Z ŻYCIA SZKOŁY

Lekcje wizażu

Jednym z kierunków kształcenia w naszej szkole jest  Liceum Ogólnokształcące o profilu stylu, wizaż i makijażu. Uczniowie na zajęciach z wizażu uczą się odpowiedniego dobierania koloru i kosmetyków do indywidualnego typu urody. Doskonalą swoje umiejętności, poznają nowości oraz rozwijają swoje pasje. Wszystkie zajęcia są prowadzone pod okiem profesjonalnej wizażystki i stylistki   zobacz foto

Klasy wojskowe

Uczniowie naszych klas wojskowych zdobywają wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Regularne wyjazdy na poligon i ćwiczenia pod okiem profesjonalistów to stały element wpisany w charakter tych klas. Jak przystało na prawdziwych żołnierzy żadna pogoda im nie straszna!  zobacz foto

Technik informatyk

Jednym z kierunków kształcenia w naszej szkole jest Technik Informatyk. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie nabywają umiejętności administrowania systemami komputerowymi, projektowania, tworzenia i zarządzania stronami WWW.  Poznają też wiadomości  teoretyczne i praktyczne z zakresu  sprzętu komputerowego, jego składania i usuwania ewentualnych usterek. Na przedstawionej poniżej galerii uczniowie z klasy 3d podczas lekcji z przedmiotu witryny i aplikacje internetowe przygotowują stronę internetową w języku HTML i C++ wykorzystując poznane wcześniej znaczniki tych języków i ich atrybuty. zobacz galerię

DZIEŃ DRZWI OTWARTYCH

 

Technik logistyk

TECHNIK LOGISTYK - profil wojskowy - to nowy kierunek, w ktorym zaczynamy kształcić od 1 września 2018 r. Sedecznie zapraszmy!!! 

Pochylmy się nad potrzebującymi

Prosimy o podarowanie 1% PODATKU NA STOWARZYSZENIE PRZYJAZNA PIŁA KRS 0000330967. Stowarzyszenie działa przy szkołach Centrum Kształcenia "Nauka" w Pile ul. Warsztatowa 6. Pomaga młodzieży znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Dzięki zbiórce wypożyczamy uczniom rocznie około 400 podręczników, zakupujemy bilety miesięczne a w okresach przedświątecznych przygotowujemy paczki żywnościowe. Z góry serdecznie dziękujemy!

Kadeci na Placu Zwycięstwa w Pile

14 lutego 2018 r. na Placu Zwycięstwa w Pile odbyła się uroczystość poświęcona powrotowi Miasta do macierzy. Uczestniczyli w niej również nasi uczniowie.  Kadeci klas wojskowych wystawili poczet sztandarowy a liczna delegacja złożyła wiązankę kwiatów.   zobacz foto

STUDNIÓWKA 2018

12 lutego 2018 r. w restauracji „Pasibrzuch” w Śmiłowie odbyła się Studniówka maturzystów Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego z naszej szkoły. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Polonezem wykonanym przez 15 par.  Na balu bawiło się około 150 osób, w tym maturzyści i ich osoby towarzyszące, młodzieży towarzyszyli oczywiście także nauczyciele i dyrekcja szkoły oraz rodzice. Tradycyjnie na rozpoczęcie balu maturzyści podziękowali na wspólne  lata nauczycielom, szczególnie swoim wychowawcom oraz dyrekcji. Nie zapomnieli też o rodzicach. Potem były koniczynki, toast i bal do białego rana.  zobacz foto

 

Kadeci na przysiędze wojskowej

8 lutego 2018 r. 44 kadetów z naszej szkoły wzięło udział w uroczystości z okazji Złożenia Przysięgi Wojskowej żołnierzy I turnusu Służby Przygotowawczej 2018, która odbyła się na terenie koszar 100 batalionu łączności w Wałczu.   zobacz foto

Zajęcia w pracowni hotelarskiej

Na zajęciach projektowych w pracowni hotelarskiej klasa IIC technikum zawodowego w zawodzie technik hotelarstwa pod opieka p. Przemka Bednarka odgrywała scenki rodzajowe z życia hotelu. Doskonałe wyposażenie pracowni: recepcja hotelowa, pokój hotelowy oraz aranżacja restauracji pomagają przyszłym adeptom sztuki gościnności odnaleźć się w rzeczywistych realiach hotelowo-gastronomicznych. Zajęcia projektowe podzielone była na dwa etapy: -pierwszy etap zawierał: przyjęcie gościa w recepcji, zaprowadzenie i zaprezentowanie pokoju hotelowego oraz prace z dokumentacją recepcyjną i sprzętem biurowym; - drugi etap zawierał: ćwiczenia zwiane z obsługą kelnerska gościa w restauracji i moment podawanie i serwowanie wina gościom. Aby poprawnie wykonać ten projekt uczniowie w grupach wykonali dwie aranżację stołów na uroczysta kolację dla zakochanych.   zobacz foto

Wizyta z MON

W dniu 02.02.2018 r. ppłk Mariusz Baranowski z biura do spraw proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej przeprowadził analizę realizacji dotacji celowej dla uczniów klas wojskowych z naszej szkoły.

Współpraca z PWSZ w Pile

W dniu 23 stycznia 2018 r. została zawarta umowa patronacka pomiędzy Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Stanisława Staszica w Pile, reprezentowaną przez prof. nadzw. dr hab. Donata Mierzejewskiego – Rektora Uczelni i Liceum Ogólnokształcącym Centrum Kształcenia „Nauka”  w Pile, reprezentowanym przez Romana Leniec  – Prezesa Zarządu. Uczelnia, realizując swoją misję edukacyjną opieki nad najzdolniejszą młodzieżą szkół ponadgimnazjalnych, obejmuje patronat nad III klasą Liceum o profilu ratownictwo medyczne. Młodzież nasza będzie miała możliwość odbywania spotkań i zajęć w PWSZ w Pile.   zobacz foto

Poligon w Wałczu

Uczniowie naszych klas wojskowych zdobywają wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną. Regularne wyjazdy na poligon i ćwiczenia pod okiem profesjonalistów to stały element wpisany w charakter tych klas. Jak przystało na prawdziwych żołnierzy żadna pogoda im nie straszna! Zobacz fotorelację z wyjazdy na poligonu do Wałcza w sobotę 20.01.2017 r.

WOŚP

W minioną niedzielę 14.01.2018r. odbył sie 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My również graliśmy z WOŚP.   zobacz foto

Z wizytą w Nowej Wsi Ujskiej

09.01.2018 r. uczennice z klas o profilu Ratownictwo Medyczne: Sylwia Czarnecka, Dorota Fąs i Kinga Kosiór  wraz z panem Januszem Gregorczykiem odwiedziły Szkołę Podstawową w Nowej Wsi Ujskiej oraz filię w Mirosławiu. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać na czym polega praca ratownika medycznego oraz utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Szybko okazało się, że dzieci doskonale znają już numery telefonów ratunkowych – 999 i 112 . W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się również, w jaki sposób należy rozmawiać przez telefon z dyspozytorem, aby skutecznie wezwać pomoc.  zobacz foto

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).