Menu Zamknij

,,Chcąc mieć przyszłość, należy mieć przeszłość.” – C.K.Norwid

10 listopada b.r.odbył się miting upamietniajacy poległych jeńców wielu narodowości na cmentarzu w Leszkowie.W w/w uroczystości udział wzięli: Wojewoda Wielkopolski, poseł Piotr Głowski, dyplomaci i parlamentarzyści.

Celem spotkania było również oddanie hołdu poległym i odczytanie ODEZWY (APELU) do władz i społeczeństw Europy o zapobieganie konfliktom,budowaniu pokoju i wzmacnianiu współpracy w duchu szacunku i tolerancji. W niniejszym wydarzeniu udział wzięli także uczniowie Centrum Kształcenia,,Nauka” klas” II P i II K wraz z wychowawcami oraz Panią Dyrektor Beatą Dobosz.

Po części oficjalnej uczestnicy mieli możliwość zwiedzania wystawy o historii obozu jenieckiego.Akademii towarzyszyła podniosłość i zaduma. Powyższe obchody odbyły się pod patronatem Stowarzyszenia Obywatelskie Inicjatywy Europejskie oraz Urzędu Miasta Piła.

M.Neldner

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij