UWAGA! Posiadamy jeszcze wolne miejsca do Technikum i Liceum Ogólnokształcącego zarówno po Gimnazjum jak i po Szkole Podstawowej. Zapraszamy!

Z ŻYCIA SZKOŁY

Poland is beautiful

W dniu 2 października 2014r. zorganizowana została w naszej szkole akcja „Poland is beautiful”- „Polska jest piękna” Akcja ta miała na celu rozpropagowanie piękna naszego kraju oraz zmieniającej się Polski. Poszczególne elementy akcji były następujące:- projekcja  filmu Poland is beautiful, która odbyła się na początku 4 lekcji, - ogłoszenie konkurs dla uczniów na wykonanie pracy dowolną techniką  pod tytułem „Polska jest piękna”. Aby nadać szczególnego charakteru akcji  rozdawane były okolicznościowe naklejki. Organizatorem akcji był Samorząd szkolny z opiekunem  p. Przemkiem Bednarkiem. zobacz foto

Dzień Edukacji Narodowej

GENIALNA SPRAWAW CK „NAUKA” ŚWIĘTO I ZABAWA!!! Już po raz piąty  odbyła się w naszej szkole gala wręczenia „BELFRÓW”, czyli Święto Edukacji Narodowej. W tym roku o tematyce hawajskiej  Przypomnijmy… W 2010 r. były „BELFRY” o tematyce filmowej.  Wybieraliśmy np. „Jamesa Bonda” czy  „Terminatora”. W 2011 r. bawiła tematyka pogodowa. Wtedy pan Przemysław Bednarek wygrał w kategorii „Grom z jasnego nieba”. W 2012 r. były „BELFRY” dożynkowe, czyli „Wieś tańczy, wieś śpiewa”. W zeszłym roku celebryckie. Wówczas w kategorii „Top model, łap szpadel” zwyciężyła pani Romana Nawrocka – Holz, a w kategorii „Operacja stylówa” -  pani Milena Gromadzka –Jakubowska. Na tegorocznych „BELFRACH” czekało na nauczycieli wiele niespodzianek: hawajskie tańce, wróżby, parodia nauczycieli.   zobacz film  zobacz foto

MY TEŻ BILIŚMY REKORD

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy działa cały rok. My też przez cały rok jesteśmy wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. 16 .10.2013 r. WOŚP przeprowadziła akcję „Cała Polska Uczy Ratować”, podczas której bito rekord w jak największej liczbie osób prowadzących resuscytację krążeniowo-oddechową. W ten sposób Jurek Owsiak zaangażował Polaków w inicjatywę Europejskiej Rady Resuscytacji. Zorganizowano „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serce” pod nazwą „RESTART A HEART”, którego kulminacyjną była akcja obejmująca młodzież wszystkich krajów Europy. Uczniowie Centrum Kształcenia „Nauka” dołączyli do tysięcy Polaków i Europejczyków, którzy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy. Od godziny 1200 do 1230. 39 uczniów naszej szkoły wykonało resuscytację krążeniowo-oddechową. zobacz foto

WYCIECZKA WETERYNARZY

7 października 2014 roku grupa uczniów z technikum weterynarii wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do gospodarstw rolnych i agroturystycznych. Miejsca, które odwiedzili to: Gospodarstwo Akroturystyczne "U Krysi" - Krystyna Skrentna, Stajnia Osowiec - Pawła Skrentnego - Gospodarstwo rolne - Akradiusz Tomke. W programie wycieczki było między innymi: obserwowanie pracy kowala przy korekcji i werkowaniu koni, zapoznanie się ze sprzętem jeździeckim, przyborami do pielęgnacji koni, możliwość czyszczenia konia, osłuchanie zwierzęcia, oglądanie zębów konia, obejrzenie pokazu jeździeckiego, zapoznanie się z żywcem, warunkami zootechnicznymi i wychowem warchlaków, poznanie funkcjonowania obory, metody doju i znakowania oraz przeprowadzenie przez kazdego uczestnika badania rektalnego u krowy. zonacz foto

Poland is beautiful

POLAND IS BEAUTIFUL. Oto kilka najpiękniejszych zakątków Polski, które sfilmowaliśmy przy okazji realizacji różnych projektów w 2013 roku. 
Zobacz film

KONGRES KOBIET

Podczas Kongresu Kobiet, który odbył się 27 września na pilskim UAM-ie, uczniowie naszej szkoły spisali się świetnie. Fryzjerzy i wizażyści mieli ręce pełne pracy - zadbali o wizerunek pań odwiedzających tego dnia mury uniwersytetu. Nasi hotelarze pokazywali jak pięknie nakryć do stołu, natomiast weterynarze udzielali porad miłośnikom zwierząt. Pomagaliśmy także przy stanowisku medycznym, gdzie między innymi mierzono poziom ciśnienia tętniczego krwi. Nie zabrakło wśród nas także reprezentacji kucharzy i informatyków. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili temu wydarzeniu, swoją wolną sobotę. zobacz foto

