Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

Uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości

"Wolność to nie cel, lecz szansa, by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia..." 9 listopada 2018 r. o godz. 9.15 w MDK "Iskra" w Pile  uroczystym apelem uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas II LO W, II LO, III W, IV F podczas występu słowem, śpiewem i gestem zachęcili do refleksji na temat takich pojęć jak patriotyzm i wolność. Uczcili bohaterów walki  o niepodległość Polski. Próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak dziś służyć ojczyźnie? Może będąc dobrym i uczciwym człowiekiem, może pracą i nauką?   zobacz foto

Hymn Polski

W piątek 9 listopada 2018 r.  punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia „Nauka” odśpiewali  cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".

 

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stojąWłosy nie chcą się układać? Mamy na to rozwiązanie! Po kierunku "technik usług fryzjerskich" wymarzona fryzura będzie dla Ciebie bardzo łatwym zadaniem. Technik usług fryzjerskich to zawód dla wszystkich osób, które są kreatywne, pomysłowe, a przede wszystkim mają poczucie piękna i estetyki. W naszej szkole od lat kształcimy specjalistów w tej dziedzinie. Na zajęciach nasi uczniowie zdobywają wiedzę, odkrywają swoje talenty i pogłębiają pasje. Młodzież uczy się wykonywania wszystkich zabiegów oferowanych obecnie w profesjonalnych salonach. Rynek usług fryzjerskich jest rynkiem aktywnym, a zapotrzebowanie na specjalistów jest stałe. Absolwent technikum znajdzie zatrudnienie w salonach fryzjerskich, teatrach,telewizji,studiach fotograficznych - wszędzie tam, gdzie potrzebny jest stylista fryzur. Poza tym posiada kwalifikacje niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na uczelniach wyższych.  Zapraszamy!

Hołd Patronowi

Obraz może zawierać: 2 osoby, drzewo, na zewnątrz i przyrodaW dniu 4 listopada br. uczniowie Zuzanna Kubacka, Magdalena Nowicka oraz Michał Geppert udali się na cmentarz w Wałczu, aby oddać hołd zmarłemu patronowi klas wojskowych naszej szkoły rtm. Józefowi Leszczyńskiemu.

Dzień Szkolenia Ogólnowojskowego

W dniu 27.10.2018 r. młodzież Centrum Kształcenia „NAUKA” klas certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, uczestniczyła w „Dniu Szkolenia Ogólnowojskowego”. Zajęcia zorganizowane zostały przy współudziale kadry wydzielonej z 100 bł BWD z Wałcza. Głównymi zagadnieniami na poszczególnych punktach nauczania były: zasady bezpieczeństwa posługiwania się bronią strzelecką, ćwiczenia przygotowawcze z broni strzeleckiej z wykorzystaniem urządzeń szkolno- treningowych, trenażerów, rzut granatem ćwiczebnym, działanie taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej, praca z mapą wojskową w terenie i inne. Pomimo niesprzyjającej pogody do szkolenia zagrzewała gorąca herbata oraz grillowana kiełbasa z ostrym ketchupem i musztardą. Uśmiech na twarzach kadetów towarzyszył do ostatnich minut szkolenia.   zobacz foto

LICEUM O PROFILU FOTOGRAFICZNYM

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 otwieramy nowy profil. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom postanowiliśmy rozszerzyć ofertę Centrum Kształcenia Nauka o profil FOTOGRAFICZNY. Wybierając klasę o profilu fotograficznym:

 • Poznasz podstawowe i zaawansowane funkcje aparatu.
 • Dowiesz się jak ciekawie skomponować zdjęcie, jak właściwie kadrować.
 • Poznasz wartości przesłony i dowiesz się jak uzyskać „rozmyte tło”.
 • Poznasz podstawowe programy do obróbki zdjęć.
 • Dowiesz się jak wykonać dobry portret.
 • Nauczysz się właściwej selekcji zdjęć, ich archiwizacji oraz dowiesz się jak przygotować zdjęcia do druku oraz do umieszczania ich na portalach społecznościowych.
 • Dowiesz się co to jest ISO, czas naświetlania oraz ogniskowa.
 • Nauczysz się fotografować z lampą błyskową.
 • Poznasz znaczenie światła w fotografii oraz nauczysz się nad nim panować.
 • Dowiesz się jak świadomie fotografować.
  Zapraszamy!

