UWAGA! Trwa nabór uzupełniający. Dokumenty (podanie do szkoły, oryginalne świadectwo ukończenia szkoły wraz z zaświadczeniem o wynikach egzaminu gimnazjalnego/ósmoklasisty) należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 19 lipca 2019 r. 22 lipca 2019 r. godzina 12.00 opublikowana zostanie lista osób przyjętych do szkoły.

Z ŻYCIA SZKOŁY

Klasa wojskowa

Nowy profil w Centrum Kształcenia "Nauka". W nowym roku szkolnym 2015/2016 otwieramy nowy profil kształcenia: Liceum Ogólnokształcące - klasa wojskowa. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce szkoły dzienne.

ZAGRALIŚMY Z WOŚP!

W Centrum Kształcenia Nauka staramy się pokazać młodzieży, że szkoła to nie tylko miejsce gdzie uczymy się suchych faktów i zdobywamy nowe branżowe umiejętności. Chcemy aby nasi uczniowie posiadali również empatię i umiejętności społeczne, które w dorosłym życiu przełożą się na ich kontakty z innymi ludźmi. Już po raz kolejny uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia Nauka włączyli się w zbiórkę funduszy na rzecz WOŚP. W Regionalnym Centrum Kultury uczennice klas fryzjerskich czesały wszystkich chętnych za symboliczną kwotę wrzuconą do puszki. Ponadto, nasi nauczyciele kształcący w zawodzie technik weterynarii, przy wsparciu uczennic, udzielali porad z zakresu zootechniki, chorób oraz opieki nad zwierzętami. Szefem i pomysłodawcą stoiska był dyrektor Adam Nowicki. zobacz foto

POCHYLMY SIĘ NAD POTRZEBUJĄCYMI

PODARUJ  1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce w 2014 r wypożyczamy rocznie 380 podręczników, zakupiliśmy 36 biletów miesięcznych za 4233,14 zł, w okresie przedświątecznym przygotowaliśmy 90 paczek żywnościowych. Dziękujemy za wsparcie.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

NIECH W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU SZCZĘŚCIE I POMYŚLNOŚĆ NIGDY WAS NIE OPUSZCZĄ, A WIARA CODZIENNIE DODAJE SIŁ I ENERGII DO TWORZENIA I REALIZACJI NOWYCH POMYSŁÓW. SPOKOJNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ŻYCZĄ: WŁAŚCICIELE, DYREKCJA ORAZ NAUCZYCIELE SZKÓŁ CENTRUM KSZTALCENIA "NAUKA".

ŚWIĄTECZNA PACZKA

W dniach od 01 do 15 grudnia 2014 r. w Centrum Kształcenia "Nauka" przeprowadziliśmy akcję pt. "Świąteczna paczka". Zebraliśmy produkty, które otrzyma 50 rodzin uczniów naszej szkoły. Akcja opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. zobacz foto

Chodził Mikołaj po szkole…

Mikołajki w Szkołach Centrum Kształcenia „Nauka” przebiegały w iście radosnej i szalonej atmosferze. Były to PIERNIKOWE MIKOŁAJKI! Po całej szkole roznosił się zapach świeżo pieczonych pierników, które każdy uczeń otrzymał w prezencie od ekipy św. Mikołaja. Mikołajowi towarzyszyła choinka, która budziła wśród uczniów i grona pedagogicznego największe poruszenie. Były konkursy indywidualne i grupowe. Każda klasa odgadywała bajkową postać związaną z Bożym Narodzeniem, wspólnie z wybranymi spośród uczniów liderami przechodziła przez magiczny labirynt, a później naśladowała Mikołaja w jego radosnym powitaniu. Imprezę tę zawdzięczamy zaangażowaniu samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem p. Przemysławem Bednarkiem. Podziękowania należą się również uczniom Zasadniczej Szkoły Zawodowej, którzy pod opieką p. Grażyny Nowickiej i p. Anny Makuszewskiej upiekli pyszne pierniki.    zobacz foto