COMENIUS - Słowacja

Kolejny etap programu Comenius za nami.Tym razem uczniowie i nauczyciele z Polski, Anglii, Cypru, Belgii i Słowacji spotkali się w Hlohovec - uroczym, słowackim miasteczku. Od 16 do 20 września 2014 r. wspólnie rozmawiali o tolerancji w rozmaitych aspektach, uczyli się wzajemnie swoich zwyczajów kulturowych i mimo inności świetnie się razem bawili.  zobacz foto

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami serdecznie zapraszają na pierwsze w roku szkolnym2014/2015 spotkania z rodzicami, które odbędą się 24 i 25 września 2014r. Spotkania będą składały się z dwóch części. Część pierwsza będzie miała na celu przybliżenie Państwu możliwości nowego dziennika elektronicznego oraz omówienie jego najważniejszych funkcjonalności, z których Państwo będziecie mogli korzystać.

  1. 24 września 2014r. (środa)

Klasy II i III

Część I – godzina: 16.30 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

  1. 25 września 2014 r. (czwartek)

Klasy IV

Część I – godzina: 16.30 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

Klasy I

Część I – godzina: 17.00 – sala 28

Część II – spotkania z wychowawcami w klasach

COMENIUS

16 września 2014 roku kolejna grupa uczniów z Centrum Kształcenia "Nauka" wyruszyła na podbój Europy - tym razem w ramach projektu Comenius podbijają Słowację. zobacz film 

NABÓR DO SZKÓŁ DLA DOROSŁYCH

Dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami do szkół policealnych w zawodach technik sterylizacji medycznej i technik weterynarii oraz do Liceum Ogólnokształcacego dla Dorosłych. Pierwsze zajęcia w roku szkolnym 2014/2015 odbędą sie 27 wrzesnia 2014 r. (patrz plan lekcji).

MIĘDZYNARODOWY PÓŁMARATON

7 września 2014 r. w Pile odbył się Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS i Mistrzostwa Polski w Półmaratonie oraz MINI-MARATON dla młodzieży szkolnej. 40 wolontariuszy z Centrum Kształcenia "Nauka" pomagało przy organizacji tej imprezy. W podziekowaniu za sponsorowanie oraz pomoc w organizacji dyrektor biegu Henryk Paskal napisał: "Wkład i zaangażowanie Państwa sprawiło, że impreza zyskała wysoką ocenę wśród zawodników krajowych i zagranicznych oraz obserwatorów i publiczności. zobacz foto

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. 1 września  2014 r. auli Wyższej Szkoły Biznesu w Pile zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego dokonał dyrektor szkół Centrum Kształcenia "Nauka” w Pile pani Małgorzata Leniec. zobacz foto

TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH I KLASYFIKACYJNYCH 2013/2014

25 sierpnia 2014

JĘZYK ANGIELSKI – sala nr 4

Egzamin pisemny – godz. 9,00 – 10,30

Egzamin ustny – od godz. 10,30  sala 4

25 sierpnia 2014

TECHNOLOGIA FRYZJERSKA – sala nr 4

egzamin pisemny – godz. 9.00 – 10.30

egzamin ustny – od godz. 10,30  sala 3

WYPRAWKA SZKOLNA 2014

Informujemy, że uczniowie klas III Technikum Zawodowego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, spełniający kryterium dochodowe oraz uczniowie niepełnosprawni ze wszystkich klas mogą wnioskować o dofinansowanie na zakup podręczników szkolnych w ramach programu "Wyprawka szkolna". Szczegółowych informacji udzielają pedagog szkolny i sekretariat szkoły. Termin składania wniosków do 16 września 2014 r. Pobierz wniosek    Czytaj rozporzadzenie

POPRAWKOWY EGZAIN MATURALNY

26 sierpnia godz. 9.00 (zbiórka 8.30)

- sala 28 (matematyka, język polski)

- sala 29 (język angielski)

Wirtualny Spacer
W Centrum Kształcenia Nauka w Pile posiadamy Szkoły Policealne a w nich bogatą ofertą kierunków zawodowych. Szkoła Policealna w Pile daje możliwość zdobycia konkretnego zawodu. Warunkiem rozpoczęcia edukacji w szkole jest ukończenie liceum ogólnokształcącego. W szkołach policealnych przedmioty dzielą się na teoretyczne i praktyczne. Każdy Słuchacz musi też odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Nauka w szkole policealnej kończy się egzaminem zawodowym potwierdzającym kwalifikację w danym zawodzie organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. Absolwenci otrzymują dyplomy zawodowe i suplementy w języku angielskim (są one akceptowalne w krajach Unii Europejskiej).