Od 13 do 31 maja 2019 r. prowadzimy nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Nie prowadzimy naboru elektronicznego - tylko wersja papierowa. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Klasa wojskowa na obozie

Z początkiem roku szkolnego została otwarta przez Centrum Kształcenia ,,Nauka” sp. z o.o., pierwsza w Pile, klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym. Kadeci wyposażeni zostają w umiejętności i wiedzę, która może okazać się bezcenna przy kontynuowaniu nauki w szkołach i uczelniach wojskowych bądź podczas zawartych kontraktów w jednostkach sił zbrojnych państwa. Dodatkowo, mają oni możliwość rozwijania w szkole swoich zainteresowań i pasji.  zobacz foto   zobacz film

Wielojęzyczność atutem Europejczyka

W dniu 10 wrzesnia uczennice naszej szkoły Michalina Komorwska i Karolina Łagowska na czele z Panem Przemysławem Bednarkiem przygotowali bankiet podczas konferencji odbywajacejs się w I LO w Pile pod tytułem " Wielojęzyczność atutem Europejczyka. Pierwszy, drugi, trzeci język obcy w szkole." KOnferencja zorganizowana została przez PSNJN oddział w Pile oraz Starostwo Powiatowe w Pile. Nasza załoga spisała się bardzo dobrze, najlepszą opinie wystawiali sami uczestncy konferencji chwalacy nasz stół i obsługę. Dziekujemy Pani mgr Kamie Pilarskiej -Frąckowskiej za zaproszenie.

Zebrania z rodzicami

Zebrania z rodzicami odbedą się wtorek 29 września według następującego porządku: 1. Godzina 17.00 - spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów klas I w sali nr 28; po spotkaniu z dyrekcją, spotkania rodziców z wychowawcami w salach lekcyjnych według ustalonego przydziału. 2. Godzina 17.00 - spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas II - IV w salach lekcyjnych według ustalonego przydziału.

Pamietaj o profilaktyce...

Drodzy uczniowie! Tradycyjnie, jak co roku Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile proponuje Wam wzięcie udziału w konkursie pt. ,,Pamiętaj o profilaktyce – chroń Siebie i Najbliższych”, który polega na wykonaniu fotografii, zachęcającej kobiety do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wczesnego wykrycia nowotworu gruczołu piersiowego.Szczegóły konkursu: należy wywołać jedną sztukę fotografii (10cmx15cm). Ponadto, zdjęcie powinno być nagrane na płycie i opatrzone krótkim komentarzem. Na prace czekamy do 5 października 2015r. Więcej informacji udzieli Wam pani Izabela Bejga - pedagog szkolny.

Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września 2015 r. przywitaliśmy nowy rok szkolny odśpiewując ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego serdecznie powitali zgromadzone w auli  osoby. Potem pani dyrektor Małgorzata Leniec w przemówieniu do przybyłych  gości  wspomniała o tym, jak ważną datą jest pierwszy dzień szkoły. Tradycyjnie, jak co roku pani dyrektor życzyła uczniom, zwłaszcza pierwszoklasistom wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym roku szkolnym.

Drodzy uczniowie! Życzymy Wam powodzenia i wielu sukcesów w kolejnym roku nauki! Bądźcie dzielni i wytrwali w dążeniu do realizacji własnych marzeń!

Rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędize się 01 września 2015 roku o 11:00 w Auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile przy ulicy Sikorskiego 9.

Egzaminy poprawkowe

We wtorek 25 sierpnia 2015 r. o godzinie 9.00 w sali nr 29 odbędzie się poprawkowy egzamin maturalny z matematyki. Prosimy o obecność najpóźniej o godzinie 8.30.

Zapraszamy Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do naszej szkoły. Możecie się jeszcze zapisać do Technikum Zawodowego w zawodach: technik weterynarii, technik hotelarstwa, technik informatyk i technik usług fryzjerskich. Czekamy na Was również w Liceum Ogólnokształcącym o profilach wojskowym, ratownictwa medycznego oraz styli wizażu i makijażu. W Zasadniczej Szkole Zawodowej są jeszcze miejsca w klasie w zawodzie kucharz.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Miniony rok szkolny był okresem ciężkiej pracy, szczególnie dla uczniów podchodzących do matury i egzaminów zawodowych, był czasem zawierania nowych przyjaźni wśród pierwszoklasistów. Nad bezpieczeństwem, miłą atmosferą w klasach i na korytarzach szkolnych czuwali nauczyciele, którzy starali się w jak najlepszy sposób przekazać uczniom wiedzę i uchronić ich przed konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Zarówno dla nich jak i młodzieży, ostatnie dziesięć miesięcy było etapem, który przyniósł wiele refleksji. Nie należy zapomnieć o życzliwej, przyjaznej i wyrozumiałej dyrekcji, która wychodziła naprzeciw potrzebom oraz oczekiwaniom środowiska uczniowskiego i pedagogicznego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, rozpoczęła się od ceremoniału pocztu sztandarowego i wyśpiewania Hymnu Państwowego. Następnie wysłuchaliśmy słów pani dyrektor Małgorzaty Leniec, która podziękowała uczniom za angażowanie się w rozmaite akcje oraz występy artystyczne. Życzyła wszystkim bezpiecznych wakacji, pełnych wrażeń i szczęścia, a ponadto absolwentom trafnych wyborów życiowych. Tradycyjnie, jak w każdej szkole, rozdano uczniom nagrody za osiągnięcia edukacyjne. Na koniec, po krótkim artystycznym wystąpieniu uczniów wszyscy udali się do swoich klas na spotkanie z wychowawcami. Wszystkim życzymy ciepłych i bezpiecznych wakacji! Kochani powodzenia i do zobaczenia!  zobacz foto