Wizualizacje Wizerunku

Po raz kolejny uczennice klas fryzjerskich mogły sprawdzić swoje umiejętności podczas kreowania wizerunku. Zajęcia z wizualizacji to jeden z przedmiotów zawodowych w technikum fryzjerskim. Dziewczyny stworzyły kompleksowe stylizacje - Hippis, yuppie, punk, model - strój, fryzura i makijaż - odzwierciedlały cechy wybranych stylów grupowych. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy - efekty możecie ocenić sami - zobacz foto

AIDS – wczoraj, dziś, jutro

19 listopada 2014r. 49 uczniów szkół dziennych Centrum Kształcenia ,,Nauka” wzięło udział w szkolnym konkursie wiedzy pt.: ,,AIDS- wczoraj, dziś, jutro” pod opieką pedagoga szkolnego p. Izabeli Bejgi i pielęgniarki szkolnej p. Ewy Kaji – Chmury. Test zawierał zarówno pytania zamknięte jak i otwarte. Uczestnicy dokonywali próby wyjaśnień wieloaspektowego spojrzenia na problem AIDS. Ponadto uczniowie udzielali porad i odpowiedzi (w formie pisemnej) na listy anonimowych osób, które podejrzewały, że mogą być nosicielami wirusa HIV. Do etapu powiatowego przeszli: Klaudia Koszuta (kl.Id) – I miejsce, Michał Modzelewski (kl.II LO)– II miejsce, Marcin Okoń (kl.IIw)-III miejsce. 02 grudnia 2014r., pani dyrektor Małgorzata Leniec wręczyła naszym zwycięzcom szkolnym dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek. zobacz foto

POMAGAMY BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM

W dniu 29 listopada 2014r. uczniowie klas technikum weterynaryjnego wraz z nauczycielami panem Mirosławem Bentkowskim i panem Sławomirem Machałą odwiedzili schronisko dla psów w Chodzieży. Uczniowie zapoznali się z pracą ze zwierzętami, przekazali zebraną karmę oraz uczestniczyli w zajęciach z psami. Podczas rozmowy z opiekunami schroniska nawiązał się ciekawy dialog, podczas którego uczniowie wykazali duże zainteresowanie losami czworonogów. Na szczególną pochwałę zasługuje uczennica Natalia Maron, która od 4 lat poświęca swój wolny czas na pracę w schronisku. W spotkaniu uczestniczyli :  Patrycja Kondarewicz, Dorota Golla, Daria Chilicka, Natalia Maron, Klaudia Rakowska, Alicja Wiśniewska, Natalia Matuszak, Marcin Okoń, Maciej Grzymisławski oraz Marcin Krzewina. zobacz foto

JAK DOBRZE OŚWIETLIĆ HOTEL

Uczniowie klas I C, IIC i IV C Technikum Hotelarskiego wraz z panem Przemkiem Bednarkiem odwiedzili Centrum Zastosowań Światła znajdujące się w Pile w firmie Philips Lighting Poland S.A.  Wszyscy uczestnicy wycieczki mieli możliwość zobaczenia, jak oświetla się pokój hotelowy, korytarz, kuchnię czy night club. Zwiedzając poszczególne pomieszczenia, za każdym razem przenosiliśmy się w inną przestrzeń, jak w bajce. Raz byliśmy w sali konferencyjnej, za chwilę w biurze dyrektora hotelu, a otwierając następne drzwi przenosiliśmy się w przestrzeń parku z rozświetlonym gwieździstym niebem. Coś niesamowitego! Fantastyczna przygoda!   zobacz foto

CYPR – KRAJ SŁOŃCA I GOŚCINNOŚCI

CYPR – KRAJ SŁOŃCA I GOŚCINNOŚCI  W dniach 03 – 07 listopada 2014 roku, czworo uczniów z Centrum Kształcenia  „Nauka” wraz z opiekunami Panią Eweliną Smokowską oraz Panem  Mirosławem Bentkowskim, uczestniczyło w mobilności w ramach projektu Comenius, która miała miejsce na Cyprze. W ciągu bardzo intensywnego tygodnia wspólnie z gospodarzami oraz innymi partnerami projektu z Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz Belgii odwiedziliśmy najciekawsze miejsca na wyspie słońca. W pierwszym dniu poznaliśmy górzysty teren w centralnej części kraju, gdzie mieściła się szkoła naszych gospodarzy. Dwa miejsca, które szczególnie zapadły nam w pamięć to malowniczo położone wsie: Evrychou oraz Kakopetria, pełne urokliwych uliczek, kamiennych kościółków oraz ożywających wieczorami tawern.  zobacz foto

