Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.
 

STUDNIOWKA 2015

Studniówka 2015  maturzystów Technikum Zawodowego w Centrum Kształcenia „Nauka” przeszła do historii. Zobaczcie jak maturzyści bawili się na tradycyjnej studniówce. Piękne suknie, eleganckie garnitury, staranne fryzury i duże podekscytowanie. Poloneza czas zacząć... Dziś zaczęło się odliczanie dni do majowych egzaminów dojrzałości. zobacz foto

,,BEZPIECZNE WALENTYNKI”

W dniu 13 lutego 2015r., pracownicy Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Pile, w ramach akcji ,,Bezpieczne Walentynki”, przeprowadzili w naszej szkole zajęcia o charakterze profilaktycznym. Podczas spotkania młodzież uzyskała obszerne informacje na temat sposobów zarażenia wirusem HIV. Ponadto zostały przedstawione im najważniejsze kwestie dotyczące zachowań prozdrowotnych. Centrum Kształcenia ,,Nauka” dziękuje pracownikom PSSE w Pile  za owocną współpracę.  zobacz foto

MAM TALENT

W czwartek 12 lutego w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu "MAM TALENT". Uczniowie śpiewali, tańczyli i robili dużo innych, czasem dziwnych rzeczy.  zobacz foto

DEUTSCH WAGEN TOUR - JASNE, ŻE KLAR!!!!

04.02.2015r.w Centrum Kształcenia Nauka gościliśmy „Deutsch Wagen Tour”- projekt Goethe Institut!  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III c, III g, III f, III w i II LO. Inicjatorka spotkania z DWT była nauczycielka języka niemieckiego pani Kama Frąckowska-Pilarska. Dokładnie o 10.10 rozpoczęła się  zapowiedziana  lekcja języka niemieckiego, ale  taka inna niż zazwyczaj.  Pani Justyna Wichłacz czyli lektorka  projektu Goethe Institut swoja energią i pozytywnym nastawieniem do języka niemieckiego zaangażowała nas do nauki. zobacz foto

Finał konkursu pt. ,,Mój zwierzak w obiektywie”

I miejsce Natalia Maron z kl. Iw  ,,Dobra kasza! Chcesz trochę??” II miejsce Michał Mozelewski z kl. II LO ,,Pij mleko! Będziesz wielki!” III miejsce Malwina Grzechowiak z kl. IVf ,,Jestem jaki jestem i dobrze mi z tym!” Informujemy również, że na pozostałe zdjęcia można głosować na naszym profilu https://www.facebook.com/NaukaPila?fref=ts  . Fotka z największą liczbą kliknięć wygrywa konkurs w kategorii ,,Facebook.” Zapraszamy!  zobacz foto

,,Już po wywiadówce…”

29 stycznia 2015r., odbyło się w naszej szkole spotkanie z rodzicami, którzy uczestniczyli w szkoleniu pt .,,Jak uchronić dziecko przed zażywaniem środków psychoaktywnych?”, prowadzonym przez panią Izabelę Bejgę – pedagoga szkolnego. Uczestnicy otrzymali informacje na temat konsekwencji zażywania przez młodzież narkotyków   i dopalaczy. Ponadto zostali zapoznani z pierwszymi symptomami uzależnienia oraz zasadami skutecznej profilaktyki. ,,Jestem usatysfakcjonowana dużą liczbą obecnych osób na szkoleniu, oznacza to że rodzice aktywnie chcą uczestniczyć w wychowywaniu swoich dzieci oraz współpracować w tym zakresie ze szkołą. Taka dojrzała postawa rodzicielska, zmierza do zdobywania wiedzy, wpływa na budowanie pozytywnego autorytetu zarówno rodzica jak i nauczyciela. Jednym z najważniejszych elementów w procesie dydaktyczno - wychowawczym jest zatem jednolitość działań oraz wszechstronne wspieranie rodziców. Nasza szkoła taką koncepcję realizuje.”- mówi pani Izabela Bejga. Po spotkaniu z pedagogiem, rodzice udali się bezpośrednio na zebranie z wychowawcami klas. Serdeczne podziękowania dla pani dyrektor Małgorzaty Leniec oraz pani Magdaleny Kiczyńskiej za pomoc organizacyjną podczas szkolenia.

