Menu Zamknij

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – PROFIL RATOWNICTWO PRZEDMEDYCZNE

OPIS:

Nauka w szkole trwa cztery lata.

Podczas zajęć uczniowie szkoleni są z zakresu materiału obejmującego Kwalifikowaną Pierwszą Pomoc, zachowania się w ciężkich sytuacjach oraz podejmowania trudnych decyzji pod presją czasu. W szczególności uczniowie poznają zasady RKO u osób dorosłych, dzieci i niemowląt z użyciem AED. Postępowania z pacjentem urazowym – badanie, zastosowanie odpowiednich pozycji, stabilizacji kręgosłupa, zaopatrywania ran. Zbieranie wywiadu od osób poszkodowanych. Zabezpieczenia górnych dróg oddechowych.

Po zakończeniu edukacji w Liceum Ogólnokształcącym o profilu ratownictwa przedmedycznego w Centrum Kształcenia „Nauka” zdobywasz ugruntowaną wiedzę na temat pierwszej pomocy.

PRZEDMIOTY W ZAKRESIE ROZSZERZONYM:

  • Język angielski
  • Biologia
  • Geografia / Wiedza o społeczeństwie

PRZEDMIOTY DODATKOWE:

  • Ratownictwo przedmedyczne 2h/tyg

STRÓJ RATOWNIKA:

  • Każdy uczeń klasy o profilu ratownictwa przedmedycznego zobowiązany jest do kupna stroju ratownika, w którego skład wchodzą: bluza, spodnie oraz koszulka t-shirt. Obecnie koszt stroju to 340 zł.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij