UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Belfry 2019

Dzień Edukacji Narodowej, to doskonały moment, aby podkreślić rolę osób, które pracują w oświacie.

Z tej okazji tradycyjnie, jak co roku uczniowie przygotowali akademię w oryginalnym wydaniu. Uroczystość pod hasłem „Czar Par” zawierała wiele zabawnych konkurencji, w których nauczyciele wraz z uczniami wykazali się sprytem, szybkością i kreatywnością. Nie obyło się również bez nominacji, których tematem przewodnim były „słodycze”. Każdy laureat otrzymał słodki upominek.

Tym krótkim przedstawieniem uczniowie docenili i pokazali swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela.

ZOBACZ

Pokaz musztry dla najmłodszych mieszkańców miasta Piły

W dniu 10 października 2019r. kadeci klas mundurowy Centrum Kształcenia „NAUKA” zorganizowali pokaz musztry dla najmłodszych mieszkańców miasta Piły - dzieci z pilskiego przedszkola nr 17.

ZOBACZ

 

Spotkanie z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego

W dniu 9 pażdziernika 2019r. uczniowie certyfikowanych klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” II i III edycji programu eksperymentalnego edukacji wojskowej spotkali się z przedstawicielami Agencji Mienia Wojskowego oraz sportowcami trenującymi różne dyscypliny sportowe w wojsku.

ZOBACZ

Szkolenie poligonowe w Wałczu

Od 23 września 2019 r. uczniowie II edycji klas certyfikowanych Centrum Kształcenia „NAUKA” przebywają na szkoleniu poligonowym w Wałczu organizowanym przy współudziale 100 batalionu łączności. Kadeci zdobywają wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Rozwijają swoją tężyznę fizyczną, dbają o porządek i mimo zmęczenia całodniowymi ćwiczeniami zajęcia kończą z uśmiechem na twarzach.

ZOBACZ

 

Uroczyste poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowym

W dniu 22 września 2019r. podczas Mszy Świętej w Kościele pw. Świętej Rodziny w Pile nastąpiło uroczyste poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowych szkół Centrum Kształcenia „NAUKA”.

Fundatorami proporca są: Poseł Zjednoczonej Prawicy Pan Grzegorz Piechowiak, prezes Centrum Kształcenia „NAUKA” Pan Roman Leniec oraz właściciel P.P.H.U. ATMAR Pan Tadeusz Malik.

ZOBACZ

Obóz integracyjno - szkoleniowy w Próchnówku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 6-8 września 2019. kadeci z pierwszych klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” uczestniczyli w obozie integracyjno - szkoleniowym w m. Próchnówko.

ZOBACZ

Obchody 80 rocznicy agresji ZSRR na Polskę

 

 

 

 

 

 

Dnia 17 września 2019r. kadeci z klasy wojskowej 2 LOW uczestniczyli w obchodach 80 rocznicy agresji ZSRR na Polskę.

Uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej

Dnia 1 września 2019r. kadeci klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” brali udział w uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Air Moto Show 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 31 sierpnia 2019r. uczniowie klas wojskowych Centrum Kształcenia ,,NAUKA” uczestniczyli w Air Moto Show na pilskim lotnisku.

Wręczenie proporca klasom wojskowym.

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców oraz nauczycieli na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się 22 września 2019 r. o godzinie 11.00 w Kościele pw. Św. Rodziny w Pile, podczas której nastąpi poświęcenie i wręczenie proporca klasom wojskowym szkół Centrum Kształcenia Nauka.

Półmaraton Philipsa

Jak co roku 8 września uczniowie Centrum Kształcenia Nauka aktywnie uczestniczyli w przebiegu Półmaratonu Philipsa podając zawodnikom wodę. Dziękujemy za wasze zaangażowanie!

Festiwal Sztuk Walki

W sobotę 14 września 2019 roku, na targowisku przy ul. Rynkowej w Pile, odbył się 4 Festiwal Sztuk Walki.
Na matach swoje umiejętności prezentowali sportowcy z następujących klubów i szkół: WKS Sokół, Sporty Walki, Karate tradycyjne Shoto, Aikido. Podczas festiwalu odbył się również pokaz musztry wojskowej, pokazany przez naszych kadetów.

Przysięga Wojskowa żołnierzy służby przygotowawczej

Rozpoczęliśmy już nowy rok szkolny, jednak myślami wracamy dzisiaj do wyjątkowego wydarzenia w historii naszej szkoły. 18 sierpnia tego roku 8 ABSOLWENTÓW NASZEJ SZKOŁY oraz 3 NASZYCH OBECNYCH UCZNIÓW CERTYFIKOWANYCH KLAS WOJSKOWYCH wzięło udział w Przysiędze Wojskowej żołnierzy służby przygotowawczej 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego stając się tym samym pełnoprawnymi żołnierzami. Uczniowie Ci wzięli udział w miesięcznym szkoleniu przygotowawczym zakończonym Przysięgą Wojskową. JESTEŚMY Z NICH BARDZO DUMNI!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji zamieszczonej na stronie 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

ZOBACZ

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września na Uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego 2019/2020 spotkali się uczniowie klas pierwszych prowadzonych przez Centrum Kształcenia Nauka Sp. z o. o. Po krótkim występie artystycznym Pani Dyrektor Małgorzata Leniec powitała wszystkich obecnych uczniów, ich rodziców i zaproszonych gości. Przedstawiała wychowawców klas pierwszych i nowych nauczycieli zatrudnionych w naszej szkole. Uczniowie podczas rozpoczęcia roku pamiętając o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej oddali hołd i cześć poległym bohaterom. Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego uczniowie wraz z wychowawcami udali się do szkoły, aby zapoznać się z wychowawcą i budynkiem szkoły, również z nowo otwartą częścią. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym. POWODZENIA !!!  Zobacz

WOLNE MIEJSCA W INTERNACIE

Informujemy, że dla uczniów naszej szkoły są wolne miejsca w Internacie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Internat mieści się przy ul. Dąbrowskiego 18. Zapraszamy!

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).