UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

COMENIUS - Słowacja

Kolejny etap programu Comenius za nami.Tym razem uczniowie i nauczyciele z Polski, Anglii, Cypru, Belgii i Słowacji spotkali się w Hlohovec - uroczym, słowackim miasteczku. Od 16 do 20 września 2014 r. wspólnie rozmawiali o tolerancji w rozmaitych aspektach, uczyli się wzajemnie swoich zwyczajów kulturowych i mimo inności świetnie się razem bawili.  zobacz foto

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają na pierwsze w roku szkolnym2014/2015 spotkania z rodzicami, które odbędą się 24 i 25 września 2014r. Spotkania będą składały się z dwóch części. Część pierwsza będzie miała na celu przybliżenie Państwu możliwości nowego dziennika elektronicznego oraz omówienie jego najważniejszych funkcjonalności, z których Państwo będziecie mogli korzystać.

  1. 24 września 2014r. (środa)

Klasy II i III

Część I – godzina: 16.30 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

  1. 25 września 2014 r. (czwartek)

Klasy IV

Część I – godzina: 16.30 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

Klasy I

Część I – godzina: 17.00 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

COMENIUS

16 września 2014 roku kolejna grupa uczniów z Centrum Kształcenia "Nauka" wyruszyła na podbój Europy - tym razem w ramach projektu Comenius podbijają Słowację. zobacz film 

NABÓR DO SZKÓŁ DLA DOROSŁYCH

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami do szkół policealnych w zawodach technik sterylizacji medycznej i technik weterynarii oraz do Liceum Ogólnokształcacego dla Dorosłych. Pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 odbędą sie 27 wrzesnia 2014 r. (patrz plan lekcji).

MIĘDZYNARODOWY PÓŁMARATON

7 września 2014 r. w Pile odbył się Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS i Mistrzostwa Polski w Półmaratonie oraz MINI-MARATON dla młodzieży szkolnej. 40 wolontariuszy z Centrum Kształcenia "Nauka" pomagało przy organizacji tej imprezy. W podziekowaniu za sponsorowanie oraz pomoc w organizacji dyrektor biegu Henryk Paskal napisał: "Wkład i zaangażowanie Państwa sprawiło, że impreza zyskała wysoką ocenę wśród zawodników krajowych i zagranicznych oraz obserwatorów i publiczności. zobacz foto

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. 1 września  2014 r. auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał dyrektor szkół Centrum Kształcenia "Nauka” w Pile pani Małgorzata Leniec. zobacz foto

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH I KLASYFIKACYJNYCH 2013/2014

25 sierpnia 2014

JĘZYK ANGIELSKI – sala nr 4

Egzamin pisemny – godz. 9,00 – 10,30

Egzamin ustny – od godz. 10,30  sala 4

25 sierpnia 2014

TECHNOLOGIA FRYZJERSKA – sala nr 4

egzamin pisemny – godz. 9.00 – 10.30

egzamin ustny – od godz. 10,30  sala 3

WYPRAWKA SZKOLNA 2014

Informujemy, że uczniowie klas III Technikum Zawodowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, spełniający kryterium dochodowe oraz uczniowie niepełnosprawni ze wszystkich klas mogą wnioskować o dofinansowanie na zakup podręczników szkolnych w ramach programu "Wyprawka szkolna". Szczegółowych informacji udzielają pedagog szkolny i sekretariat szkoły. Termin składania wniosków do 16 września 2014 r. Pobierz wniosek    Czytaj rozporzadzenie

POPRAWKOWY EGZAIN MATURALNY

26 sierpnia godz. 9.00 (zbiórka 8.30)

- sala 28 (matematyka, język polski)

- sala 29 (język angielski)

NABÓR DO SZKÓŁ NA ROK SZKOLNY 2013/2014

Przypominamy, że trwa nabór do szkół ponadgimnazjalnych: Technikum Zawodowego, Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej.  Centrum Kształcenia "Nauka" oferuje gimnazjalistom bardzo różnorodne i atrakcyjne kierunki kształcenia. Serdecznie zapraszamy! Zobacz pełną ofertę.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Nareszcie wakacje!!! Świadectwa, dyplomy i wyróznienia rozdane. Czas na odpoczynek. Wszystkim uczniom Centrum Kształceni "Nauka" serdecznie gratulujemy promocji do klasy wyższej. Życzymy słonecznej pogody i udanego wypoczynku. Zobacz foto z uroczystości zakończenia roku szkolnego.

DZIEŃ DZIECKA – DLA WSZYSTKICH

1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka – radosne, pogodne święto, mające dać radość wszystkim, a zwłaszcza tym najmłodszym. W Pile, tego dnia, odbyło się wiele imprez plenerowych, festynów i spotkań okolicznościowych. Niestety, są dzieci, które nie mogły w nich uczestniczyć. Każdego dnia w pilskim szpitalu dzieci zmagają się z walką o zdrowie – im w szczególności należy się chwila relaksu i zapomnienia o trapiących ich problemach. W poniedziałek 2 czerwca nasze uczennice z klasy 2 F Julita Kowalska i Karolina Wiśniewska, wraz z Panem profesorem Januszem Gregorczykiem, postanowili wnieść odrobinę uśmiechu w życie dzieci przebywających w pilskim szpitalu. Dziewczyny zajęły się malowaniem twarzy dzieciaków. Śmiechu było co niemiara. 

 

Egzamin dojrzałości rozpoczęty!

Od poniedziałku nasi absolwenci szkół dziennych i wydziału zaocznego stanęli w szranki z własną wiedzą i umiejętnościami – a wszystko za sprawą, rozpoczętych właśnie, egzaminów dojrzałości. W poniedziałek zmierzyli się z językiem polskim – egzamin uznali za dość trudny – praca literacka nawiązywała do „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego lub „Potopu” Henryka Sienkiewicza. Nasi uczniowie żartowali, że woleli „Wesele” – byle tylko bez poprawin w sierpniu. We wtorek przyszedł czas na prawdziwą łamigłówkę – matematyka. W środę – języki – no będzie się działo. Póki co nasi absolwenci są jednak dobrej myśli – i my również. A od przyszłego tygodnia ruszają matury ustne – trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów szkół dziennych oraz wydziału zaocznego! Połamania piór! 

 

Zakończenie roku klas IV

Kasztany w tym roku co prawda troszkę się pospieszyły – i kończą już kwitnąć – mimo że matury dopiero za kilka dni, reszta jednak odbywa się ściśle według harmonogramu – i tak 25 kwietnia – przyszło nam pożegnać się z uczniami klas IV. Tradycyjnie już, uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych maturzystów i absolwentów odbyła się w auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile. Nie obyło się bez wzruszających chwil, pełnych wspomnień i planów na przyszłość. Pani dyrektor mgr inż. Małgorzata Leniec przypomniała nam krótką historię wszystkich klas, widzianą oczami wychowawców.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).