Menu Zamknij

BAKTERIE WŚRÓD NAS

Prowadzący doktor nauk biologicznych Wojciech Gruszka.

24 i 25 marca przedstawiciele klas z rozszerzoną biologią wraz z nauczycielką Anną Makuszewską uczestniczyli w zajęciach praktycznych poświęconym bakteriom. Uczniowie przekonali sìę, że świat bakterii jest bardzo interesujący i ukrywa niezwykłe tajemnice. Z zaciekawieniem przystąpili do zadań, które wymagały zaangażowania i precyzji. Mięli możliwość posiewać podłoża mikrobiologiczne oraz dowiedzieć się m.in. czy bakterie cudzożywne wytwarzają siarkowodór. Uczniowie mogli się również przekonać czy bakterie rozkładają laktozę w warunkach beztlenowych. Wśród bardzo urozmaiconych ćwiczeń znalazły się również te, które dotyczyły wykrywania zdolności ruchu bakterii oraz identyfikowania bakterii Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Ćwiczenia te były solidną powtórką do matury.

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak interesujących zajęciach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z panem doktorem.🙂

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij