C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * ZAPRASZAMY DO SZKÓŁ DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH: GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH * SZKOŁA PODSTAWOWA DLA DOROSŁYCH KLASAY 7  i  8 * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * POLICEALNE STUDIUM ZAWODOWE - TECHNIK WETERYNARII * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * MEDYCZNA SZKOŁA POLICEALNA - TECHNIK FARMACEUTYCZNY * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * SZKOŁA BRANŻOWA I-STOPNIA - KUCHARZ * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * TECHNIKUM ZAWODOWE W ZAWODACH: - TECHNIK WETERYNARII - TECHNIK HOTELARSTWA - TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH - TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ - TECHNIK INFORMATYK (KLASA O PROFILU WOJSKOWYM - OBSŁUGA DRONÓW) - TECHNIK LOGISTYK (NOWOŚĆ) KLASA O PROFILU WOJSKOWYM * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * LO O PROFILU STYLU WIZAŻU I MAKIJAŻU * LO O PROFILU RATOWNICTWA MEDYCZNEGO * LO O PROFILU WOJSKOWYM - NOWOŚĆ - TYLKO U NAS CERTYFIKOWANE KLASY WOJSKOWE MON * ZAPRASZMY!!!  * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl * BIEŻEMY UDZIAŁ W PRAKTYKACH ZAWODOWYCH W GRECJI. PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UE * C K "NAUKA" ul. Warsztatowa 6 * www.nauka.pila.pl  Zobacz ofertę naszej szkoły!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS? - ZAPRASZAMY!!!
Żeby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 67 214 84 01(sekretariat czynny od 8:00 do 15:00)

Z życia szkoły

CYPR – KRAJ SŁOŃCA I GOŚCINNOŚCI

CYPR – KRAJ SŁOŃCA I GOŚCINNOŚCI  W dniach 03 – 07 listopada 2014 roku, czworo uczniów z Centrum Kształcenia  „Nauka” wraz z opiekunami Panią Eweliną Smokowską oraz Panem  Mirosławem Bentkowskim, uczestniczyło w mobilności w ramach projektu Comenius, która miała miejsce na Cyprze. W ciągu bardzo intensywnego tygodnia wspólnie z gospodarzami oraz innymi partnerami projektu z Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Belgii odwiedziliśmy najciekawsze miejsca na wyspie słońca. W pierwszym dniu poznaliśmy górzysty teren w centralnej części kraju, gdzie mieściła się szkoła naszych gospodarzy. Dwa miejsca, które szczególnie zapadły nam w pamięć to malowniczo położone wsie: Evrychou oraz Kakopetria, pełne urokliwych uliczek, kamiennych kościółków oraz ożywających wieczorami tawern.  zobacz foto

ZWIERZĘTA MAJĄ PRAWA, CZŁOWIEK MA OBOWIĄZKI

29  października odbyło się spotkanie przyszłych techników weterynarzy z panią Danutą Żołędziewską – zoopsychologiem, behawiorystą i szkoleniowcem psów. Pani Żołędziewska opowiedziała o swojej pracy, o specyfice wykonywanego zawodu i poinformowała, gdzie można kształcić się tym kierunku. Następnie poruszyła kilka ważnych tematów:

  • problem pseudohodowli,
  • potrzebę sterylizacji zwierząt,
  • potrzebę adoptowania zwierząt ze schronisk.

Podane informacje, pokazywane zdjęcia oraz omawiane przykłady miały przypomnieć prawdę, o której powinni pamiętać wszyscy: „Zwierzęta mają prawa, człowiek ma obowiązki”.  zobacz foto

,,Jabłkowe Love

W dniu 28.10.2014r odbyła się w naszej szkole akcja ,,Jabłkowe Love". W specjalnym "jabłkowym kąciku" wszyscy uczniowie zostali poczęstowani jabłkami prosto z sadu, oraz jabłkowymi pysznościami w postaci ciepłych ciasteczek z jabłkiem. Mogli zabrać sobie kulinarne przepisy na pyszności z jabłek, które wykorzystają w domu. Szczególnego charakteru imprezy nadawały stroje ludowe, w które przebrane były Hania i Patrycja z klasy IIIw. Po szkole roznosił się zapach piernika z jabłkami, przeplatany z zapachem szarlotki oraz kruchych ciasteczek upieczonych przez klasę III zk i I zk, którymi zostali poczęstowani dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkie pyszności z jabłek zostały przygotowane pod czujnym okiem Pani Grażyny Nowickiej i Pani Anny Makuszewskiej. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do uczennicy Małgorzaty Woźniak z klasy IIIw za podarowanie jabłek dla naszej szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Pan Przemek Bednarek.  zobacz foto

Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

W dniu 20 października 2014r., uczennice Centrum Kształcenia ,,Nauka” wraz z pedagogiem szkolnym panią Izabelą Bejgą wzięły udział w Powiatowych Obchodach Dnia Zdrowia Piersi. Uroczystość składała się z dwóch części: konferencji w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, połączonej  z podsumowaniem konkursu dla młodzieży „Pamiętaj o profilaktyce – chroń siebie  i najbliższych” oraz Pilskiego Marszu Zdrowia, który miał na celu uświadomienie pilskiemu społeczeństwu rozmiaru zagrożenia rakiem piersi i wagi podejmowania różnorodnych działań profilaktycznych w walce z nowotworami. Wydarzeniu patronował Starosta Pilski. Na szczeblu szkolnym, w ramach w/w konkursu, wyróżniona została praca Klaudii Koszuty  z klasy Id TZ. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile, nagrodziła uczennicę dyplomem uznania. zobacz foto

Poland is beautiful

W dniu 2 października 2014r. zorganizowana została w naszej szkole akcja „Poland is beautiful”- „Polska jest piękna” Akcja ta miała na celu rozpropagowanie piękna naszego kraju oraz zmieniającej się Polski. Poszczególne elementy akcji były następujące:- projekcja  filmu Poland is beautiful, która odbyła się na początku 4 lekcji, - ogłoszenie konkurs dla uczniów na wykonanie pracy dowolną techniką  pod tytułem „Polska jest piękna”. Aby nadać szczególnego charakteru akcji  rozdawane były okolicznościowe naklejki. Organizatorem akcji był Samorząd szkolny z opiekunem  p. Przemkiem Bednarkiem. zobacz foto

Dzień Edukacji Narodowej

GENIALNA SPRAWAW CK „NAUKA” ŚWIĘTO I ZABAWA!!! Już po raz piąty  odbyła się w naszej szkole gala wręczenia „BELFRÓW”, czyli Święto Edukacji Narodowej. W tym roku o tematyce hawajskiej  Przypomnijmy… W 2010 r. były „BELFRY” o tematyce filmowej.  Wybieraliśmy np. „Jamesa Bonda” czy  „Terminatora”. W 2011 r. bawiła tematyka pogodowa. Wtedy pan Przemysław Bednarek wygrał w kategorii „Grom z jasnego nieba”. W 2012 r. były „BELFRY” dożynkowe, czyli „Wieś tańczy, wieś śpiewa”. W zeszłym roku celebryckie. Wówczas w kategorii „Top model, łap szpadel” zwyciężyła pani Romana Nawrocka – Holz, a w kategorii „Operacja stylówa” -  pani Milena Gromadzka –Jakubowska. Na tegorocznych „BELFRACH” czekało na nauczycieli wiele niespodzianek: hawajskie tańce, wróżby, parodia nauczycieli.   zobacz film  zobacz foto

MY TEŻ BILIŚMY REKORD

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa cały rok. My też przez cały rok jesteśmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. 16 .10.2013 r. WOŚP przeprowadziła akcję „Cała Polska Uczy Ratować”, podczas której bito rekord w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób Jurek Owsiak zaangażował Polaków w inicjatywę Europejskiej Rady Resuscytacji. Zorganizowano „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serce” pod nazwą „RESTART A HEART”, którego kulminacyjną była akcja obejmująca młodzież wszystkich krajów Europy. Uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka” dołączyli do tysięcy Polaków i Europejczyków, którzy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Od godziny 1200 do 1230. 39 uczniów naszej szkoły wykonało resuscytację krążeniowo-oddechową. zobacz foto

WYCIECZKA WETERYNARZY

7 października 2014 roku grupa uczniów z technikum weterynarii wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do gospodarstw rolnych i agroturystycznych. Miejsca, które odwiedzili to: Gospodarstwo Akroturystyczne "U Krysi" - Krystyna Skrentna, Stajnia Osowiec - Pawła Skrentnego - Gospodarstwo rolne - Akradiusz Tomke. W programie wycieczki było między innymi: obserwowanie pracy kowala przy korekcji i werkowaniu koni, zapoznanie się ze sprzętem jeździeckim, przyborami do pielęgnacji koni, możliwość czyszczenia konia, osłuchanie zwierzęcia, oglądanie zębów konia, obejrzenie pokazu jeździeckiego, zapoznanie się z żywcem, warunkami zootechnicznymi i wychowem warchlaków, poznanie funkcjonowania obory, metody doju i znakowania oraz przeprowadzenie przez kazdego uczestnika badania rektalnego u krowy. zonacz foto

Poland is beautiful

POLAND IS BEAUTIFUL. Oto kilka najpiękniejszych zakątków Polski, które sfilmowaliśmy przy okazji realizacji różnych projektów w 2013 roku. 
Zobacz film

KONGRES KOBIET

Podczas Kongresu Kobiet, który odbył się 27 września na pilskim UAM-ie, uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie. Fryzjerzy i wizażyści mieli ręce pełne pracy - zadbali o wizerunek pań odwiedzających tego dnia mury uniwersytetu. Nasi hotelarze pokazywali jak pięknie nakryć do stołu, natomiast weterynarze udzielali porad miłośnikom zwierząt. Pomagaliśmy także przy stanowisku medycznym, gdzie między innymi mierzono poziom ciśnienia tętniczego krwi. Nie zabrakło wśród nas także reprezentacji kucharzy i informatyków. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili temu wydarzeniu, swoją wolną sobotę. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).