Z WIZYTĄ W ZS W SZYDŁOWIE

W dniu 11 czerwca 2015r., uczniowie Centrum Kształcenia ,,Nauka”: Marcin Okoń, Aleksandra Suchanek i Klaudia Pawlak, udali się z pedagogiem szkolnym Izabelą Bejgą do Zespołu Szkół w Szydłowie w celu zademonstrowania czynności ratujących życie, wykonywanych w razie wypadku. Jak się okazuje, takie akcje są niezbędne, ponieważ uczący się, niebawem rozpoczną wakacje i priorytetem dydaktycznym staje się wyposażenie młodych ludzi zarówno w wiedzę metodyczną jak i merytoryczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Adresatami wizyty były dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej oraz młodzież gimnazjalna. zobacz foto

Jesteśmy z Was dumni!

Ten artykuł pojawia się dla tych, do których nie dotarła jeszcze wyjątkowa wiadomość. Chcemy się podzielić pewną, krótką historią z happy endem. Możemy być dumni z młodych ludzi, z naszych uczniów, którzy potrafią z powołaniem nieść pomoc poszkodowanym, nie zważając na okoliczności i pojawiający się w sytuacjach trudnych strach. Brzmi nieprawdopodobnie…a jednak! O kim mowa? O naszych uczniach doskonalących się w ratownictwie medycznym. Marcin Okoń, Mateusz Aleksiejew i Iwona Zamorska – to o nich mowa, 1 czerwca wracając wspólnie samochodem osobowym, pod opieką nauczyciela, zauważyli że na trasie Piła – Poznań wydarzył się wypadek. Całe szczęście, że zdarzenie nie przyniosło ofiar śmiertelnych, bo nasi uczniowie zareagowali, wykorzystali wiedzę zdobytą w szkole, pokazali jacy dzielni potrafią być! Wyciągnęli  w pośpiechu sprzęt z auta, opatrzyli poszkodowaną kobietę. Jak wynika z relacji świadków, uderzył w nią samochód z dużą siłą, tak wielką, że nie potrafiła samodzielnie wstać z jezdni. Dodatkowo należy wspomnieć, że nasi bohaterowie ubrani byli w stroje ratowników medycznych, co wzbudziło pewne zamieszanie. Otóż, do wypadku zmierzała już karetka pogotowia z przedstawicielami służb medycznych, którzy na widok naszych uczniów popadli w dezorientację, zastanawiając się jakim cudem nieznajomi ,,medycy” dotarli wcześniej bez pojazdu uprzywilejowanego!? Jednym słowem, wszystko skończyło się dobrze. Marcin Okoń pod koniec akcji usłyszał (prawdopodobnie od lekarza pogotowia), że wszystkie czynności przeprowadzone były wzorowo!

Spotkanie z rodzicami - 28.05.2015r.”

Rodzice naszych uczniów mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu na temat ryzykownych zachowań młodzieży związanych z przyjmowaniem dopalaczy i substancji o działaniu narkotycznym. Prowadzącym był p. Artur Amenda, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia ,,Arka Noego”. ,,Najciekawszą częścią spotkania były przedmioty, które zostały skonfiskowane osobom uzależnionym. Teraz wiem, jak wyglądają opakowania po dopalaczach”- mówi jedna z uczestniczek. Centrum Kształcenia ,,Nauka” dokłada wszelkich starań, by rodzice naszych uczniów czuli, iż szkoła ich wspiera w dość trudnym jak na dzisiejsze czasy procesie wychowawczym. Dziękujemy za przybycie i wysłuchanie wykładu.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE W STAJNI KONI W OSOWCU

W dniu 20 maja 2015 roku uczniowie klas technikum weterynarii uczestniczyli w zajęciach praktycznych w Stajni Koni w Osowcu. W ramach zajęć uczniowie poznawali budowę konia (w szczególności kopyta), rozpoznawali pasze stosowane w żywieniu koni oraz oceniali ich jakość. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach pielęgnacyjnych takich jak werkowanie, pielęgnacja skóry i sierści. Mieli też możliwość skorzystania z jazdy konnej. Bardzo dziękujemy panu Piotrowi Tłokowi i panu Pawłowi Skrentnemu - właścicielom stajni za możliwość przeprowadzenia zajęć praktycznych, które pogłębiły wiedzę i umiejętności uczniów, były ciekawe o dostarczyły niecodziennych wrażeń.  zobacz foto

ZEBRANIE Z RODZICAMI

W czwartek 28 maja 2015 roku o godzinie 16:30 odbędzie się ostatnie już w tym roku szkolnymz zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).