UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Mikołajki

W piątek 6-tego grudnia w naszej szkole pojawi się

ON – ŚWIĘTY MIKOŁAJ!

W związku z tym niecodziennym wydarzeniem sprawmy mu przyjemność!

Ubierzmy czerwone czapki na głowę

i skarpety ze świątecznym motywem.

Wszystkich „przyjemniaczków” Mikołaj nagrodzi cukierkiem.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Zbiórka żywności

  

Nasza mistrzyni

Nazywam   się   Julka   Rutkowska.   Mam   15  lat  i jestem uczennicą klasy 1LOC Centrum Kształcenia „NAUKA”.

Od 3 lat trenuje boks w klubie „ SPORTY WALKI PIŁA”. Na swoim koncie mam łącznie 15 walk, w tym 14 wygranych i 1 przegraną. Należę do reprezentacji Polski. Jestem aktualną mistrzynią Polski kadetek w wadze  do  63kg  oraz  zdobyłam  I  miejsce  na  Pucharze  Polski  kadetek i kadetów w wadze do 60kg.

 

ZOBACZ

 

Wróżby andrzejkowe.

Jest taka jedna noc w roku kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów .... wróżb. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat magii i fantazji.

W naszej szkole właśnie dzisiaj wróżki przepowiadały przyszłość, uczniowie przebijali szpilką papierowe serca, aby poznać imię przyszłego męża lub żony, losowali wróżby i symboliczne przedmioty oraz lali wosk i odczytywali przyszłość z kształtu zastygłej masy. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i z utęsknieniem czekamy na następne wróżby andrzejkowe.

Dziękujemy Samorząd Uczniowski

ZOBACZ

Andrzejki

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

SAMORZĄD UCZNIOWSKI
zaprasza
na dyskotekę andrzejkową,
która odbędzie się 28 listopada 2019. (czwartek)
w godzinach 16.30 – 18.30
w sali nr 28

UWAGA! UWAGA!

Serdecznie zapraszamy wszystkich na andrzejkowe wróżby, które odbędą się 
29 listopada 2019r. (piątek), w sali nr 29, w godzinach 10.35 do 10.55
 (długa przerwa).
Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do przebrania się za wróżki
 i postacie związane z czarami.

życzymy udanej zabawy
Samorząd Uczniowski

"Listopadowe czwartki z poezją"

Dnia 21 listopada 2019r. uczennice Centrum Kształcenia „Nauka”. Zuzanna Modlitowska, Agata Truszkowska, Karolina Kostrzewa i Aleksandra Koza miały okazję zaprezentować kilka utworów muzycznych w czasie trwania corocznych spotkań organizowanych przez TARPlL "Listopadowe czwartki z poezją". Za piękną prezentację uczennice zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Powiatowe Obchody Dnia Zdrowia Piersi

29 października 2019r. odbyła się uroczystość z okazji Powiatowych Obchodów Dnia Zdrowia Piersi składająca się z dwóch części: artystycznej, zorganizowanej w Młodzieżowym Domu Kultury "Iskra" oraz "Marszu Zdrowia" ulicami miasta Piła.         

W wydarzeniu wzięli udział również uczniowie Centrum Kształcenia "Nauka" - osiem osób z klasy 1 LODg - Julia Michniewicz, Tymoteusz Adamczyk, Filip Jabłoński, Nikola Jabłońska, Patrycja Krystofiak, Małgorzata Glonek, Wiktoria Kopeć i Magdalena Marciniak wraz z opiekunkami Ewą Kaja-Chmura i Małgorzatą Gajewską-Glugla.

I ty możesz zostać Św. Mikołajem

 

 Dary prosimy przynosić do klasy nr 1.

Zbiórka dla Miluszkowa

Uczniowie klas weterynaryjnych wraz z Panią Anną Nakonieczną zawieźli zebrane w szkolnej akcji „Zbiórka dla Miluszkowa” najpotrzebniejsze rzeczy dla pilskich milusińskich. Przy okazji odwiedzili kociarnię :)

ZOBACZ

Konkurs na kalendarz adwentowy

KONKURS!!!
NA KALENDARZ ADWENTOWY

	W związku ze zbliżającym się czasem adwentu, możesz wziąć udział w konkursie na wykonanie kalendarza adwentowego. 
	Komisja konkursowa oceniając Twoją pracę weźmie pod uwagę pomysłowość, oryginalność oraz estetykę pracy.
	Technika oraz  format dowolny.

Prace należy złożyć do 1grudnia 2019r. do pań Anny Makuszewskiej 
lub Mirosławy Kity. 

Czekamy na Twoją pracę!!!
Samorząd Uczniowski

Dzień Podchorążego

 

„Przygarnij burka i kocurka"

Uczniowie klas weterynaryjnych wraz z Panią Anną Nakonieczną brali udział w akcji „Przygarnij burka i kocurka”. Akcja odbyła się po raz X na terenie pilskiego schroniska „Miluszków”. Nasi uczniowie mieli okazję przedstawić zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce udzielając porad dotyczących pierwszej pomocy u zwierząt. 

ZOBACZ

Zajęcia fotografii.

Jak stworzyć domowe studio fotograficzne? Na to pytanie staraliśmy się odpowiedzieć podczas dzisiejszych zajęć fotografii. Uczniowie mieli też okazję poeksperymentować z oświetleniem.

ZOBACZ

Obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W dniu 11 listopada 2019 r. młodzież klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” uczestniczyła w obchodach 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

ZOBACZ

 

Pasjonaci fotografii w CK „Nauka”

Od września w CK „Nauka” uczniowie liceum ogólnokształcącego mają okazję rozwijać swoje zainteresowania w ramach zajęć fotografii. Podczas pierwszych spotkań uczniowie zaprezentowali swoje dotychczasowe prace. Jak myślicie: poniższe zdjęcia zostały wykonane za pomocą lustrzanki czy telefonu?

Autorami zdjęć są: Klaudia Kowalczyk, Nikola Gaura, Nikola Gradowska i Filip Jabłoński.

ZOBACZ

 

 

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).