UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Konkurs "Rotmistrz Józef Leszczyński - patron klas wojskowych"

18 października 2019r. w Centrum Kształcenia "NAUKA" odbył się konkurs pt. "Rotmistrz Józef Leszczyński - patron klas wojskowych". Czołowe miejsca zajęli: I miejsce reprezentacja kadetów klasy 3D TZ, II miejsce reprezentacja kadetów 2L TZ i III miejsce reprezentacja kadetów klasy 1 LOFg. Gratulujemy!!!

ZOBACZ

Święto Wojsk Łączności i Informatyki

Dnia 18 października 2019 klasy wojskowe Centrum Kształcenia "NAUKA" uczestniczyły w obchodach Święta Wojsk Łączności i Informatyki 100 Batalionu Łączności w Wałczu. Po uroczystym apelu kadeci mieli okazję poznać sprzęt wojskowy oraz poczęstować się wojskową grochówką. Dziękujemy.

ZOBACZ

Warsztaty makijażu z Sylwią Wąsik

Na początku października w naszej szkole odbyły się warsztaty makijażu z Sylwią Wąsik.

Sylwia wykonała makijaż pokazowy w typie cat eye techniką cut crease i z użyciem pigmentów. Makijaż wykonała po mistrzowsku.
Bardzo dziękujemy Sylwii, że przyjechała do nas i chętnie dzieliła się z nami wiedzą i doświadczeniem

Makijaż: @Sylwia Wąsik Makeup
Modelka: Martyna

 

Belfry 2019

Dzień Edukacji Narodowej, to doskonały moment, aby podkreślić rolę osób, które pracują w oświacie.

Z tej okazji tradycyjnie, jak co roku uczniowie przygotowali akademię w oryginalnym wydaniu. Uroczystość pod hasłem „Czar Par” zawierała wiele zabawnych konkurencji, w których nauczyciele wraz z uczniami wykazali się sprytem, szybkością i kreatywnością. Nie obyło się również bez nominacji, których tematem przewodnim były „słodycze”. Każdy laureat otrzymał słodki upominek.

Tym krótkim przedstawieniem uczniowie docenili i pokazali swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.

ZOBACZ

Pokaz musztry dla najmłodszych mieszkańców miasta Piły

W dniu 10 października 2019r. kadeci klas mundurowy Centrum Kształcenia „NAUKA” zorganizowali pokaz musztry dla najmłodszych mieszkańców miasta Piły - dzieci z pilskiego przedszkola nr 17.

ZOBACZ

 

Spotkanie z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego

W dniu 9 pażdziernika 2019r. uczniowie certyfikowanych klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” II i III edycji programu eksperymentalnego edukacji wojskowej spotkali się z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego oraz sportowcami trenującymi różne dyscypliny sportowe w wojsku.

ZOBACZ

Szkolenie poligonowe w Wałczu

Od 23 września 2019 r. uczniowie II edycji klas certyfikowanych Centrum Kształcenia „NAUKA” przebywają na szkoleniu poligonowym w Wałczu organizowanym przy współudziale 100 batalionu łączności. Kadeci zdobywają wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Rozwijają swoją tężyznę fizyczną, dbają o porządek i mimo zmęczenia całodniowymi ćwiczeniami zajęcia kończą z uśmiechem na twarzach.

ZOBACZ

 

Uroczyste poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowym

W dniu 22 września 2019r. podczas Mszy Świętej w Kościele pw. Świętej Rodziny w Pile nastąpiło uroczyste poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowych szkół Centrum Kształcenia „NAUKA”.

Fundatorami proporca są: Poseł Zjednoczonej Prawicy Pan Grzegorz Piechowiak, prezes Centrum Kształcenia „NAUKA” Pan Roman Leniec oraz właściciel P.P.H.U. ATMAR Pan Tadeusz Malik.

ZOBACZ

Obóz integracyjno - szkoleniowy w Próchnówku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 6-8 września 2019. kadeci z pierwszych klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” uczestniczyli w obozie integracyjno - szkoleniowym w m. Próchnówko.

ZOBACZ

Obchody 80 rocznicy agresji ZSRR na Polskę

 

 

 

 

 

 

Dnia 17 września 2019r. kadeci z klasy wojskowej 2 LOW uczestniczyli w obchodach 80 rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

Uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września 2019r. kadeci klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” brali udział w uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Air Moto Show 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 31 sierpnia 2019r. uczniowie klas wojskowych Centrum Kształcenia ,,NAUKA” uczestniczyli w Air Moto Show na pilskim lotnisku.

Wręczenie proporca klasom wojskowym.

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się 22 września 2019 r. o godzinie 11.00 w Kościele pw. Św. Rodziny w Pile, podczas której nastąpi poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowym szkół Centrum Kształcenia Nauka.

Półmaraton Philipsa

Jak co roku 8 września uczniowie Centrum Kształcenia Nauka aktywnie uczestniczyli w przebiegu Półmaratonu Philipsa podając zawodnikom wodę. Dziękujemy za wasze zaangażowanie!

Festiwal Sztuk Walki

W sobotę 14 września 2019 roku, na targowisku przy ul. Rynkowej w Pile, odbył się 4 Festiwal Sztuk Walki.
Na matach swoje umiejętności prezentowali sportowcy z następujących klubów i szkół: WKS Sokół, Sporty Walki, Karate tradycyjne Shoto, Aikido. Podczas festiwalu odbył się również pokaz musztry wojskowej, pokazany przez naszych kadetów.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).