DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH - 14.04.2018 R. ZAPRASZAMY!!!    Zobacz całą ofertę naszej szkoły!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS? - ZAPRASZAMY!!!
Żeby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 67 214 84 01(sekretariat czynny od 8:00 do 15:00)

Z życia szkoły

WOŚP

W minioną niedzielę 14.01.2018r. odbył sie 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również graliśmy z WOŚP.   zobacz foto

Z wizytą w Nowej Wsi Ujskiej

09.01.2018 r. uczennice z klas o profilu Ratownictwo Medyczne: Sylwia Czarnecka, Dorota Fąs i Kinga Kosiór  wraz z panem Januszem Gregorczykiem odwiedziły Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej oraz filię w Mirosławiu. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać na czym polega praca ratownika medycznego oraz utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Szybko okazało się, że dzieci doskonale znają już numery telefonów ratunkowych – 999 i 112 . W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem, aby skutecznie wezwać pomoc.  zobacz foto

Technik farmaceutyczny

Prowadzimy nabór zimowy na kierunek: Technik farmaceutyczny. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w lutym 2018 r. To już ostatni rok, gdy szkoły rekrutują na ten kierunek. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2018 r. kierunek ten przestanie istnieć na pozionie szkoły średniej.  Przyjdź i zapisz się: tel. 67 2148401     www.nauka.pila.pl   Serdecznie zapraszamy!

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku pragniemy przesłać najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzące Święta będą dla Was  niezapomnianym czasem spędzonym bez pospiechu, trosk i zmartwień, aby odbyły się w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół oraz wszystkich bliskich osób. Życzą właściciele, Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile.

Wyposażenie dla klas mundurowych

W ramach dofinansowania przez MON zadań bieżących i inwestycyjnych w związku z udziałem naszej szkoły w realizacji "Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Klas Mundurowych" szkoła zakupiła następujące wyposażenie: mundury WZ-2010 dla wszystkich kadetów, kamizelki taktyczne, gumowe atrapy karabinka, kompasy, okulary ochronne, łopatki piechoty, pokrowce brezrentowe do łopatek, komplety kpp (850) + mosze medyczne płachtowe, opaski uciskowe medyczne, radiotelefony PMR, przybory do walki wręcz, makiety broni szkoleniowej.  zobacz foto

Technik farmaceutyczny

Prowadzimy nabór zimowy na kierunek: Technik farmaceutyczny. Pierwsze zajęcia rozpoczynają się w lutym 2018 r. To już ostatni rok, gdy szkoły rekrutują na ten kierunek. Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej od 1 września 2018 r. kierunek ten przestanie istnieć na pozionie szkoły średniej.  Przyjdź i zapisz się: tel. 67 2148401     www.nauka.pila.pl   Serdecznie zapraszamy!

Kreatywne zajęcia z Informatyki

Jak co roku z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie pod okiem pana Janusza Gregorczyka na zajęciach z Informatyki wykonali kartki świąteczne. Zobacz niektóre z nich

Wywiadówka w światecznej scenerii

Oczekiwanie na spotkanie z wychowawcą klasy wcale nie musi być stresujące. 14.12.2017 r. podczas wywiadówki zoorganizowaliśmy muzykę świąteczną oraz wysłuchanie kolęd w wykonaniu naszych uczennic. Ponadto każdy mógł nabyć pierniczki i kartki bożonarodzeniowe.  zobacz foto

Zebranie z rodzicami

W czwartek 14.12.2017 r. o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami wszystkich klas. Serdecznie zapraszamy!

Kolejny dzień szkolenia kadetów

9 grudnia 2017 r. na terenie koszar 100 batalionu łączności w Wałczu po raz kolejny odbyły się zajęcia z kadetami klas mundurowych z Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile w ramach „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących certyfikowane piony wojskowych klas mundurowych”. Zajęcia osobiście rozpoczął dowódca 100bł ppłk Sebastian Trojanowski przyjmując meldunek od jednego z uczniów o gotowości klasy do zajęć. Po przywitaniu się z uczniami dowódca przekazał dowodzenie instruktorom zajęć, którzy podzielili uczniów na grupy szkoleniowe. Szkolenie składało się z pięciu punktów nauczania. Na pierwszym punkcie uczniowie ćwiczyli celność z wykorzystaniem trenażera Cyklop, na kolejnym ratownicy medyczni uczyli resuscytacji krążeniowo oddechowej (RKO). Kolejnym punktem nauczania było pokonywanie terenu różnymi sposobami, m.in. czołganie na brzuchu, krótkie skoki i bieg zakosami. Dalej uczniowie mieli doskonalenie musztry indywidualnej i zespołowej, gdzie instruktorzy uczyli ich m.in. występowania z i wstępowania do szyku, oddawania honorów pododdziałem, zmiana ugrupowania oraz wykonywanie zbiórek. Ostatnim punktem nauczania były zajęcia z wychowania fizycznego, podczas których uczniowie uczyli się samoobrony m.in. obronę przed ciosem prostym, duszeniem, a także obronę przed szantażem nożem. Po intensywnym szkoleniu dowódca 100 batalionu łączności zaprosił uczniów na talerz gorącej grochówki. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).