Kolejnym krajem po Portugalii jest Grecja - w którym uczniowie Centrum Kształcenia "Nauka"  w tym roku szkolnym odbędą praktyki zawodowe. Wkrótce więcej informacji.  Zobacz ofertę naszej szkoły!

CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO NAS? - ZAPRASZAMY!!!
Żeby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 67 214 84 01(sekretariat czynny od 8:00 do 15:00)

Z życia szkoły

Certyfikowane klasy wojskowe

Ministerstwo Obrony Narodowej w porozumieniu z Ministerstwem Edukacji Narodowej wprowadza od 2017 roku eksperymentalny program pilotażowy dla klas wojskowych. Kwalifikacja do projektu odbyła sie w maju 2017 roku. Ze zgłoszonych 250 szkół prowadzących klasy wojskowe wybrano 50 ( po 3 z każdego województwa ), w tym Centrum Kształcenia "Nauka".  Program wprowadza nauczanie przedmiotu "Edukacja wojskowa ", a jego celem jest przygotowanie kandydatów do: -zawodowej służby wojskowej; -terytorialnej służby wojskowej; -studiów w uczelniach wojskowych.

Wolontariat w Domu Pomocy Społecznej

02 i 05 czerwca 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Kacper Gazda, Kacper Witt, Igor Rakowski, Nikolas Kirpa i Jacek Piłat jako wolontariusze pracowali w ogrodzie pilskiego Domu Pomocy Społecznej. Wspólnie z panią Magdaleną Gregorczyk sadzili rośliny i upiększali otoczenie budynku – nowy ogród dla osób starszych i niepełnosprawnych mieszkających w DPS. Mamy nadzieję, że ich praca  i jej efekt wywoła niejeden uśmiech mieszkańców, pracowników jak również spacerujących w okolicy DPS Pilan.  zobacz foto

Dzień Dziecka

Co prawda do naszej szkoły chodzą już prawie dorośli ludzie, ale mimo to chętnie obchodzą ,,Dzień Dziecka", a to dlatego że ten dzień jest inny niż wszystkie. Warto poczuć beztroskę i radość we współzawodnictwie. zobacz foto

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej

Kolejny zawód, w którym kształcimy w naszej szkole to Technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Zawód ten jest  obecny niemal w każdej agencji reklamowej, we wszystkich firmach wydawniczych oraz drukarniach cyfrowych. Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się m. in. przygotowywaniem materiałów do drukowania, obsługuje różnego rodzaju programy graficzne oraz typowe programy do składu komputerowego. Wykonuje i publikuje internetowe projekty multimedialne, takie jak bannery czy strony internetowe. Zajęcia z przedmiotów zawodowych na tym kierunku odbywają się w naszej szkole na oprogramowaniu najnowszego pakietu Adobe. Posiadamy również nową drukarkę  3D Zortax M200, gdzie podczas zajęć uczymy jej obsługi a także projektowania własnych trójwymiarowych modeli.

Autoprezentacja

27 maja 2017 r. w godzinach od 10:00-15:00 uczniowie naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Adamem Nowickim uczestniczyli w Pierwszych Pilskich Autoprezentacjach Organizacji Pozarządowych. Impreza odbywała się w Parku na Wyspie pod Patronatem Prezydenta Miasta Piły. Celem autoprezentacji było m.in. prezentacja działalności przedstawicieli pilskich organizacji pozarządowych, promocja wolontariatu, integracja środowiskowa. Nasza szkoła miała wspólne stanowisko z firmą „Tarpil” sp. z o.o. Nasi uczniowie zaprezentowali m. in. pokaz fryzjerski, pokaz pierwszej pomocy oraz pokaz musztry w wykonaniu kadetów z klas wojskowych. Na scenie wystąpiły również nasze dziewczęta  z zespołu muzycznego.   zobacz foto

Program Ministerstwa Obrony Narodowej

Nasza szkoła zgłosiła  akces do programu Ministerstwa Obrony Narodowej w zakresie szkolenia wojskowego w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzących klasy wojskowe. Celem jest utworzenie Certyfikowanych Pionów Wojskowych Klas Mundurowych. W przypadku zakwalifikowanie się do programu nasza szkoła będzie uczestniczyć w realizacji kompleksowego programu nauczania, a absolwenci  biorący udział w tym  programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szklenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy.

Spotkanie z rodzicami

Wywiadówka wcale nie musi być taka oficjalna. Rodzice naszych uczniów zostali przywitani smakowitym poczęstunkiem przygotowanym przez pilską restaurację GRINGO, ponadto młodzież umiliła rodzicom czas śpiewając anglojęzyczne piosenki.  zobacz foto

Z wizytą w Przedszkolu

23 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły z Technikum weterynaryjnego: Sandra Kowalczyk, Marcelina Małek i Bartłomiej Dereziński pod opieką pana Janusza Gregorczyka odwiedzili Przedszkole im. Króla Maciusia I w Ujściu. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać m. in., na czym polega zawód przyszłego weterynarza, jak należy dbać o zwierzęta itp. Na koniec przeprowadziliśmy krótki quiz i rozdaliśmy dzieciom symboliczne naklejki – „Przyjaciel zwierząt”. To była trzecia wizyta z naszej szkoły w Ujskim Przedszkolu. Wcześniej prezentowaliśmy profile wojskowy i ratownictwa medycznego.

Anita Kwiatkowska

W dniu 23.05.2017 r. w ramach projektu PERSONA "NIE" NON GRATA gościliśmy w naszej szkole siatkarkę PTPS-u Piła  panią Anitę Kwiatkowską.    zobacz foto 

KLASY O PROFILU WOJSKOWYM

Gimnazjalisto! - zapraszamy  klas o profilu wojskowym, zarówno w liceum jak i technikum. Oferta skierowana jest do tych uczniów, którzy w przyszłości pragną pełnić zawodową służbę wojskową. Przygotowujemy absolwentów zarówno do studiów w akademiach wojskowych jak i do służby kontraktowej. W trakcie nauki uczniowie poznają min. podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego, odbywają szkolenie bojowe i  logistyczne. Zajęcia rozpoczyna 3- dniowy obóz integracyjny , kolejne prowadzone  są w garnizonie pilskim, a rok szkolny kończy 10-dniowy obóz poligonowy.  Ponadto,  cyklicznie co kwartał,  całodzienne szkolenia zintegrowane odbywają się  w jednostkach wojskowych.  Ponadto uczniowie  poznają zasady działania i zadania bezzałogowych statków powietrznych. Cotygodniowe treningi strzeleckie i walki wręcz pozwalają zdobywać  kolejne żołnierskie umiejętności.   zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).