Od 13 do 31 maja 2019 r. prowadzimy nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Nie prowadzimy naboru elektronicznego - tylko wersja papierowa. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

ZAKOŃCZENIE ROKU KLAS IV

24 kwietnia 2015 r. pożegnalismy się z uczniami klas IV Technikum Zawodowego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych maturzystów i absolwentów odbyła się w auli naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszających chwil, pełnych wspomnień i planów na przyszłość. Pani dyrektor mgr inż. Małgorzata Leniec przypomniała nam krótką historię wszystkich klas, widzianą oczami wychowawców. W tym roku pożegnaliśmy trzy klasy: IV c – technik hotelarstwa - wychowawca Tomasz Winkler, IV d – technik informatyk - wychowawca Tomasz Winkler, IV f – technik usług fryzjerskich - wychowawca Marta Murach. Podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy za dobre wyniki w nauce, wyróżnienia za działalność na rzecz szkoły i szczególne osiągnięcia. Zakończenie roku to również świetny moment by podziękować rodzicom, którzy wspierali życie szkoły przez te cztery lata. Wszystkim absolwentom gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny wynik zbliżającej się matury i egzaminu zawodowego. Powodzenia i „szerokiej drogi”.  zobacz foto

,,O NOWEJ WSPÓŁPRACY…”

Centrum Kształcenia ,,Nauka”, nawiązało współpracę z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem ,,Arka Noego”, które działa w ramach niesienia pomocy osobom uzależnionym. W dniach 20-21 kwietnia 2015r., odbyły się w naszej szkole spotkania z certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień p. Arturem Amendą, który dotarł do najgłębszej sfery emocjonalnej uczestników. Przemyślenia młodzieży, ich refleksja nad swoim życiem wpłynęły na to, że na niektórych twarzach pojawiły się łzy wzruszenia. Tak wiele można stracić przez nieodpowiedzialne postępowanie…zdrowie, rodzinę, własną godność i życie… Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość wysłuchania osoby, która od wielu lat walczy z nałogiem. Jej słowa miały stanowić przestrogę, szczególnie dla tych którzy tkwią w przekonaniu, że problemy poruszane podczas spotkania ich nie dotyczą, bo kontrolują swoje zachowania i  przyzwyczajenia. Młodzież CK ,,Nauka” będzie miała jeszcze okazję spotkać się z p.Amendą w maju tego roku. Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia Arka Noego, można znaleźć na stronie internetowej www.arkanoego.org. zobacz foto

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

18 kwietnia 2015 roku w godzinach od 10 do 13 zapraszamy gimnazjalistów na DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH w Centrum Kształcenia "NAUKA" w Pile przy ulicy Warsztatowej 6. W programie imprezy miedzy innymi: degustacja, pokaz fryzjerski, pokaz makijażu, zwiedzanie szkoły, prezentacja kierunków kształcenia, prezentacja zainteresowań uczniów, rozmowa z uczniami i nauczycielami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty naszej szkoły. Zapraszamy!!!

WIELKANOC

Niech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku. Ciepłych i udanych świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu zawodowym i prywatnym życzą: właściciele, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkół Centrum Kształcenia "Nauka".

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.

VII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

19 marca 2015r., Jakub Świciński i Eryk Lewicz, uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego pod opieką p. pedagog Izabeli Bejgi, wzięli udział w VII Powiatowym Konkursie Wiedzy o Sporcie, który odbył się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile. Chłopcy odpowiadali na trudne pytania z zakresu historii sportu, olimpiad oraz osiągnięć wybitnych sportowców. W rywalizacji brało udział 12 szkół. Jak mówi Jakub, nasz pierwszoklasista ,,konkurs był dla nas nadzwyczaj trudny” - ,,czekamy teraz na jakieś sprawnościowe zawody, z pewnością będzie łatwiej”- dodaje z uśmiechem na twarzy.Co prawda, chłopcy nie stanęli na podium, ale walczyli dzielnie i w nagrodę za swój wysiłek otrzymali książki. Gratulujemy!  zobacz foto

MISS CK

W dniu 18 marca 2015 r.  w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował wybory Miss Szkoły. Kandydatki zaprezentowały się w stroju sportowo-szkolnym,  wieczorowym oraz koktajlowym. Musiały również odpowiedzieć na pytania przygotowane przez Jury. Wszystkie kandydatki zaprezentowały się fantastycznie, toteż wybór tej jednej nie był łatwy. Ostatecznie „Miss Szkoły” została uczennica klasy 1 c Dominika Matuszak, tytuł „Wicemiss  Szkoły” otrzymała Martyna Młodawska z klasy 2 f a „Nagrodę Publiczności” otrzymała  Patrycja Januzik. Wszystkim kandydatkom  serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości. zobacz foto