"Jak dbać o miłość"

W Centrum Kształcenia ,,Nauka” po raz pierwszy został zrealizowany program profilaktyczno – edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?", który skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Z treści programu, uczniowie dowiedzieli się, iż nawiązanie przyjaźni, podtrzymywanie miłości jest swoistą sztuką, która wymaga działania i dojrzałości, że sięganie po środki odurzające powoduje zniszczenie właściwych relacji międzyludzkich. Młodzież uzyskała również obszerne informacje na temat konsekwencji społecznych i psychologicznych zażywania narkotyków. Zachowanie zdrowia było jednak zasadniczym tematem programu, a miłość stanowiła niezbędny kontekst treściowy przywołany ze względów dydaktycznych.Realizatorkami programu były pani Izabela Bejga - pedagog szkolny oraz  pani Małgorzata Nowojska – nauczycielka biologii.

,,Misja Ukraina”

Centrum Kształcenia ,,Nauka”, zachęca wszystkich uczniów, rodziców i  nauczycieli do przyłączenia się do Akcji Humanitarnej ,,Życie”, której celem jest niesienie pomocy ludziom mieszkającym w strefie działań wojennych na Ukrainie. My Polacy, możemy spać spokojnie, nie słyszymy w oddali odgłosu spadających bomb. Nie musimy w środku nocy uciekać, ewakuować się do zimnej, wilgotnej piwnicy, w której nie ma bieżącej wody i oświetlenia. zobacz foto

Jaśniej w „Nauce”

W ubiegłym roku nasi uczniowie wraz z prof. Przemysławem Bednarkiem odwiedzili Pilskiego Philipsa – tam w centrum oświetlenia – dowiedzieliśmy się wiele o nowoczesnych technikach iluminacji i o tym jakie technologie wchodzą na rynek. Owocem tego spotkania – jest montowane sukcesywnie w naszej szkole specjalistyczne oświetlenie. Dzięki zastosowanym świetlówką LED spada zużycie energii nawet do 95 %, przyczyniamy się przez to do ochrony środowiska i spadku emisji dwutlenku węgla. Ponadto znacznie zmniejsza się zagrożenie pożarowe, zazwyczaj temp. obudowy nie przekracza 70 stopni, emitowane światło jest bardziej jednorodne - lampy generują określoną długość fali, przez co teksty w książkach są bardziej wyraziste i czytelne. Dodatkowo świetlówki LED nie zawierają szkodliwych substancji jak rtęć i ołów które np. występują w żarówkach CFL /kompaktowych/. Na razie nowe oświetlenie zamontowano w kilku pracowniach i pokoju nauczycielskim – ale docelowo będziemy w ten sposób oświetlać całą szkołę.

KONKURS

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie pt. ,,Mój zwierzak w obiektywie”. Należy na adres mailowy pedagoga szkolnego (pedagog.nauka@wp.pl) wysłać jedno lub dwa zdjęcia swojego pupila w ciekawej, interesującej lub zabawnej sytuacji do 8 lutego 2015r. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny jest na naszej stronie internetowej lub u pedagoga szkolnego. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone w szkolnej gablocie.  czytaj regulamin    zobacz plakat

CUDOWNY PSIAK Z ADOPCJI

Centrum Kształcenia ,,Nauka” stale współpracuje z Punktem Adopcyjnym w Chodzieży; poprzez funkcjonujący w szkole wolontariat, wspiera i niesie wszechstronną pomoc potrzebującym psiakom. Każdy z nas wie, że zwierzaki przebywające w schronisku pozbawione są ciepła domowego ogniska.......   zobacz foto

Klasa wojskowa

Nowy profil w Centrum Kształcenia "Nauka". W nowym roku szkolnym 2015/2016 otwieramy nowy profil kształcenia: Liceum Ogólnokształcące - klasa wojskowa. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce szkoły dzienne.

ZAGRALIŚMY Z WOŚP!

W Centrum Kształcenia Nauka staramy się pokazać młodzieży, że szkoła to nie tylko miejsce gdzie uczymy się suchych faktów i zdobywamy nowe branżowe umiejętności. Chcemy aby nasi uczniowie posiadali również empatię i umiejętności społeczne, które w dorosłym życiu przełożą się na ich kontakty z innymi ludźmi. Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Nauka włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. W Regionalnym Centrum Kultury uczennice klas fryzjerskich czesały wszystkich chętnych za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Ponadto, nasi nauczyciele kształcący w zawodzie technik weterynarii, przy wsparciu uczennic, udzielali porad z zakresu zootechniki, chorób oraz opieki nad zwierzętami. Szefem i pomysłodawcą stoiska był dyrektor Adam Nowicki. zobacz foto

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).