Zaduszki Poetyckie

W dniu 26.10.2018 r. uczestniczyliśmy w V Zaduszkach Poetyckich. Gościliśmy w naszej szkole dwóch poetów z Grecji i dwóch poetów z Polski, którzy wzięli  udział w inicjatywie „Persona Nie Non Grata”. Poeci recytowali swoje wiersze i opowiadali o sobie. Impreza bayła bardzo udana a młodzież bardzo zadowolona.  zobacz foto

BELFRY 2018

W tym roku nieco później obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W dniu 26 października w MDK odbyła się kolejna gala „Belfrów”. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawiliśmy. Młodzież pod kierunkiem p. A. Makuszewskiej, M. Mejer i K. Papieskiej spisała się doskonale! Tegoroczne kategorie nazwaliśmy „Złote Belfry”, w których zwyciężyli:

 1. Luzak roku – S. Machała;
 2. Oaza spokoju – E. Janicka;
 3. Złoty uśmiech – H. Maciejewska;
 4. Złoty zegarek – A. Łapiczak;
 5. Bratnia dusza – D. Syrek;
 6. Promyk słońca – A. Makuszewska;
 7. Złote pióro – M. Gromadzka – Jakubowska;
 8. Mistrz ciętej riposty – K. Senska;
 9. Złota katarynka – M. Papieska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i widzimy się za rok na kolejnych „Belfrach”.    zobacz foto

Oddali cześć poległym

Obraz może zawierać: 2 osoby, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyrodaW dniu 20.10.2018 r. młodzież klas 1low, 2low, 1l i 1i Centrum Kształcenia „NAUKA” odwiedziła jedną z największych nekropolii II wojny światowej – cmentarz wojenny w Bukowinie, na którym spoczywa 4390 polskich i 1638 radzieckich żołnierzy poległych w rejonie Wałcza na Wale Pomorskim. Miejsce pochówku skłania do refleksji i wspomnień a odwiedziny młodzieży szkolnej i zapalenie świeczki pamięci na mogile, napawają nadzieją na przetrwanie tych świadectw tragedii wojny.

KONKURS FOTOGRAFICZNY

MATEMATYKA W OBIEKTYWIE  - zobacz więcej

XIII Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

Obraz może zawierać: 9 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą23.10.2018 r. nasza szkoła jak co roku wzięła udział w PODZP z uwagi na potrzebę edukowania i informowania młodzieży o konieczności wdrażania zachowań prozdrowotnych w kierunku zapobiegania chorobom nowotworowym. Tym razem w uroczystości uczestniczyły uczennice kl. ILO pod opieką p.Izabeli Bejgi pedagoga szkolnego.Towarzyszyła grupie również p.Ewa Kaja-Chmura -pielęgniarka szkolna. Pamiętajcie!Profilaktyka najważniejsza!

Otwarcie wystawy poświęconej pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego

W dniu 16.10.2018r. o godz.10 w Centrum Kształcenia ,,Nauka" w Pile, otwarto wystawę poświęconą pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Uroczystość rozpoczął swoim przemówieniem pan Roman Leniec Prezes Centrum Kształcenia ,,Nauka". Wśród zaproszonych gości byli m.in. pan Rafał Zdzierela przewodniczący Radny Miasta w Pile, pan Grzegorz Piechowiak poseł ziemi pilskiej oraz ks. Zbigniew Hul proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Pile.   zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Uczniowie klas o profilu weterynaryjnym wzięli udział w spotkaniu z właścicielami kliniki weterynaryjnej ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΙΕΡΙΑΣ, z pobliskiej miejscowości Litochoro. W trakcie spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda kwestia ochrony zdrowia zwierząt w Grecji. Bardzo ciekawym elementem wykładu okazała się być dyskusja o różnicach pomiędzy podejściem do tych kwestii w Polsce i Grecji.

Praktyki w Grecji

Nasi uczniowie odwiedzili kolejne wspaniałe miejsce - Saloniki, a raczej Thesaloniki, bo tak brzmi grecka nazwa tego miasta. Uczniowie zobaczyli nie tylko najważniejsze punkty miasta jak Rotunda, Łuk Triumfalny Galeriusza, Forum Romanum, Bazylika św. Dimitra czy Biała Wieża, ale też mieli chwilę na wypicie prawdziwej greckiej kawy na placu Arystotelesa. zobacz foto

Biliśmy rekord!!!

W dniu 6.10. o godz. 10:00 wraz z mieszkańcami Piły próbowaliśmy pobić rekord Polski w jedzeniu jabłek. Niestety nie udało się, ale było smacznie i wesoło. Wszystkim obecnym dziękujemy i czekamy na kolejną próbę bicia rekordu.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).