Z ŻYCIA SZKOŁY

Egzaminy poprawkowe

We wtorek 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00 w sali nr 29 odbędzie się poprawkowy egzamin maturalny z matematyki. Prosimy o obecność najpóźniej o godzinie 8.30.

Zapraszamy Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły. Możecie się jeszcze zapisać do Technikum Zawodowego w zawodach: technik weterynarii, technik hotelarstwa, technik informatyk i technik usług fryzjerskich. Czekamy na Was również w Liceum Ogólnokształcącym o profilach wojskowym, ratownictwa medycznego oraz styli wizażu i makijażu. W Zasadniczej Szkole Zawodowej są jeszcze miejsca w klasie w zawodzie kucharz.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Miniony rok szkolny był okresem ciężkiej pracy, szczególnie dla uczniów podchodzących do matury i egzaminów zawodowych, był czasem zawierania nowych przyjaźni wśród pierwszoklasistów. Nad bezpieczeństwem, miłą atmosferą w klasach i na korytarzach szkolnych czuwali nauczyciele, którzy starali się w jak najlepszy sposób przekazać uczniom wiedzę i uchronić ich przed konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dla nich jak i młodzieży, ostatnie dziesięć miesięcy było etapem, który przyniósł wiele refleksji. Nie należy zapomnieć o życzliwej, przyjaznej i wyrozumiałej dyrekcji, która wychodziła naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom środowiska uczniowskiego i pedagogicznego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, rozpoczęła się od ceremoniału pocztu sztandarowego i wyśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie wysłuchaliśmy słów pani dyrektor Małgorzaty Leniec, która podziękowała uczniom za angażowanie się w rozmaite akcje oraz występy artystyczne. Życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i szczęścia, a ponadto absolwentom trafnych wyborów życiowych. Tradycyjnie, jak w każdej szkole, rozdano uczniom nagrody za osiągnięcia edukacyjne. Na koniec, po krótkim artystycznym wystąpieniu uczniów wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim życzymy ciepłych i bezpiecznych wakacji! Kochani powodzenia i do zobaczenia!  zobacz foto

Z WIZYTĄ W ZS W SZYDŁOWIE

W dniu 11 czerwca 2015r., uczniowie Centrum Kształcenia ,,Nauka”: Marcin Okoń, Aleksandra Suchanek i Klaudia Pawlak, udali się z pedagogiem szkolnym Izabelą Bejgą do Zespołu Szkół w Szydłowie w celu zademonstrowania czynności ratujących życie, wykonywanych w razie wypadku. Jak się okazuje, takie akcje są niezbędne, ponieważ uczący się, niebawem rozpoczną wakacje i priorytetem dydaktycznym staje się wyposażenie młodych ludzi zarówno w wiedzę metodyczną jak i merytoryczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Adresatami wizyty były dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. zobacz foto

Jesteśmy z Was dumni!

Ten artykuł pojawia się dla tych, do których nie dotarła jeszcze wyjątkowa wiadomość. Chcemy się podzielić pewną, krótką historią z happy endem. Możemy być dumni z młodych ludzi, z naszych uczniów, którzy potrafią z powołaniem nieść pomoc poszkodowanym, nie zważając na okoliczności i pojawiający się w sytuacjach trudnych strach. Brzmi nieprawdopodobnie…a jednak! O kim mowa? O naszych uczniach doskonalących się w ratownictwie medycznym. Marcin Okoń, Mateusz Aleksiejew i Iwona Zamorska – to o nich mowa, 1 czerwca wracając wspólnie samochodem osobowym, pod opieką nauczyciela, zauważyli że na trasie Piła – Poznań wydarzył się wypadek. Całe szczęście, że zdarzenie nie przyniosło ofiar śmiertelnych, bo nasi uczniowie zareagowali, wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole, pokazali jacy dzielni potrafią być! Wyciągnęli  w pośpiechu sprzęt z auta, opatrzyli poszkodowaną kobietę. Jak wynika z relacji świadków, uderzył w nią samochód z dużą siłą, tak wielką, że nie potrafiła samodzielnie wstać z jezdni. Dodatkowo należy wspomnieć, że nasi bohaterowie ubrani byli w stroje ratowników medycznych, co wzbudziło pewne zamieszanie. Otóż, do wypadku zmierzała już karetka pogotowia z przedstawicielami służb medycznych, którzy na widok naszych uczniów popadli w dezorientację, zastanawiając się jakim cudem nieznajomi ,,medycy” dotarli wcześniej bez pojazdu uprzywilejowanego!? Jednym słowem, wszystko skończyło się dobrze. Marcin Okoń pod koniec akcji usłyszał (prawdopodobnie od lekarza pogotowia), że wszystkie czynności przeprowadzone były wzorowo!

Spotkanie z rodzicami - 28.05.2015r.”

