieci i osób dorosłych.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).