UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

„Zielona Szkoła ”

W dniu 1.04.2019 r. młodzież klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych - „Zielona Szkoła ”. Powyższe przedsięwzięcie zorganizowane było w dwóch częściach. Pierwsza odbyła się w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra, gdzie Pani inżynier leśnictwa w przygotowanej klasie poświęconej lasom przeprowadziła wykład pt. „Życie drzewa - od nasiona do dorosłego drzewa”. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy zwierząt występujących na naszym terenie. Druga część odbyła się w Leśnictwie Stobno, gdzie uczniowie zobaczyli jak ciężka jest praca leśnika sadząc bukowy las. Przedstawiciel Wojskowego Koła Łowieckiego „SĘP” przeprowadził pogadankę na temat „Tradycje, historia i rola łowiectwa w Polsce. Zajęcia zakończono wspólnym grillowaniem.

DRZWI OTWARTE

 

Konkurs "Turbolandeskunde..."

Dnia 8 marca 2019 r. odbyła się V edycja konkursu "Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Austria". Miło nam poinformować, że nasza delegacja z klasy II LOW w składzie: Oliwia Sudoł, Oliwia Kostrzewska oraz Paulina Małkowska zajęły III miejsce! Gratulujemy!

DRZWI OTWARTE

 

Pokaz makijażu ślubnego

Pokaz makijażu ślubnego Glamour Wedding Make Up Pro. Już 15.04. dla uczniów naszej szkoły odbędzie się pokaz makijażu ślubnego Glamour Wedding Make Up Pro, w wykonaniu wizażowego mistrza w tej dziedzinie - Marzenę Tarasiewicz. Dla uczniów naszej szkoły specjalna cena 100 zł. Każdy uczestnik otrzyma także certyfikat uczestnictwa.

TECHNIK WETERYNARII

Technik Weterynarii to kierunek, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Kierunek ten jest dla tych, którzy kochają zwierzęta i są chętni im pomóc. Do dyspozycji naszych uczniów jest pracowania weterynaryjna, gdzie przeprowadzane są zajęcia praktyczne i teoretyczne. Po ukończeniu tego kierunku absolwenci mają możliwość zatrudnienia w lecznicach weterynaryjnych, fermach zwierząt gospodarskich, schroniskach i laboratoriach. Nasi profesjonalni wykładowcy zadbają o to, aby każdy uczeń posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną przygotowująca do późniejszej pracy w zawodzie. Zapraszamy!!!

74 rocznica powrotu Piły do macierzy

Delegacja Centrum Kształcenia Nauka wzięła dzisiaj udział w obchodach 74. rocznicy powrotu Piły w granice Polski.

Pilska Akademia Umiejętności

W dniu 13 lutego 2019 r. w ramach warsztatów organizowanych dla zespołów projektowych IV edycji Pilskiej Akademii Umiejętności mieliśmy przyjemność rozmawiać z Panią Ingą Małecką dyrektorem Biura Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski na temat budowania profesjonalnego planu marketingowego.

Liceum Ogólnokształcące o profilu ratownictwo medyczne

Klasa o profilu "ratownictwo medyczne" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie podczas tych zajęć zyskują wiedzę na temat podstaw ratowania życia człowieka. Oczywiście taka klasa nie jest zamiennikiem studiów ratowniczych czy medycznych, ale daje uczniom wyobrażenie na temat tego zawodu. Jeśli ważna jest dla Ciebie pomoc drugiemu człowiekowi- zapraszamy do NAS

Warsztaty wizażu

W ostatnią niedzielę w naszej szkole odbyły się warsztaty wizażu z Eweliną Zych. Ewelina jest mistrzynią blendowania cieni i techniki cut crease. Podczas warsztatów, w formie pokazu, wykonała makijaż cut crease w matach. Następnie kursantki w części praktycznej ćwiczyły makijaże w tej technice. Ewelina przyjechała do Piły aż z Sosnowca na zaproszenie nauczycielki wizażu Anny Piwowarczyk. Już wkrótce kolejny pokaz dla uczennic z naszej szkoły i warsztaty z udziałem Marzeny Tarasiewicz. Szczegóły niebawem.

Technik Hotelarstwa

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba piętrowa, gastronomia, usługi dodatkowe), ponadto zbieranie danych, gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju hotelu i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Mundurowi na lodowisku

W dniu 17.01.2019 odbyły się zajęcia sportowe klas mundurowych Centrum Kształcenia Nauka na terenie sztucznego lodowiska AquaPark w Pile.

27 Finał WOŚP

Za nami 27 Finał WOŚP tak jak co roku uczestniczyliśmy w tej pięknej imprezie w Regionalnym Centrum Kultury „Fabryka Emocji” w Pile. Prezentowaliśmy stanowiska fryzjerskie, można było uzyskać poradę weterynaryjną, przejść szybki kurs resuscytacji oraz zapisać się do dawców szpiku kostnego DKMS. Zebraliśmy do puszek 771,50 zł a MIŚ PRZYJACIEL został wylicytowany za 500 zł. Wszyscy bawili się doskonale – SIEMA .   zobacz foto

Wizaż

Wizaż- to kierunek, który cieszy się ogromną popularnością a najlepszą jego reklamą są nasze piękne uczennice! Kierunek ten przeznaczony jest dla osób pasjonujących się makijażem, które chcą się nauczyć wykonywania perfekcyjnego make-upu na każdą okazję. Zajęcia prowadzone są od podstaw i dedykowane są zarówno osobom początkującym, jak i tym, które pragną udoskonalić swoje umiejętności. Nasi profesjonalni wykładowcy zadbają o to, aby każdy uczeń posiadł szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną przygotowującą do późniejszej pracy w tym zawodzie. Zapraszamy!

Warsztaty kreatywności

Dnia 9.01 klasa IIIc uczestniczyła w Inwest Parku w warsztatach kreatywności. Uczniowie dowiedzieli się czym jest kreatywność, pomysłowość i pracowali nad nieprzewidywalnymi rozwiązaniami. Pracowali w grupach nad wspólnym projektem związanym z pomysłowością i nowymi skojarzeniami, budowali łańcuchy skojarzeń przy tym dobrze się bawiąc i rozwijając swoją kreatywność.

Wirtualny Spacer




W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).