Menu Zamknij

Akcja „BohaterON w twojej szkole 2023”

W tym roku nasza szkoła dołączyła do wyjątkowej akcji BohaterON. Młodzież z kl. 2LOC wraz z wychowawczynią p. Eweliną Smokowską – Tomaszewską w piękny sposób pokazała, że pamięta o powstańcach 1944 roku. W ramach realizacji akcji zorganizowana została lekcja wychowawcza, na której uczniowie poprzez analizę materiału źródłowego poznali codzienność powstańców. Następnie wykonywali zadania w grupach na zasadzie odegrania dramy, w której poruszono tematykę: ślubów
i wesel w czasie powstania, wspólnych posiłków, zdobywania wody, seansów w kinie Palladium oraz rozrywek w czasie wolnym od walki. Uczniowie przygotowali również wyjątkowy element wystroju sali, nawiązujący do pamięci o uczestnikach powstania. Zwieńczeniem akcji było klasowe udanie się pod pomnik „Polski walczącej” oraz złożenie symbolicznych kwiatów i zniczy.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij