Zapraszamy na DRZWI OTWARTE dnia 06 kwietnia w godzinach 9:00 - 13:00

Z ŻYCIA SZKOŁY

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY 2018/2019

Po zakończeniu podstawowej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019, otworzyliśmy następujące kierunki kształcenia: technik informatyk (profil wojskowy), technik logistyk (profil wojskowy), technik weterynarii , technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz liceum ogólnokształcące o profilach: wojskowym, stylu, wizażu i makijażu, ratownictwa medycznego. W dalszym ciągu prowadzimy nabór uzupełniający. Kwestionariusze  można pobierać klikając tutaj,  pełną ofertę naszej szkoły można zobaczyć klikając tutaj, a terminarz rekrutacji znajdziesz tutaj. Więcej informacji udzieli sekretariat pod nr tel.67 214 84 01 wew.10. Serdecznie zapraszamy!!!

Kadeci na obozie szkoleniowym

W dniach 18-27 czerwca 2018r. kadeci naszych klas wojskowych realizują dziesięciodniowy program szkoleniowy nad jeziorem Bytyń. Zajęcia z taktyki, atletyki terenowej, walki wręcz i szkolenia całkowicie wypełniają program dnia. Kadeci wykazują się wysokim zaangażowaniem, ogromną energią, chętnie rywalizując w konkursach sportowych po zajęciach planowych.  zobacz foto

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Świadectwa odebrane i czas zacząć wakacje!!! zobacz foto

NABÓR 2018/2019 DO SZKÓŁ DLA DORODSŁYCH

Prowadzimy nabór  do szkół dla dorosłych. Podanie  można pobierać klikając tutaj,  pełną ofertę naszej szkoły można zobaczyć klikając tutaj, a termin pierwszego spotkania znajdziesz tutaj. Więcej informacji udzieli sekretariat pod nr tel.67 214 84 01. Serdecznie zapraszamy!!!

Koncert charytatywny

15 czerwca 2018 r. odbył się w Pilskim InwestParku koncert charytatywny dla Pana Tomasza Zaciery, który od paru lat boryka się z nowotworem. Przez chorobę stracił on niemal ćwierć twarzy. Udało mu się zebrać sumę potrzebną na operację rekonstrukcji szczęki dzięki pomocy fundacji Siepomaga. Koncert charytatywny miał pomóc w zebraniu kwoty, która pomoże Tomaszowi w rehabilitacji. Do pomocy w zbiórce włączyli się uczniowie naszej szkoły. Chłopcy z klasy wojskowej i ratowniczej prowadzili stoisko gdzie uczestnicy koncertu mogli przypomnieć sobie zasady pierwszej pomocy w przypadku złamania czy innej kontuzji, natomiast dziewczyny z klasy fryzjerskiej czesały uczestników i zapraszały do siebie aby poznali oni tajniki dobrego uczesania. Nasi kucharze również pomogli przyrządzając pyszne ciasteczka i babeczki, które zniknęły w błyskawicznym tempie, a puszka do której zbierane były datki tak samo szybko się napełniła.  zobacz foto

Gramy dla Wiktorka

2 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły z Liceum Ogólnokształcącego pod opieką pana Sławomira Machała rejestrowali potencjalnych dawców szpiku podczas imprezy charytatywnej “Gramy dla Wiktorka Kempińskiego”, organizowanej przez Targowisko Pilskie - Tarpil Spółka z o.o. Nasi uczniowie zarejestrowali 30 nowych potencjalnych dawców szpiku co oznacza 30 nowych szans dla potrzebujących z całego świata.  zobacz foto

OCENA POZIOMU WYSZKOLENIA KADETÓW

W dniu 14.06.2018 r. 19 kadetów z Liceum Ogólnokształcącego poddanych zostało okresowej ocenie poziomu wyszkolenia uczniów. Sprawdzian składał się z dwóch części: sprawdzianu wiedzy teoretycznej i sprawdzianu umiejętności praktycznych. Część teoretyczna odbyła się w 100 batalionie łączności w Wałczu a część praktyczna na Placu Ćwiczeń taktycznych / rejon 100 b ł m. Wałcz. Podczas sprawdzianu pisemnego sprawdzane były następujące umiejętności: - pokonywanie terenu różnymi sposobami, - zerwanie kontaktu-zmiana stanowiska, - wyznaczanie azymutów, - wybrane czynności musztry, - resuscytacja krążeniowo-oddechowa, - składanie, rozkładanie broni, - celowanie z broni strzeleckiej. Nasi kadeci uzyskali bardzo dobre wyniki, serdecznie gratulujemy!   zobacz foto

NABÓR 2018/2019 DO SZKÓŁ DLA DOROSŁYCH

Prowadzimy nabór  do szkół dla dorosłych. Podanie  można pobierać klikając tutaj,  pełną ofertę naszej szkoły można zobaczyć klikając tutaj, a termin pierwszego spotkania znajdziesz tutaj. Więcej informacji udzieli sekretariat pod nr tel.67 214 84 01. Serdecznie zapraszamy!!!

Konkurs

30 maja 2018 r. zakończył się szkolny etap konkursu „Siła w tradycji”. Najlepszą pracą okazały się prezentacje wykonana przez kadetów z klasy I LOW: Julii Jendy, Agaty Bartenowskiej, Michała Jakubowskiego i Mikołaja Lewickiego. Została ona przesłana do Ministerstwa Obrony Narodowej. zobacz prezentacje: 1     2     3

Kadeci w Szkole Podstawowej

22 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły z Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym: Agata Bartenowska, Patrycja Graczyk oraz Jakub Polaszek pod opieką pana Janusza Gregorczyka odwiedziły Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej oraz filię w Mirosławiu. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać, na czym polega szkolenie przyszłych żołnierzy. Dowiedzieli się m. in., jak wygląda mundur wojskowy, czym zajmują się żołnierze, jakie jest podstawowe wyposażenie żołnierza. Nasi kadeci zaprezentowali też elementy musztry wojskowej i zaprosili dzieci do wspólnych ćwiczeń. Na koniec przeprowadziliśmy krótki quiz i rozdaliśmy dzieciom symboliczne naklejki – emblemat Wojska Polskiego.   zobacz foto

Szkolenie kadetów

9 maja 2018 r. w miejscowości Bielkowo kadeci klasy certyfikowanej odbyli szkolenie zorganizowane przez 102 Batalion Ochrony – Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód. Tematem zajęć było: działanie pojedynczego żołnierza, sekcji i drużyny w rejonie ześrodkowania. Szkoleniem nadzorował dowódca batalionu ppłk Rafał Jędro. Kadeci zmęczeni tempem szkolenia i trudnymi warunkami atmosferycznymi nie omieszkali wyrazić uznanie profesjonalizmowi żołnierzy batalionu.   zobacz foto

Matura 2018

Od piątku (04.05.2018 r.)  nasi absolwenci szkół dziennych i wydziału zaocznego stanęli w szranki z własną wiedzą i umiejętnościami – a wszystko za sprawą, rozpoczętych właśnie, egzaminów dojrzałości. W piątek zmierzyli się z językiem polskim . Dzisiaj  – w poniedziałek był  czas na prawdziwą łamigłówkę – matematyka. W następnych dniach  – języki  obce i kolejno egzaminy ustne -  będzie się działo. Póki co nasi absolwenci są jednak dobrej myśli – i my również. Trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów szkół dziennych oraz wydziału zaocznego! Połamania piór!   zobacz foto

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

27 kwietnia 2018 r. pożegnaliśmy się z uczniami klas IV Technikum Zawodowego i klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla naszych maturzystów i absolwentów odbyła się w auli naszej szkoły. Nie obyło się bez wzruszających chwil, pełnych wspomnień i planów na przyszłość. W tym roku pożegnaliśmy sześć  klas: IV c – technik hotelarstwa, IV d – technik informatyk, IV f – technik usług fryzjerskich,  IV w – technik weterynarii oraz III LO i III LOW. Podczas apelu wręczono nagrody i dyplomy za dobre wyniki w nauce, wyróżnienia za działalność na rzecz szkoły i szczególne osiągnięcia. Zakończenie roku to również świetny moment by podziękować rodzicom, którzy wspierali życie szkoły przez te cztery lata. Wszystkim absolwentom gratulujemy i trzymamy kciuki za pomyślny wynik zbliżającej się matury. Powodzenia i „szerokiej drogi”.  zobacz foto

Cetryfikowane Klasy Wojskowe

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym zakwalifikowało się do Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych! Ministerstwo Obrony Narodowej doceniając starania placówek edukacyjnych prowadzących klasy wojskowe oraz pragnąc wykorzystać potencjał tkwiący w młodzieży rozpoczął we wrześniu 2017 roku realizację pilotażowego Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, który objął swym zasięgiem 58 placówek edukacyjnych w 16 województwach.   

Wizyta Przewodniczącego Rady Miasta Piły

W dniu 19.04.2018 r. w naszej szkole w ramach programu persona "nie" non grata odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta Piły panem Rafałem Zdzierelą. Nasz szanowny gość opowiadał o tym czym zajmuje się przewodniczący rady miasta i na czym polega funkcjonowanie rady. Mówił o swoich obowiązkach i zachęcał młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym na rzecz naszych małych ojczyzn. Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, przygotowując dla naszego gościa muzyczną niespodziankę. Korzystając z okazji obecności pana Przewodniczącego postanowiliśmy podzielić się z nim naszymi wspomnieniami i doświadczeniami z przebytej praktyki w Grecji. Tradycyjnie nasze spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.   zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).