ZWIERZĘTA MAJĄ PRAWA, CZŁOWIEK MA OBOWIĄZKI

29  października odbyło się spotkanie przyszłych techników weterynarzy z panią Danutą Żołędziewską – zoopsychologiem, behawiorystą i szkoleniowcem psów. Pani Żołędziewska opowiedziała o swojej pracy, o specyfice wykonywanego zawodu i poinformowała, gdzie można kształcić się tym kierunku. Następnie poruszyła kilka ważnych tematów:

  • problem pseudohodowli,
  • potrzebę sterylizacji zwierząt,
  • potrzebę adoptowania zwierząt ze schronisk.

Podane informacje, pokazywane zdjęcia oraz omawiane przykłady miały przypomnieć prawdę, o której powinni pamiętać wszyscy: „Zwierzęta mają prawa, człowiek ma obowiązki”.  zobacz foto

,,Jabłkowe Love

W dniu 28.10.2014r odbyła się w naszej szkole akcja ,,Jabłkowe Love". W specjalnym "jabłkowym kąciku" wszyscy uczniowie zostali poczęstowani jabłkami prosto z sadu, oraz jabłkowymi pysznościami w postaci ciepłych ciasteczek z jabłkiem. Mogli zabrać sobie kulinarne przepisy na pyszności z jabłek, które wykorzystają w domu. Szczególnego charakteru imprezy nadawały stroje ludowe, w które przebrane były Hania i Patrycja z klasy IIIw. Po szkole roznosił się zapach piernika z jabłkami, przeplatany z zapachem szarlotki oraz kruchych ciasteczek upieczonych przez klasę III zk i I zk, którymi zostali poczęstowani dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszystkie pyszności z jabłek zostały przygotowane pod czujnym okiem Pani Grażyny Nowickiej i Pani Anny Makuszewskiej. Szczególne wyrazy uznania kierujemy do uczennicy Małgorzaty Woźniak z klasy IIIw za podarowanie jabłek dla naszej szkoły. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Pan Przemek Bednarek.  zobacz foto

Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

W dniu 20 października 2014r., uczennice Centrum Kształcenia ,,Nauka” wraz z pedagogiem szkolnym panią Izabelą Bejgą wzięły udział w Powiatowych Obchodach Dnia Zdrowia Piersi. Uroczystość składała się z dwóch części: konferencji w Regionalnym Centrum Kultury w Pile, połączonej  z podsumowaniem konkursu dla młodzieży „Pamiętaj o profilaktyce – chroń siebie  i najbliższych” oraz Pilskiego Marszu Zdrowia, który miał na celu uświadomienie pilskiemu społeczeństwu rozmiaru zagrożenia rakiem piersi i wagi podejmowania różnorodnych działań profilaktycznych w walce z nowotworami. Wydarzeniu patronował Starosta Pilski. Na szczeblu szkolnym, w ramach w/w konkursu, wyróżniona została praca Klaudii Koszuty  z klasy Id TZ. Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Pile, nagrodziła uczennicę dyplomem uznania. zobacz foto

Poland is beautiful

W dniu 2 października 2014r. zorganizowana została w naszej szkole akcja „Poland is beautiful”- „Polska jest piękna” Akcja ta miała na celu rozpropagowanie piękna naszego kraju oraz zmieniającej się Polski. Poszczególne elementy akcji były następujące:- projekcja  filmu Poland is beautiful, która odbyła się na początku 4 lekcji, - ogłoszenie konkurs dla uczniów na wykonanie pracy dowolną techniką  pod tytułem „Polska jest piękna”. Aby nadać szczególnego charakteru akcji  rozdawane były okolicznościowe naklejki. Organizatorem akcji był Samorząd szkolny z opiekunem  p. Przemkiem Bednarkiem. zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).