Menu Zamknij

DWUKROTNA MISTRZYNI !

Jak wszyscy dobrze wiemy do naszej szkoły chodzą uczniowie, z których powinniśmy być szczególnie dumni. Poświęcają każdą minutę wolnego czasu, aby rozwijać swoje pasje i stać się najlepszymi w danej dziedzinie. Reprezentują nas na różnych zawodach, zdobywając liczne medale i puchary. Do takich uczniów można zaliczyć między innymi Oliwię Tomkalską z klasy IILODg. Jej pasją, która dziwi wielu ludzi jest podnoszenie ciężarów. Z uwagi na ostatnie osiągnięcia Oliwii postanowiliśmy przeprowadzić z nią krótki wywiad.


Kiedy zaczęłaś uprawiać ten sport? -> Wszystko zaczęło się w połowie 2 klasy gimnazjum. Miałam wtedy 15 lat.
W jakim klubie trenujesz? -> Trenuje w klubie UKS Copal Trzcianka.
Dlaczego postanowiłaś akurat podnosić ciężary? -> Dlatego, że w niczym innym nie byłam tak dobra jak w tym. 
Ile zajmują Ci treningi i jak często na nie chodzisz? ->Treningi zajmują mi do 2 godzin. Na chwilę obecną trenuje 3 razy w tygodniu, gdy zbliżają się ważne zawody ćwiczę przez 5 dni. 
Miałaś już jakieś poważniejsze kontuzje? -> Na szczęście miałam tylko drobne.
Co motywuje Cię do dalszych treningów? -> Każdy kilogram więcej na sztandze!
Czy rodzina wspiera Cię w tym co robisz? -> Tak i nawet dba o wszystkie moje potrzeby, które są z tym związane. 
Jak godzisz sport z nauką? -> Czasem bywa ciężko nadrobić pewne rzeczy jednak staram się radzić sobie z tym na tyle ile mogę.
Jak na twoje zainteresowanie reagują nauczyciele i uczniowie z Centrum Kształcenia „Nauka”? -> Są pozytywnie zaskoczeni tym co robię.
Jakie jest Twoje największe osiągnięcie, z którego jesteś dumna? -> Dwukrotne mistrzostwo Polski w Zamościu i Ciechanowie.
Czy masz jakąś osobę, która jest dla Ciebie autorytetem? -> Tak, jest to hiszpańska dwukrotna mistrzyni świata Lidia Valentin. Każdy dokładany ciężar na sztandze sprawa jej ogromną radość. 
Jak ludzie reagują na to, że praktykujesz taki sport będąc dziewczyną? Czy spotkałaś się przez to z jakąś przykrą sytuacją? -> Na początku trenowania tak. Nie miałam wtedy wystarczająco rozwiniętej techniki ale po jakimś czasie to minęło i stawałam się coraz lepsza.
Czy planujesz z tym sportem związać przyszłość? -> Tak, planuje trenować do 23 roku życia. Wszystko zależy od tego jakie będę osiągać wyniki.
Co byś powiedziała osobom, które chcą zacząć przygodę z tym sportem? Masz jakieś rady? -> Najważniejsze jest to, aby włożyć w ten sport tyle czasu ile tylko można. Oprócz tego bardzo ważne jest to, żeby być cierpliwym, czekać na progres i się nie poddawać.
Dziękujemy za poświęcony czas. Życzymy wielu sukcesów i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów!

Artykuł i wywiad przygotowała Urszula Gaweł z klasy IILODg

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij