Menu Zamknij

DORADZTWO ZAWODOWE

 Kolejna grupa uczniów zakończyła cykl zajęć z doradztwa zawodowego. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi etyki zawodowej,  możliwościami Kształcenia zawodowego, ustawicznego, stylami uczenia, metodami poszukiwania pracy, wymaganiami i oczekiwaniami pracodawców. Ponadto przeprowadzono symulację rozmowy kwalifikacyjnej i omówiono techniki autoprezentacji. Na zajęciach uczniowie definiowali pojęcie przedsiębiorczości i ustalali czy potrafią być przedsiębiorczy. Prowadzili także dyskusję na temat zachowania etycznego i ,,tajemnicy zawodowej.” Na podstawie swojego miejsca zamieszkania i najbliższego regionu zwrócili również uwagę na  zawody  ginące w Polsce. W zajęciach podsumowujących przeprowadzono macierz Eisenhowera, na podstawie której uczniowie uczyli się w jaki sposób zarządzać własnym czasem.Wykorzystujac powyższą metodę uczestnicy wyznaczali w kartach pracy sprawy:wna pilne i ważne,  niepilne i ważne,  pilne i nieważne oraz niepilne i nieważne. 

Wszystkim uczniom dziękuję za miłą atmosferę,  aktywność i współpracę podczas zajęć zarówno grupowych, jak i indywidualnych.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij