DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH - 14.04.2018 R. ZAPRASZAMY!!!    Zobacz całą ofertę naszej szkoły!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS? - ZAPRASZAMY!!!
Żeby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 67 214 84 01(sekretariat czynny od 8:00 do 15:00)

Z życia szkoły

"Jak dbać o miłość"

W Centrum Kształcenia ,,Nauka” po raz pierwszy został zrealizowany program profilaktyczno – edukacyjny pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość?", który skierowany był do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Z treści programu, uczniowie dowiedzieli się, iż nawiązanie przyjaźni, podtrzymywanie miłości jest swoistą sztuką, która wymaga działania i dojrzałości, że sięganie po środki odurzające powoduje zniszczenie właściwych relacji międzyludzkich. Młodzież uzyskała również obszerne informacje na temat konsekwencji społecznych i psychologicznych zażywania narkotyków. Zachowanie zdrowia było jednak zasadniczym tematem programu, a miłość stanowiła niezbędny kontekst treściowy przywołany ze względów dydaktycznych.Realizatorkami programu były pani Izabela Bejga - pedagog szkolny oraz  pani Małgorzata Nowojska – nauczycielka biologii.

,,Misja Ukraina”

Centrum Kształcenia ,,Nauka”, zachęca wszystkich uczniów, rodziców i  nauczycieli do przyłączenia się do Akcji Humanitarnej ,,Życie”, której celem jest niesienie pomocy ludziom mieszkającym w strefie działań wojennych na Ukrainie. My Polacy, możemy spać spokojnie, nie słyszymy w oddali odgłosu spadających bomb. Nie musimy w środku nocy uciekać, ewakuować się do zimnej, wilgotnej piwnicy, w której nie ma bieżącej wody i oświetlenia. zobacz foto

Jaśniej w „Nauce”

W ubiegłym roku nasi uczniowie wraz z prof. Przemysławem Bednarkiem odwiedzili Pilskiego Philipsa – tam w centrum oświetlenia – dowiedzieliśmy się wiele o nowoczesnych technikach iluminacji i o tym jakie technologie wchodzą na rynek. Owocem tego spotkania – jest montowane sukcesywnie w naszej szkole specjalistyczne oświetlenie. Dzięki zastosowanym świetlówką LED spada zużycie energii nawet do 95 %, przyczyniamy się przez to do ochrony środowiska i spadku emisji dwutlenku węgla. Ponadto znacznie zmniejsza się zagrożenie pożarowe, zazwyczaj temp. obudowy nie przekracza 70 stopni, emitowane światło jest bardziej jednorodne - lampy generują określoną długość fali, przez co teksty w książkach są bardziej wyraziste i czytelne. Dodatkowo świetlówki LED nie zawierają szkodliwych substancji jak rtęć i ołów które np. występują w żarówkach CFL /kompaktowych/. Na razie nowe oświetlenie zamontowano w kilku pracowniach i pokoju nauczycielskim – ale docelowo będziemy w ten sposób oświetlać całą szkołę.

KONKURS

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie pt. ,,Mój zwierzak w obiektywie”. Należy na adres mailowy pedagoga szkolnego (pedagog.nauka@wp.pl) wysłać jedno lub dwa zdjęcia swojego pupila w ciekawej, interesującej lub zabawnej sytuacji do 8 lutego 2015r. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe. Regulamin konkursu dostępny jest na naszej stronie internetowej lub u pedagoga szkolnego. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone w szkolnej gablocie.  czytaj regulamin    zobacz plakat

CUDOWNY PSIAK Z ADOPCJI

Centrum Kształcenia ,,Nauka” stale współpracuje z Punktem Adopcyjnym w Chodzieży; poprzez funkcjonujący w szkole wolontariat, wspiera i niesie wszechstronną pomoc potrzebującym psiakom. Każdy z nas wie, że zwierzaki przebywające w schronisku pozbawione są ciepła domowego ogniska.......   zobacz foto

Klasa wojskowa

Nowy profil w Centrum Kształcenia "Nauka". W nowym roku szkolnym 2015/2016 otwieramy nowy profil kształcenia: Liceum Ogólnokształcące - klasa wojskowa. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce szkoły dzienne.

ZAGRALIŚMY Z WOŚP!

W Centrum Kształcenia Nauka staramy się pokazać młodzieży, że szkoła to nie tylko miejsce gdzie uczymy się suchych faktów i zdobywamy nowe branżowe umiejętności. Chcemy aby nasi uczniowie posiadali również empatię i umiejętności społeczne, które w dorosłym życiu przełożą się na ich kontakty z innymi ludźmi. Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Nauka włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. W Regionalnym Centrum Kultury uczennice klas fryzjerskich czesały wszystkich chętnych za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Ponadto, nasi nauczyciele kształcący w zawodzie technik weterynarii, przy wsparciu uczennic, udzielali porad z zakresu zootechniki, chorób oraz opieki nad zwierzętami. Szefem i pomysłodawcą stoiska był dyrektor Adam Nowicki. zobacz foto

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

NIECH W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU SZCZĘŚCIE I POMYŚLNOŚĆ NIGDY WAS NIE OPUSZCZĄ, A WIARA CODZIENNIE DODAJE SIŁ I ENERGII DO TWORZENIA I REALIZACJI NOWYCH POMYSŁÓW. SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĄ: WŁAŚCICIELE, DYREKCJA ORAZ NAUCZYCIELE SZKÓŁ CENTRUM KSZTALCENIA "NAUKA".

ŚWIĄTECZNA PACZKA

W dniach od 01 do 15 grudnia 2014 r. w Centrum Kształcenia "Nauka" przeprowadziliśmy akcję pt. "Świąteczna paczka". Zebraliśmy produkty, które otrzyma 50 rodzin uczniów naszej szkoły. Akcja opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).