Menu Zamknij

CZy dyNIE POTRAFIĄ MÓWIĆ?

Dziś Święto Halloween, które ma swój początek w celtyckim święcie Samhain. Celtowie, którzy niegdyś zamieszkiwali tereny dzisiejszej Anglii, Irlandii, Szkocji, Walii oraz północnej Francji, sądzili, że w nocy z 31 października na 1 listopada ulega zatarciu granica pomiędzy światem żywych i umarłych. Mieli oni przekonanie, że 31 października dusze zmarłych odwiedzają ziemię. Zwyczaj wycinania lampionów z dyni pochodzi z tradycji celtyckich; dynia bowiem ze światełkiem w środku jest symbolem błędnych ogników uważanych za dusze zmarłych, wystawiano je przed drzwiami domów, aby odstraszały wampiry, a zabłąkanym duchom oświetlały drogę. Dynia, mająca usunięty miąższ, wycięte w skórze otwory na oczy i usta oraz świeczkę umieszczoną w środku, ustawiona w oknie dokładnie 31 października wita dusze przodków oraz chroni domy przed złymi duchami. Jest również znakiem dla dzieci, że w danym domostwie dostaną masę słodyczy.

Czy dynie potrafią mówić??? W związku ze Świętem Halloween chętni uczniowie Centrum Kształcenia NAUKA wzięli udział w projekcie z języka angielskiego Halloween Word Art, którego pomysłodawczynią była Pani Magdalena Horodecka, nauczycielka języka angielskiego. Projekt polegał na stworzeniu dyni halloweenowej za pomocą 25 słów opisujących wyżej wymienione święto. Poniżej przedstawiamy efekty pracy naszych uczniów 🙂 Oceńcie sami, która dynia przemawia do Was najbardziej?

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij