Od 13 do 31 maja 2019 r. prowadzimy nabór do szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Nie prowadzimy naboru elektronicznego - tylko wersja papierowa. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

PRAKTYKI W GRECJI

W niedzielny poranek nasi uczniowie odbywający staż zawodowy w Grecji, wyruszyli na wycieczkę do jednego z najpiękniejszych miejsc w całym kraju.- Meteory.To zespół bloków skalnych o wysokości nawet ponad 500 m.n.p.m., na których wzniesiono niegdyś klasztory mnichów i mniszek. Do dzisiejszego dnia zachowało się 6 klasztorów, a nasi uczniowie zwiedzili największy z nich - Wielki Meteor.    zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Dziś nasi weterynarze przebywający na stażu zawodowym w Grecji odwiedzili farmę Philoneikos. Podczas zajęć mieli możliwość poznania warunków życia i zasad chowu różnych gatunków zwierząt. Uczniowie pod okiem opiekunów podali zwierzętom leki oraz wykonali zastrzyki. Niekwestionowaną gwiazdą była jednak urocza, ciężarna samica wielbłąda.   zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

Nasi weterynarze przebywający na stażu zawodowym w Grecji, odwiedzili dziś stadninę koni w miejscowości Paralia Katerini. Podczas wizyty uczniowie nie tylko mieli okazję posłuchać o działaniu stadniny od właściciela - Pana Heraklesa, ale też pokazali swoje umiejętności podczas porządkowania boksów i pielęgnacji koni. Oprócz tego udało się im także uratować małego kotka, który przez przypadek wpadł do beczki z wodą!  zobacz foto

PRAKTYKI W GRECJI

  W Grecji uczniowie kształcący się w zawodzie technik informatyk odbywają właśnie zajęcia komputerowe pod czujnym okiem instruktora. Dla pozostałych stażystów to czas na zajęcia sportowe przy hotelowym basenie i na plaży Projekt "Praktyka czyni mistrza" jest realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.

PRAKTYKI W GRECJI

Nasi stażyści cali i zdrowi dotarli już do Grecji! Przywitało ich piękne greckie słońce i wspaniała obsługa hotelu. Już za chwilę rozpoczną się ich pierwsze zajęcia

Pojechali go Grecji

Nasi uczniowie dziś wczesnym rankiem wyruszyli w długą drogę do Grecji, gdzie w trakcie najbliższych dwóch tygodni będą doskonalić swoje umiejętności zawodowe. W projekcie biorą udział uczniowie klas weterynaryjnych oraz informatycznych. Projekt "Praktyka czyni mistrza" jest realizowany ze środków PO WER na zasadach programu Erasmus+ sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe.   zobacz foto

Praktyki zawodowe w Grecji

30 wrzenia 2018 r.  uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wyjadą na dwutygodniowe praktyki zawodowe do Grecji. Tym razem grupa uczniów liczyć będzie 65 osób. Praktyki odbędą uczniowie kształcący się w zawodach: technik weterynarii i technik informatyk. Po odbyciu praktyk uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające zdobyte umiejętności – będzie to Europass Mobilność oraz zaświadczenie o odbyciu stażu zawodowego, które potwierdzi ich umiejętności praktyczne przydatne w poszukiwaniu pracy. Wkrótce więcej informacji.

Pamiętaj o profilaktyce

Zapraszamy do udziału w konkursie pt.,,Pamiętaj o profilaktyce - chroń siebie i najbliższych". Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu fotografii zachęcającej kobiety do dbania o własne zdrowie i wykonywania badań profilaktycznych w kierunku nowotworu piersi. Więcej informacji udzieli Wam pedagog szkolny.

Obóz szkoleniowy w Kamienicy

Jak co roku w pierwszych dniach  września  kadeci z pierwszych klas wojskowych odbyli szkolenie na obozie w Kamienicy. To pierwszy etap szkolenia podstawowego obejmującego: taktykę, naukę strzelania, testy sprawnościowe, wspinaczkę oraz podstawowe pozycje strzeleckie. Obóz zakończył drużynowy wielobój sportowo-obronny.  zobacz foto

Festiywal Sztuk Walki

W sobotę 8 września 2018 r. na Targowisku Miejskim w Pile odbły się Festiwal Sztuk Walki. Podczas festiwalu nasi kadeci zrobili pokaz musztry paradnej.

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

3 września uroczystą akademią rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko. Mamy jednak nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością- chociażby po to, aby spotkać koleżanki i kolegów. Wszystkich przybyłych powitała Pani Dyrektor Małgorzata Leniec, która ciepłe słowa skierowała szczególnie do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczną swoją edukację w murach naszej szkoły. Krótki program artystyczny przedstawili uczniowie klas starszych pod czujnym okiem pani Anny Suszek oraz pani Anny Makuszewskiej.
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, nauczycielom wytrwałości, a rodzicom satysfakcji z osiągnięć swoich dzieci!

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 ODBĘDZIE SIE 3 WRZEŚNIA 2018 R. O GODZ. 11:00.

PRAKTYKI W GRECJI

Serdecznie zapraszamy uczniów Technikum Zawdowego kształcących się w zawodach technik weterynarii i technik informatyk do składania formularzy zgłoszeniowych do udziału w projekcie „Praktyka czyni mistrza”. Projekt dotyczy realizacji dwutygodniowych zagranicznych staży zawodowych w Grecji w terminie 1.10.2018 – 12.10.2018. Formularze można pobrać w sekretariacie szkoły oraz na naszej stronie internetowej. Termin ich składania upływa 31.08.2018. Jednocześnie informujemy, że 3.09.2018 o godzinie 9.00 w sali 28 odbędzie się test z języka angielskiego dla wszystkich osób biorących udział w rekrutacji do projektu.  POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

EGZAMINY POPRAWKOWE

Terminy egzaminów poprawkowych - zobacz

NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY 2018/2019

Po zakończeniu podstawowej rekrutacji na rok szkolny 2018/2019, otworzyliśmy następujące kierunki kształcenia: technik informatyk (profil wojskowy), technik logistyk (profil wojskowy), technik weterynarii , technik usług fryzjerskich, technik grafiki i poligrafii cyfrowej oraz liceum ogólnokształcące o profilach: wojskowym, stylu, wizażu i makijażu, ratownictwa medycznego. W dalszym ciągu prowadzimy nabór uzupełniający. Kwestionariusze  można pobierać klikając tutaj,  pełną ofertę naszej szkoły można zobaczyć klikając tutaj, a terminarz rekrutacji znajdziesz tutaj. Więcej informacji udzieli sekretariat pod nr tel.67 214 84 01 wew.10. Serdecznie zapraszamy!!!

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).