Menu Zamknij

Jak pracujemy na lekcjach języka polskiego?

   Lekcje języka polskiego lub innego przedmiotu nie muszą być nudne. Przemierzamy na nich ścieżkami różnych bohaterów literackich.Odwiedzamy Ateny, Rzym, Olimp i inne ciekawe miejsca związane zarówno z historią jak i literaturą. 

Tym razem klasa II LOA zbliżyła się do jednego z bohaterów Reja. Uczniowie ustalili kim jest człowiek poczciwy.W dalszej części lekcji pracowali w grupach . Zagadnienia, które otrzymali polegały na wyodrębnieniu minimum trzech informacji na temat stosunku szlachcica do: pracy, wartości materialnych, duchowych,innych ludzi.Grupa piąta ustalała z jakich źródeł radości korzysta idealny szlachcic. Ostatnia grupa z kolei rozważała czy utwór M.Reja ma charakter poradnika. Kazde z zadań dodatkowo musiało być opatrzone cytatem i przygotowaną infografiką. Podczas wykonywania zadań uczniowie sprawdzili umiejętność pracy z:  tekstem, presją czasu i współpracy z grupą.

Poniżej zamieszczamy krótką fotorelację z przebiegu powyższej lekcji.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij