Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

Technik informatyk

A może TECHNIK INFORMATYK? Zawód Informatyk to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się dziedzina techniki. Wykorzystywana jest we wszystkich sferach naszego życia w domu, szkole, handlu, przemyśle, medycynie, transporcie, rolnictwie oraz rozrywce. Zawód ten zyskał duże znaczenie wraz z upowszechnieniem się na masową skalę komputerów oraz rozwojem Internetu. Technik informatyk to zawód, na który z roku na rok jest coraz większe zapotrzebowanie na rynku pracy zarówno w kraju jak i za granią.

Kucharz

"Kucharz jest artystą, a gotowanie sztuką" - nigdy nie powstaną dwa identyczne obrazy ani.... potrawy. Przedstawiając kierunki oferowane przez Centrum Kształcenia Nauka nie możemy zapomnieć o naszych kucharzach. Kształcenie w zawodzie kucharz odbywa się w 3-letniej Szkole Branżowej I Stopnia. Wiedza zdobyta w szkole jest istotna, lecz najważniejsza jest praktyka zdobyta podczas zajęć praktycznych w naszej szkole oraz na praktykach zawodowych w różnych zakładach gastronomicznych.

Spotkanie z terapeutą

Obraz może zawierać: 4 osoby, pies, buty i w budynkuW dniu dzisiejszym uczniowie kształcący się w zawodzie technik weterynarii mieli okazję spotkać się z panią Julią Bondarenko, która omówiła istotę kynoterapii (dogoterapii), w tym zagadnienia terapeutyczne dotyczące dzieci i osób dorosłych.

Technik logistyk

W naszej szkole kształcimy także przyszłych logistyków? Celem kształcenia w zawodzie technik logistyk jest przygotowanie absolwenta do wykonywania następujących zadań zawodowych: planowanie i organizowanie prac związanych z procesem logistycznym w łańcuchach dostaw zarządzania zapasami, organizowanie prac związanych z gospodarką magazynową planowanie i organizowanie prac związanych z procesem logistycznym w jednostkach gospodarczych i administracyjnych.,

Szkolny konkurs wiedzy pt.,,Aids-wczoraj, dziś, jutro"

Szkolny konkurs wiedzy pt.,,Aids-wczoraj, dziś, jutro" już za nami. Pierwsze miejsce zajął Franciszek Kozłowski z klasy IG, drugie Izabela Szlaga z klasy ILOwr, trzecie Oskar Sutkiewicz z klasy ILOwr. Serdecznie gratulujemy. Jednocześnie informujemy, że uczniowie wezmą udział w olimpiadzie szczebla powiatowego 30 listopada br.

Ślubowanie klas I

"Młodemu pokoleniu trzeba dać korzenie i skrzydła..."  Zgodnie z tradycją naszej szkoły Święto Niepodległości połączyliśmy z momentem bardzo ważnym dla społeczności uczniowskiej - ślubowaniem klas I.  Dodatkowo uczniowie klas o profilu wojskowym otrzymali pagony i oficjalnie zostali kadetami I roku. Drodzy uczniowie klas I - pamiętajcie o wartościach, które wymienialiście w tekście ślubowania i czujcie się dobrze w naszej szkole!   zobacz foto

Uczciliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości

"Wolność to nie cel, lecz szansa, by spełnić najpiękniejsze sny, marzenia..." 9 listopada 2018 r. o godz. 9.15 w MDK "Iskra" w Pile  uroczystym apelem uczciliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas II LO W, II LO, III W, IV F podczas występu słowem, śpiewem i gestem zachęcili do refleksji na temat takich pojęć jak patriotyzm i wolność. Uczcili bohaterów walki  o niepodległość Polski. Próbowali odpowiedzieć na pytanie, jak dziś służyć ojczyźnie? Może będąc dobrym i uczciwym człowiekiem, może pracą i nauką?   zobacz foto

Hymn Polski

W piątek 9 listopada 2018 r.  punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele z Centrum Kształcenia „Nauka” odśpiewali  cztery zwrotki hymnu narodowego, włączając się w ogólnopolską akcję "Rekord dla Niepodległej".

 

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stojąWłosy nie chcą się układać? Mamy na to rozwiązanie! Po kierunku "technik usług fryzjerskich" wymarzona fryzura będzie dla Ciebie bardzo łatwym zadaniem. Technik usług fryzjerskich to zawód dla wszystkich osób, które są kreatywne, pomysłowe, a przede wszystkim mają poczucie piękna i estetyki. W naszej szkole od lat kształcimy specjalistów w tej dziedzinie. Na zajęciach nasi uczniowie zdobywają wiedzę, odkrywają swoje talenty i pogłębiają pasje. Młodzież uczy się wykonywania wszystkich zabiegów oferowanych obecnie w profesjonalnych salonach. Rynek usług fryzjerskich jest rynkiem aktywnym, a zapotrzebowanie na specjalistów jest stałe. Absolwent technikum znajdzie zatrudnienie w salonach fryzjerskich, teatrach,telewizji,studiach fotograficznych - wszędzie tam, gdzie potrzebny jest stylista fryzur. Poza tym posiada kwalifikacje niezbędne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub kontynuowania nauki na uczelniach wyższych.  Zapraszamy!

Hołd Patronowi

Obraz może zawierać: 2 osoby, drzewo, na zewnątrz i przyrodaW dniu 4 listopada br. uczniowie Zuzanna Kubacka, Magdalena Nowicka oraz Michał Geppert udali się na cmentarz w Wałczu, aby oddać hołd zmarłemu patronowi klas wojskowych naszej szkoły rtm. Józefowi Leszczyńskiemu.

Dzień Szkolenia Ogólnowojskowego

W dniu 27.10.2018 r. młodzież Centrum Kształcenia „NAUKA” klas certyfikowanych przez Ministerstwo Obrony Narodowej, uczestniczyła w „Dniu Szkolenia Ogólnowojskowego”. Zajęcia zorganizowane zostały przy współudziale kadry wydzielonej z 100 bł BWD z Wałcza. Głównymi zagadnieniami na poszczególnych punktach nauczania były: zasady bezpieczeństwa posługiwania się bronią strzelecką, ćwiczenia przygotowawcze z broni strzeleckiej z wykorzystaniem urządzeń szkolno- treningowych, trenażerów, rzut granatem ćwiczebnym, działanie taktyczne pojedynczego żołnierza oraz sekcji dwu i czteroosobowej, praca z mapą wojskową w terenie i inne. Pomimo niesprzyjającej pogody do szkolenia zagrzewała gorąca herbata oraz grillowana kiełbasa z ostrym ketchupem i musztardą. Uśmiech na twarzach kadetów towarzyszył do ostatnich minut szkolenia.   zobacz foto

LICEUM O PROFILU FOTOGRAFICZNYM

Od nowego roku szkolnego 2019/2020 otwieramy nowy profil. Wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom postanowiliśmy rozszerzyć ofertę Centrum Kształcenia Nauka o profil FOTOGRAFICZNY. Wybierając klasę o profilu fotograficznym:

 • Poznasz podstawowe i zaawansowane funkcje aparatu.
 • Dowiesz się jak ciekawie skomponować zdjęcie, jak właściwie kadrować.
 • Poznasz wartości przesłony i dowiesz się jak uzyskać „rozmyte tło”.
 • Poznasz podstawowe programy do obróbki zdjęć.
 • Dowiesz się jak wykonać dobry portret.
 • Nauczysz się właściwej selekcji zdjęć, ich archiwizacji oraz dowiesz się jak przygotować zdjęcia do druku oraz do umieszczania ich na portalach społecznościowych.
 • Dowiesz się co to jest ISO, czas naświetlania oraz ogniskowa.
 • Nauczysz się fotografować z lampą błyskową.
 • Poznasz znaczenie światła w fotografii oraz nauczysz się nad nim panować.
 • Dowiesz się jak świadomie fotografować.
  Zapraszamy!

Zaduszki Poetyckie

W dniu 26.10.2018 r. uczestniczyliśmy w V Zaduszkach Poetyckich. Gościliśmy w naszej szkole dwóch poetów z Grecji i dwóch poetów z Polski, którzy wzięli  udział w inicjatywie „Persona Nie Non Grata”. Poeci recytowali swoje wiersze i opowiadali o sobie. Impreza bayła bardzo udana a młodzież bardzo zadowolona.  zobacz foto

BELFRY 2018

W tym roku nieco później obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W dniu 26 października w MDK odbyła się kolejna gala „Belfrów”. Jak zwykle wszyscy świetnie się bawiliśmy. Młodzież pod kierunkiem p. A. Makuszewskiej, M. Mejer i K. Papieskiej spisała się doskonale! Tegoroczne kategorie nazwaliśmy „Złote Belfry”, w których zwyciężyli:

 1. Luzak roku – S. Machała;
 2. Oaza spokoju – E. Janicka;
 3. Złoty uśmiech – H. Maciejewska;
 4. Złoty zegarek – A. Łapiczak;
 5. Bratnia dusza – D. Syrek;
 6. Promyk słońca – A. Makuszewska;
 7. Złote pióro – M. Gromadzka – Jakubowska;
 8. Mistrz ciętej riposty – K. Senska;
 9. Złota katarynka – M. Papieska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i widzimy się za rok na kolejnych „Belfrach”.    zobacz foto

Oddali cześć poległym

Obraz może zawierać: 2 osoby, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyrodaW dniu 20.10.2018 r. młodzież klas 1low, 2low, 1l i 1i Centrum Kształcenia „NAUKA” odwiedziła jedną z największych nekropolii II wojny światowej – cmentarz wojenny w Bukowinie, na którym spoczywa 4390 polskich i 1638 radzieckich żołnierzy poległych w rejonie Wałcza na Wale Pomorskim. Miejsce pochówku skłania do refleksji i wspomnień a odwiedziny młodzieży szkolnej i zapalenie świeczki pamięci na mogile, napawają nadzieją na przetrwanie tych świadectw tragedii wojny.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).