UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W  dniu 10 maja w Inwest-Parku odbyła się VI edycja "DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH". W trakcie trwania imprezy zorganizowano wiele ciekawych warsztatów, quizów, wystaw, wykładów oraz filmów np. "Jak fundusze unijne wpłynęły na moje otoczenie". My też tam byliśmy-było miło i sympatycznie.

Matura 2019

Od poniedziałku (06.05.2019 r.)  nasi absolwenci szkół dziennych i wydziału zaocznego stanęli w szranki z własną wiedzą i umiejętnościami – a wszystko za sprawą, rozpoczętych właśnie, egzaminów dojrzałości. Dzisiaj  zmierzyli się z językiem polskim . Jutro  – we wtorek czas na prawdziwą łamigłówkę – matematykę. W następnych dniach  – języki  obce i kolejno egzaminy ustne -  będzie się działo. Póki co nasi absolwenci są jednak dobrej myśli – i my również. Trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów szkół dziennych oraz wydziału zaocznego! Połamania piór!

Pożegnanie absolwentów

26 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy się z uczniami klas IV Technikum Zawodowego i klas III Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych maturzystów i absolwentów odbyła się w auli naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszających chwil, pełnych wspomnień i planów na przyszłość. W tym roku pożegnaliśmy sześć  klas: IV c – technik hotelarstwa, IV d – technik informatyk, IV f – technik usług fryzjerskich,  IV w – technik weterynarii oraz III LO i III LOWR. Podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy za dobre wyniki w nauce, wyróżnienia za działalność na rzecz szkoły i szczególne osiągnięcia. Zakończenie roku to również świetny moment by podziękować rodzicom, którzy wspierali życie szkoły. Wszystkim absolwentom gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny wynik zbliżającej się matury. Powodzenia i „szerokiej drogi”.  zobacz foto

Życzenia świąteczne

Z okazji  ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym  pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro. WESOŁEGO ALLELUJA! życzą  Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Centrum Kształcenia „NAUKA” w Pile.

„Zielona Szkoła ”

W dniu 1.04.2019 r. młodzież klas wojskowych Centrum Kształcenia „NAUKA” uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych - „Zielona Szkoła ”. Powyższe przedsięwzięcie zorganizowane było w dwóch częściach. Pierwsza odbyła się w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra, gdzie Pani inżynier leśnictwa w przygotowanej klasie poświęconej lasom przeprowadziła wykład pt. „Życie drzewa - od nasiona do dorosłego drzewa”. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wystawy zwierząt występujących na naszym terenie. Druga część odbyła się w Leśnictwie Stobno, gdzie uczniowie zobaczyli jak ciężka jest praca leśnika sadząc bukowy las. Przedstawiciel Wojskowego Koła Łowieckiego „SĘP” przeprowadził pogadankę na temat „Tradycje, historia i rola łowiectwa w Polsce. Zajęcia zakończono wspólnym grillowaniem.

DRZWI OTWARTE

 

Konkurs "Turbolandeskunde..."

Dnia 8 marca 2019 r. odbyła się V edycja konkursu "Turbolandeskunde- wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego- Austria". Miło nam poinformować, że nasza delegacja z klasy II LOW w składzie: Oliwia Sudoł, Oliwia Kostrzewska oraz Paulina Małkowska zajęły III miejsce! Gratulujemy!

DRZWI OTWARTE

 

Pokaz makijażu ślubnego

Pokaz makijażu ślubnego Glamour Wedding Make Up Pro. Już 15.04. dla uczniów naszej szkoły odbędzie się pokaz makijażu ślubnego Glamour Wedding Make Up Pro, w wykonaniu wizażowego mistrza w tej dziedzinie - Marzenę Tarasiewicz. Dla uczniów naszej szkoły specjalna cena 100 zł. Każdy uczestnik otrzyma także certyfikat uczestnictwa.

TECHNIK WETERYNARII

Technik Weterynarii to kierunek, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Kierunek ten jest dla tych, którzy kochają zwierzęta i są chętni im pomóc. Do dyspozycji naszych uczniów jest pracowania weterynaryjna, gdzie przeprowadzane są zajęcia praktyczne i teoretyczne. Po ukończeniu tego kierunku absolwenci mają możliwość zatrudnienia w lecznicach weterynaryjnych, fermach zwierząt gospodarskich, schroniskach i laboratoriach. Nasi profesjonalni wykładowcy zadbają o to, aby każdy uczeń posiadał wiedzę teoretyczną i praktyczną przygotowująca do późniejszej pracy w zawodzie. Zapraszamy!!!

74 rocznica powrotu Piły do macierzy

Delegacja Centrum Kształcenia Nauka wzięła dzisiaj udział w obchodach 74. rocznicy powrotu Piły w granice Polski.

Pilska Akademia Umiejętności

W dniu 13 lutego 2019 r. w ramach warsztatów organizowanych dla zespołów projektowych IV edycji Pilskiej Akademii Umiejętności mieliśmy przyjemność rozmawiać z Panią Ingą Małecką dyrektorem Biura Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski na temat budowania profesjonalnego planu marketingowego.

Liceum Ogólnokształcące o profilu ratownictwo medyczne

Klasa o profilu "ratownictwo medyczne" od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczniowie podczas tych zajęć zyskują wiedzę na temat podstaw ratowania życia człowieka. Oczywiście taka klasa nie jest zamiennikiem studiów ratowniczych czy medycznych, ale daje uczniom wyobrażenie na temat tego zawodu. Jeśli ważna jest dla Ciebie pomoc drugiemu człowiekowi- zapraszamy do NAS

Warsztaty wizażu

W ostatnią niedzielę w naszej szkole odbyły się warsztaty wizażu z Eweliną Zych. Ewelina jest mistrzynią blendowania cieni i techniki cut crease. Podczas warsztatów, w formie pokazu, wykonała makijaż cut crease w matach. Następnie kursantki w części praktycznej ćwiczyły makijaże w tej technice. Ewelina przyjechała do Piły aż z Sosnowca na zaproszenie nauczycielki wizażu Anny Piwowarczyk. Już wkrótce kolejny pokaz dla uczennic z naszej szkoły i warsztaty z udziałem Marzeny Tarasiewicz. Szczegóły niebawem.

Technik Hotelarstwa

Do podstawowych zadań zawodowych wykonywanych przez technika hotelarstwa należą wszystkie czynności związane z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, służba piętrowa, gastronomia, usługi dodatkowe), ponadto zbieranie danych, gromadzenie informacji, kreowanie rozwoju hotelu i planowanie różnego rodzaju usług hotelarskich.

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).