UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Wesołych Świąt !

 

1Kp służy pomocą!

Uczniowie klasy 1Kp postanowili zrezygnować z prezentów świątecznych dla siebie uznając, że zrobią zrzutkę na prezenty dla rodzin, które bardziej tego potrzebują. Podarunki trafiły do dwóch domów. Zakupione zostały ubranka dla dzieci, artykuły szkolne, suszarka do ubrań, środki czystości i artykuły spożywcze. Uczniowie apelują, żeby  nie  omijać  ludzi,  którzy  potrzebują  wsparcia,  nie  udawać,  że  ich  nie  ma tylko coś z tym robić. To co dla nas może wydawać się niewielkim gestem dla innych oznacza bardzo dużo! BRAWO!!!

ZOBACZ

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

13 grudnia 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile nasze uczennice    Aleksandra     Ryś  z kl.4W oraz Milena Konstantynowicz z kl. 2 LOWR oficjalnie odebrały z rąk Wicekuratora Wielkopolskiego Pana Zbigniewa Talagi Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest to nagroda za osiągnięte     wysokie     wyniki w nauce. Dziewczyny znalazły się w gronie najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych z powiatów pilskiego, chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego , złotowskiego. Dziewczyny, serdecznie Wam gratulujemy. Jesteśmy z Was bardzo dumni!

ZOBACZ

 

Konkurs

Uczniowie Centrum Kształcenia „NAUKA” mieli okazję wziąć udział w konkursie „Bombka matematyczna” organizowanym przez panią Annę Suszek. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką w przestrzennym formacie bombki. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni geometrycznej, umiejętności manualnych i twórczych, a przede wszystkim ukazanie piękna i harmonii w matematyce oraz jej powiązania ze sztuką.

Miło  nam  poinformować,  że  wszyscy  uczestnicy  wykazali  się  dużą  kreatywnością  i pomysłowością.  W   związku   z   tym   wszyscy   zajęli   egzekwo   pierwsze  miejsce i wszystkich uczestników zapraszamy w piątek 20.12.2019r. na długiej przerwie do klasy nr 8 na uroczyste wręczenie nagród.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i firmie Ludwig Czekolada Sp. z o.o. zakład produkcyjny w Tucznie za ufundowanie nagród.

ZOBACZ

Zbieramy nakrętki !!!

Wzorem lat ubiegłych w roku szkolnym 2019/2020 kontynuujemy w naszej szkole akcje, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek. Zbiórka trwa przez cały rok szkolny. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę akcje. Zbierane nakrętki przekażemy na Stowarzyszenie „Przyjazna Piła”.

Uczniowie kl. 1 LOD w roli Mikołajów

11 grudnia 2019r. uczniowie klasy 1 LOD Centrum Kształcenia "NAUKA" odwiedzili oddział dziecięcy i oddział chirurgii dziecięcej Szpitala Specjalistycznego                    im. Stanisława Staszica w Pile. Uczniowie przekazali zebrane wcześniej   zabawki,    maskotki i kredki, życząc najmłodszym pacjentom zdrowia i uśmiechu.

 

"NIE dla przemocy wobec kobiet i dziewcząt"

28 listopada 2019r. na terenie kampusu Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile odbyło się seminarium na temat "NIE DLA PRZEMOCY WOBEC KOBIET I DZIEWCZĄT" przygotowane przez Katedrę Pracy Socjalnej PUSS w Pile, Komendę Powiatowej Policji w Pile oraz Studenckie Koło Naukowe AUXILIA. W seminarium wzięły udział uczennice Centrum Kształcenia „Nauka”.

"Świąteczna Paczka"

Jak co roku uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka” włączyli się w akcję "Świąteczna Paczka". Dzięki ich zaangażowaniu i wielkiemu udało się przygotować paczki, którymi zostanie obdarowanych aż 50 rodzin? Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc!

Mikołajkowe warsztaty pierwszej pomocy

6 grudnia 2019r. uczniowie klas ratownictwa przedmedycznego Centrum Kształcenia "NAUKA" zorganizowali pokaz pierwszej pomocy w Galerii Vivo. Dzięki cyklicznym   pokazom   wzrasta   świadomość     społeczeństwa  i maleje  strach  przed udzielaniem pierwszej pomocy potrzebującym. Przecież  każdy  z nas może   uratować   komuś                                                                                         życie.

"Młoda Krew Ratuje Życie"

10 grudnia 2019 r. odbyły się obchody 100 lecia  Polskiego  Czerwonego  Krzyża.  W ramach uroczystości został rozstrzygnięty konkurs propagujący honorowe krwiodawstwo wśród uczniów szkół średnich "Młoda Krew Ratuje Życie". Nasza szkoła zajęła 4 miejsce. Nagrodzonymi uczniami zostali Agata Truszkowska kl. 4 W, Cezary Gorlas kl. 4 W oraz Hubert Jędrusik kl. 3 D. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Dziękujemy również pozostałym uczniom szkoły, którzy bezinteresownie chcą pomagać tym, którzy potrzebują naszej krwi. Wszystkich pełnoletnich uczniów zachęcamy do przyłączenia się do akcji.

ZOBACZ

Konkurs "Bombka Matematyczna"

    

Mikołajki 2019

I doczekaliśmy się! Dnia 6 grudnia naszą szkołę po raz kolejny odwiedził Św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość częstował słodkimi upominkami, a z twarzy uczniów nie znikał uśmiech. Obiecał, że za rok na pewno do nas wróci. Czekamy więc z utęsknieniem na kolejną wizytę.

ZOBACZ

 

Lekcja wizualizacji wizerunku

Lekcja   wizualizacji   wizerunku  w nietypowej formie. Uczniowie klasy  II  F  podczas   lekcji  bawili  się doskonale stylizując się na przedstawicieli różnych subkultur. Chwilowo przenieśli się do świata punków, gotów czy hip hopu.

ZOBACZ

Nagrody w konkursie na kalendarz adwentowy rozdane !!!

Do końca listopada uczniowie Centrum Kształcenia „NAUKA”  mieli    okazję     wziąć   udział  w konkursie na kalendarz adwentowy. Organizatorem konkursu był samorząd uczniowski pod opieką pań Makuszewskiej Anny oraz Kity Mirosławy.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką i w wybranym przez siebie formacie kalendarza adwentowego. Celem konkursu było rozwijanie kreatywności uczniów. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i w związku z tym jury przyznało równorzędne miejsca.

Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i czas włożony w przygotowanie prac.

Zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach.

ZOBACZ

Dzień Podchorążego

W dniu 27 listopada 2019 r. młodzież klas wojskowych Centrum Kształcenia "NAUKA" brała udział w obchodach 189 rocznicy Powstania Listopadowego. Uroczystość podzielono na dwie części. Pierwsza to spektakl słowno – muzyczny „100 lat Traktatu Wersalskiego”, w którym aktorami byli uczniowie klasy 1LOCp, natomiast druga to pokaz sztucznych ogni i poczęstunek - grochówka wojskowa.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).