Z ŻYCIA SZKOŁY

Cetryfikowane Klasy Wojskowe

Miło nam poinformować, że po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące o profilu wojskowym zakwalifikowało się do Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych! Ministerstwo Obrony Narodowej doceniając starania placówek edukacyjnych prowadzących klasy wojskowe oraz pragnąc wykorzystać potencjał tkwiący w młodzieży rozpoczął we wrześniu 2017 roku realizację pilotażowego Programu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych, który objął swym zasięgiem 58 placówek edukacyjnych w 16 województwach.   

Wizyta Przewodniczącego Rady Miasta Piły

W dniu 19.04.2018 r. w naszej szkole w ramach programu persona "nie" non grata odbyło się spotkanie z Przewodniczącym Rady Miasta Piły panem Rafałem Zdzierelą. Nasz szanowny gość opowiadał o tym czym zajmuje się przewodniczący rady miasta i na czym polega funkcjonowanie rady. Mówił o swoich obowiązkach i zachęcał młodzież do czynnego udziału w życiu społecznym na rzecz naszych małych ojczyzn. Młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, przygotowując dla naszego gościa muzyczną niespodziankę. Korzystając z okazji obecności pana Przewodniczącego postanowiliśmy podzielić się z nim naszymi wspomnieniami i doświadczeniami z przebytej praktyki w Grecji. Tradycyjnie nasze spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.   zobacz foto

Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Dnia 18 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Romany Nawrockiej-Holz wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zorganizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile. Tegorocznym tematem była kinematografia amerykańska i brytyjska. Pytania były trudne, ale nasz uczeń Dominik Cywiński świetnie sobie poradził i zdobył wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy. 

Dzień Otwarty Szkoły

W sobotę 14.04.2018 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Drzwi Otwartych.  Tego dnia wszystkie nasze sale lekcyjne i pracownie były otwarte dla gimnazjalistów i ich rodziców, którzy mogli zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły, porozmawiać z nauczycielami i uczniami szkoły. Serdecznie dziękujemy Drodzy Goście, że zaszczyciliście nas swoją obecnością. Mamy nadzieję, że spełniliśmy Wasze oczekiwania i że zobaczymy się już we wrześniu.    zobacz foto

Kadeci na obchodach 78 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej

13.04.2018 r. uczniowie  naszej szkoły z klas wojskowych brali udział w uroczystościach związanych z obchodami 78 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, która odbyła się  pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na placu Staszica w Pile.  Zaproszenie na te uroczystości wystosowali Prezydent Miasta Piły i Zarząd Pilskiej Rodziny Katyńskiej. Po zakończeniu uroczystości pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu, na ul. Kusocińskiego posadzono dęby pamięci – dla tych którzy związani byli z mieszkańcami Piły.  zobacz foto

Stowarzyszenie

W dniu 12.04.2018 r. naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele ze Stowarzyszenia słabo i niesłyszących „Migacze” w Pile państwo: Agata Wycisło i Damian Wycisło. Młodzież z zainteresowaniem wysłuchała zaproszonych gości, miała także okazje poznać alfabet dla osób niesłyszących. Kolejne spotkania odbędą sie w dniach 17 i 20 kwietnia br.     zobacz foto

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

Dzień Otwarty Szkoły - sobota 14 kwietnia 2018 r. , godz. 9:00 - 13:00. Zapraszamy!    zobacz program i ofertę

Zawody sportowo-sprawnościowe

W dniach 26.03.2018 i 28.03.2018 w klasach mundrowych w naszej szkole odbyły się zawody sportowo-sprawnościowe. Zawody odbyły się w dwóch konkurencjach dla kobiet (bieg po kopercie oraz zwis na ramionach ugiętych) i dwóch konkurencjach dla mężczyzn (bieg 10x10 m oraz podciąganie na drążku), które są  elementami testu sprawności fizycznej dla kandydatów do Akademi  Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Celem zawodów było podniesienie poziomu sprawności fizycznej uczniów, wyrobienie nawyku dbania o własną tężyznę fizyczną, motywowanie do systematyczności w  rozwoju  zalecanych praktycznych umiejętności, rozwój automotywacji, współzawodnictwo, walka ze stresem itp. Zawody przebiegały w dobrej sportowej atmosferze. zobacz foto

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Z okazji  ŚWIĄT WIELKANOCNYCH składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia. Życzymy radosnych, świątecznych chwil z rodziną i przyjaciółmi, zdrowia, pogody ducha, miłości i wiary, wzajemnej życzliwości oraz refleksji w tym  pełnym zadumy, ale jakże radosnym czasie, kiedy na nowo budzi się życie i napełnia nas nadzieją na lepsze dziś i lepsze jutro. WESOŁEGO ALLELUJA! życzą  Dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz uczniowie Centrum Kształcenia „NAUKA” w Pile.

Kartka Wielkanocna

Z okazji zbliżających  sie Świąt Wielkanocnych na zajęciach z Informatyki został przeprowadzony konkursu z grafiki komputerowej – pt. „Kartka Wielkanocna”. Uczniowie z różnych klas pod okiem pana Janusz Gregorczyka wykonali wiele ciekawych grafik.   zobacz niektóre z nich

Konkurs Aranżacji Stołów

27 marca 2018 r. już po raz kolejny odbył się konkurs na najpiękniejszą dekorację stołu.  Młodzież losowała karteczki z określonym tematem i tak np. powstały stoły nakryte na wzór ślubny, urodzinowy, walentynkowy, sylwestrowy, góralski i lawendowej miłości, piknikowy oraz origami. Wszystkie aranżacje były przepiękne, co świadczy o tym, że młodzież potrafi być kreatywna. I miejsce zajął -stół origami klasy IIICD, II miejsce – stół karnawałowy klasy I LO, III miejsce – stół Kinder Party klasy IDG. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i przygotowanie przepięknych aranżacji.   zobacz foto

1% podatku

Prosimy o podarowanie 1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce wypożyczamy uczniom rocznie około 400 podręczników, zakupujemy bilety miesięczne a w okresach przedświątecznych przygotowujemy paczki żywnościowe. Z góry serdecznie dziękujemy!

Wojskowy Dzień Szkoleniowy

24 marca 2018 r. żołnierze 100 Batalionu Łączności z Wałcza przeprowadzili z kadetami klas wojskowych kolejny wojskowy dzień szkoleniowy. Zajęcia z terenoznawstwa dotyczyły orientowania się w terenie bez mapy, wyznaczania kierunków, pomiarów azymutów. Zajęcia taktyczne to marsz ubezpieczony i działania żołnierza na współczesnym polu walki. Zakończenia zajęć to walka wręcz w bliskim kontakcie.   zobacz foto

Technik Hotelarstwa

TECHNIK HOTELARSTWA to jeden z wielu kierunków, na którym kształcimy młodzież w naszej szkole. Technik Hotelarstwa w swej pracy zawodowej organizuje, planuje i koordynuje wszelkie usługi związane z hotelarstwem w hotelach. Obsługuje gości zgodnie ze standardami, przyjmuje zamówienia, pilnuje rezerwacji oraz płatności. Powinien być przygotowany również do obsługi gości typu VIP.   zobacz pełen opis zawodu

1% podatku

Prosimy o podarowanie 1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce wypożyczamy uczniom rocznie około 400 podręczników, zakupujemy bilety miesięczne a w okresach przedświątecznych przygotowujemy paczki żywnościowe. Z góry serdecznie dziękujemy!

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).