Rodzice naszych uczniów mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat ryzykownych zachowań młodzieży związanych z przyjmowaniem dopalaczy i substancji o działaniu narkotycznym. Prowadzącym był p. Artur Amenda, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Arka Noego”. ,,Najciekawszą częścią spotkania były przedmioty, które zostały skonfiskowane osobom uzależnionym. Teraz wiem, jak wyglądają opakowania po dopalaczach”- mówi jedna z uczestniczek. Centrum Kształcenia ,,Nauka” dokłada wszelkich starań, by rodzice naszych uczniów czuli, iż szkoła ich wspiera w dość trudnym jak na dzisiejsze czasy procesie wychowawczym. Dziękujemy za przybycie i wysłuchanie wykładu.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W STAJNI KONI W OSOWCU

W dniu 20 maja 2015 roku uczniowie klas technikum weterynarii uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Stajni Koni w Osowcu. W ramach zajęć uczniowie poznawali budowę konia (w szczególności kopyta), rozpoznawali pasze stosowane w żywieniu koni oraz oceniali ich jakość. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pielęgnacyjnych takich jak werkowanie, pielęgnacja skóry i sierści. Mieli też możliwość skorzystania z jazdy konnej. Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Tłokowi i panu Pawłowi Skrentnemu - właścicielom stajni za możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych, które pogłębiły wiedzę i umiejętności uczniów, były ciekawe o dostarczyły niecodziennych wrażeń.  zobacz foto

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W czwartek 28 maja 2015 roku o godzinie 16:30 odbędzie się ostatnie już w tym roku szkolnymz zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Kolejne spotkania z ,,Arką Noego”

Wspominaliśmy już, że Centrum Kształcenia ,,Nauka” podjęło współpracę ze Stowarzyszeniem ,,Arka Noego” w celu wyeliminowania istniejących w życiu uczniów zjawisk patologicznych i zachowań ryzykownych. W dniach 18, 19 i 20 maja br., zrealizowano drugą część programu profilaktyczno – terapeutycznego. Prowadzącym zajęcia był p. Artur Amenda – Certyfikowany Instruktor Terapii Uzależnień, który dzięki szerokiej wiedzy oraz prawidłowo wykorzystanej technice wywierania wpływu na grupę, starał się dokonać modyfikacji zachowań młodzieży. W znaczącej mierze jego działania przyniosły zamierzony efekt. Świadczą o tym wyniki ankiet i ich ewaluacja. Zajęcia adresowane do uczniów, pozwoliły dostrzec konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania. Ponadto wpłynęły na sferę emocjonalną młodzieży, która doceniła najwyższe wartości – zdrowie i rodzinę. Dziękujemy panu Arturowi Amendzie oraz jego współpracownikom za  ciekawe spotkania, budzące wiele refleksji.

20-LECIE CENTRUM KSZTAŁCENIA "NAUKA"

Szanowni Absolwenci Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile, już za rok, na wrzesień 2016 roku przypadnie Jubileusz 20-lecia Szkoły a jego obchody odbędą się  01 października 2016 r.  Wydaje się zatem uzasadnionym, by Jubileuszowi nadać odpowiednią rangę w różnych wymiarach, właściwych Szkole, która w okresie lat dwudziestu wpisała się historycznie i społecznie w życie miasta, ale także przecież i w osobiste życie kilku tysięcy Absolwentów. Pozostając w głębokim przekonaniu, że w różnych staraniach prowadzących do organizacji Jubileuszu, nie może zabraknąć obecności Absolwentów Centrum Kształcenia „Nauka”, prosimy Was o zapoznanie się z dalszymi informacjami, oraz żywe współuczestnictwo w organizacji Jubileuszu. Niebawem ukaże się formularz, w którym będzie można zapisywać się i zgłaszać chęć udziału w uroczystościach jubileuszowych.

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS IV

24 kwietnia 2015 r. pożegnalismy się z uczniami klas IV Technikum Zawodowego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych maturzystów i absolwentów odbyła się w auli naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszających chwil, pełnych wspomnień i planów na przyszłość. Pani dyrektor mgr inż. Małgorzata Leniec przypomniała nam krótką historię wszystkich klas, widzianą oczami wychowawców. W tym roku pożegnaliśmy trzy klasy: IV c – technik hotelarstwa - wychowawca Tomasz Winkler, IV d – technik informatyk - wychowawca Tomasz Winkler, IV f – technik usług fryzjerskich - wychowawca Marta Murach. Podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy za dobre wyniki w nauce, wyróżnienia za działalność na rzecz szkoły i szczególne osiągnięcia. Zakończenie roku to również świetny moment by podziękować rodzicom, którzy wspierali życie szkoły przez te cztery lata. Wszystkim absolwentom gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny wynik zbliżającej się matury i egzaminu zawodowego. Powodzenia i „szerokiej drogi”.  zobacz foto

,,O NOWEJ WSPÓŁPRACY…”

Centrum Kształcenia ,,Nauka”, nawiązało współpracę z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem ,,Arka Noego”, które działa w ramach niesienia pomocy osobom uzależnionym. W dniach 20-21 kwietnia 2015r., odbyły się w naszej szkole spotkania z certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień p. Arturem Amendą, który dotarł do najgłębszej sfery emocjonalnej uczestników. Przemyślenia młodzieży, ich refleksja nad swoim życiem wpłynęły na to, że na niektórych twarzach pojawiły się łzy wzruszenia. Tak wiele można stracić przez nieodpowiedzialne postępowanie…zdrowie, rodzinę, własną godność i życie… Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość wysłuchania osoby, która od wielu lat walczy z nałogiem. Jej słowa miały stanowić przestrogę, szczególnie dla tych którzy tkwią w przekonaniu, że problemy poruszane podczas spotkania ich nie dotyczą, bo kontrolują swoje zachowania i  przyzwyczajenia. Młodzież CK ,,Nauka” będzie miała jeszcze okazję spotkać się z p.Amendą w maju tego roku. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Arka Noego, można znaleźć na stronie internetowej www.arkanoego.org. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).