O ODPOWIEDZIALNOŚCI PRAWNEJ NIELETNICH

13 marca 2015r. w Centrum Kształcenia odbyło się spotkanie z przedstawicielką Komendy Powiatowej Policji w Pile sierż. sztab. Anną Starzyńską. Zajęcia o charakterze edukacyjno – profilaktycznym, adresowane były do uczniów najmłodszych klas, którzy zostali przede wszystkim zapoznani z podstawowymi formami przemocy oraz konsekwencjami prawnymi jej stosowania. Ponadto prowadząca zwróciła uwagę na to, jak niebezpieczne może być przyjmowanie środków psychoaktywnych. W tym celu opowiedziała młodzieży szokujące zdarzenia z jej pracy zawodowej, które związane były ze śmiercią nastolatków, którzy zażywali narkotyki i dopalacze. Pod koniec zajęć zaprezentowała ona krótki film, który w wymowny sposób miał trafić do świadomości młodych osób i ustrzec ich przed popełnianiem błędów, które mogą doprowadzić ich do wielu strat a nawet utraty życia. zobacz foto

Konferencja Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej

W dniach 12-14 marca 2015 r. w Szkole Morskiej w Gdyni odbyła się Konferencja Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej na temat: „Jak działamy na rzecz wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez różne formy innowacji – wymiana doświadczeń”. Uczestnicy spotkania debatowali między innymi nad tym, jak pracować z uczniami o specjalnych potrzebach i o koniecznych zmianach w systemie polskiej edukacji. W piątek na Konferencji Krajowego Forum Oświaty Niepublicznej pojawiła się minister Joanna Kluzik – Rostkowska. Szefowa MEN wzięła udział w spotkaniu dotyczącym wszechstronnego rozwoju ucznia poprzez różne formy innowacji. Zmiany, które mają miejsce w polskich szkołach stawiają przed nauczycielami zadanie szukania nowych, niekonwencjonalnych metod kształcenia uczniów – stwierdziła Joanna Kluzik – Rostkowska. - takie podejście pedagogów sprzyja wprowadzaniu w szkołach autorskich, nowatorskich rozwiązań programowych, między innymi za pomocą eksperymentu pedagogicznego. Wszystko to ma na celu poprawę jakości kształcenia – dodała szefowa MEN. Naszą szkołę na konferencji reprezentował pan prezez mgr Roman Leniec.

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

18 kwietnia 2015 roku w godzinach od 10 do 13 zapraszamy gimnazjalistów na DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH w Centrum Kształcenia "NAUKA" w Pile przy ulicy Warsztatowej 6. W programie imprezy miedzy innymi: degustacja, pokaz fryzjerski, pokaz makijażu, zwiedzanie szkoły, prezentacja kierunków kształcenia, prezentacja zainteresowań uczniów, rozmowa z uczniami i nauczycielami. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania dotyczące oferty naszej szkoły. Zapraszamy!!!

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.
 

STUDNIOWKA 2015

Studniówka 2015  maturzystów Technikum Zawodowego w Centrum Kształcenia „Nauka” przeszła do historii. Zobaczcie jak maturzyści bawili się na tradycyjnej studniówce. Piękne suknie, eleganckie garnitury, staranne fryzury i duże podekscytowanie. Poloneza czas zacząć... Dziś zaczęło się odliczanie dni do majowych egzaminów dojrzałości. zobacz foto

,,BEZPIECZNE WALENTYNKI”

W dniu 13 lutego 2015r., pracownicy Sekcji Oświaty i Promocji Zdrowia Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Pile, w ramach akcji ,,Bezpieczne Walentynki”, przeprowadzili w naszej szkole zajęcia o charakterze profilaktycznym. Podczas spotkania młodzież uzyskała obszerne informacje na temat sposobów zarażenia wirusem HIV. Ponadto zostały przedstawione im najważniejsze kwestie dotyczące zachowań prozdrowotnych. Centrum Kształcenia ,,Nauka” dziękuje pracownikom PSSE w Pile  za owocną współpracę.  zobacz foto

MAM TALENT

W czwartek 12 lutego w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu "MAM TALENT". Uczniowie śpiewali, tańczyli i robili dużo innych, czasem dziwnych rzeczy.  zobacz foto

DEUTSCH WAGEN TOUR - JASNE, ŻE KLAR!!!!

04.02.2015r.w Centrum Kształcenia Nauka gościliśmy „Deutsch Wagen Tour”- projekt Goethe Institut!  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas III c, III g, III f, III w i II LO. Inicjatorka spotkania z DWT była nauczycielka języka niemieckiego pani Kama Frąckowska-Pilarska. Dokładnie o 10.10 rozpoczęła się  zapowiedziana  lekcja języka niemieckiego, ale  taka inna niż zazwyczaj.  Pani Justyna Wichłacz czyli lektorka  projektu Goethe Institut swoja energią i pozytywnym nastawieniem do języka niemieckiego zaangażowała nas do nauki. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).