Menu Zamknij

Liceum o profilu wojskowym

Szkoła prowadzi klasy o profilu wojskowym, zarówno w liceum jak i technikum. