Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

,,AIDS-wczoraj, dziś, jutro

Drodzy uczniowie! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pt.,,AIDS-wczoraj, dziś, jutro", który odbędzie się 20 listopada 2015r., o godz. 10. Więcej informacji udzieli Wam pedagog szkolny.

HALLOWEEN

Czy wiecie, że Halloween oznacza wigilię Wszystkich Świętych? Zobaczcie, jakie atrakcje przygotowali nasi uczniowie!  zobacz foto

X Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

W dniu 21 października br., uczennice z klasy IIIf pod opieką p.Izabeli Bejgi, pedagoga szkolnego, brały udział w uroczystościach, związanych z profilaktyką raka piersi.  zobacz foto

Dzień Edukacji Narodowej

Tradycyjnie jak co roku, uczniowie z okazji Dnia Edukacji Narodowej przgotowują pełen humoru występ. Jednym słowem parodiują swoich nauczycieli, tym razem to oni wchodzą w role tych, którzy na co dzień uczą, wychowują i wydają polecenia. I tak to owym sposobem, pedagodzy musieli sprostać zaskakującym wyzwaniom!  zobacz foto      zobacz film

RESUSCYTACJA

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa cały rok. My też przez cały rok jesteśmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. 16 .10.2015 r. WOŚP przeprowadziła akcję „Cała Polska Uczy Ratować”, podczas której bito rekord w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób Jurek Owsiak zaangażował Polaków w inicjatywę Europejskiej Rady Resuscytacji. Zorganizowano „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serce” pod nazwą „RESTART A HEART”, którego kulminacyjną była akcja obejmująca młodzież wszystkich krajów Europy. Uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka” dołączyli do tysięcy Polaków i Europejczyków, którzy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Od godziny 1200 do 1230. 65 uczniów naszej szkoły wykonało resuscytację krążeniowo-oddechową.  zobacz foto

Nabór na kurs

CENTRUM KSZTAŁCENIA "NAUKA"  sp. z o.o. w roku szkolnym 2015/2016 prowadzi zapisy na  Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy dla zawodu: technik cyfrowych procesów graficznych (311935) obejmujący kwalifikacje:

Kongres Kobiet Północnej Wielkopolski

W najbliższą sobotę odbędzie się Kongres Kobiet, w którym Centrum Kształcenia ,,Nauka" będzie brało udział. Nasze fryzjerki będą czesały a wizażystki malowały. Będą również nasi żołnierze, hotelarze, weterynarze i ratownicy.Zapowiada się ciekawie!

Klasa wojskowa na obozie

Z początkiem roku szkolnego została otwarta przez Centrum Kształcenia ,,Nauka” sp. z o.o., pierwsza w Pile, klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym. Kadeci wyposażeni zostają w umiejętności i wiedzę, która może okazać się bezcenna przy kontynuowaniu nauki w szkołach i uczelniach wojskowych bądź podczas zawartych kontraktów w jednostkach sił zbrojnych państwa. Dodatkowo, mają oni możliwość rozwijania w szkole swoich zainteresowań i pasji.  zobacz foto   zobacz film

Wielojęzyczność atutem Europejczyka

W dniu 10 wrzesnia uczennice naszej szkoły Michalina Komorwska i Karolina Łagowska na czele z Panem Przemysławem Bednarkiem przygotowali bankiet podczas konferencji odbywajacejs się w I LO w Pile pod tytułem " Wielojęzyczność atutem Europejczyka. Pierwszy, drugi, trzeci język obcy w szkole." KOnferencja zorganizowana została przez PSNJN oddział w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile. Nasza załoga spisała się bardzo dobrze, najlepszą opinie wystawiali sami uczestncy konferencji chwalacy nasz stół i obsługę. Dziekujemy Pani mgr Kamie Pilarskiej -Frąckowskiej za zaproszenie.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbedą się wtorek 29 września według następującego porządku: 1. Godzina 17.00 - spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów klas I w sali nr 28; po spotkaniu z dyrekcją, spotkania rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych według ustalonego przydziału. 2. Godzina 17.00 - spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas II - IV w salach lekcyjnych według ustalonego przydziału.

Pamietaj o profilaktyce...

Drodzy uczniowie! Tradycyjnie, jak co roku Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile proponuje Wam wzięcie udziału w konkursie pt. ,,Pamiętaj o profilaktyce – chroń Siebie i Najbliższych”, który polega na wykonaniu fotografii, zachęcającej kobiety do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu gruczołu piersiowego.Szczegóły konkursu: należy wywołać jedną sztukę fotografii (10cmx15cm). Ponadto, zdjęcie powinno być nagrane na płycie i opatrzone krótkim komentarzem. Na prace czekamy do 5 października 2015r. Więcej informacji udzieli Wam pani Izabela Bejga - pedagog szkolny.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2015 r. przywitaliśmy nowy rok szkolny odśpiewując ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie powitali zgromadzone w auli  osoby. Potem pani dyrektor Małgorzata Leniec w przemówieniu do przybyłych  gości  wspomniała o tym, jak ważną datą jest pierwszy dzień szkoły. Tradycyjnie, jak co roku pani dyrektor życzyła uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Drodzy uczniowie! Życzymy Wam powodzenia i wielu sukcesów w kolejnym roku nauki! Bądźcie dzielni i wytrwali w dążeniu do realizacji własnych marzeń!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędize się 01 września 2015 roku o 11:00 w Auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile przy ulicy Sikorskiego 9.

Egzaminy poprawkowe

We wtorek 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00 w sali nr 29 odbędzie się poprawkowy egzamin maturalny z matematyki. Prosimy o obecność najpóźniej o godzinie 8.30.

Zapraszamy Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły. Możecie się jeszcze zapisać do Technikum Zawodowego w zawodach: technik weterynarii, technik hotelarstwa, technik informatyk i technik usług fryzjerskich. Czekamy na Was również w Liceum Ogólnokształcącym o profilach wojskowym, ratownictwa medycznego oraz styli wizażu i makijażu. W Zasadniczej Szkole Zawodowej są jeszcze miejsca w klasie w zawodzie kucharz.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).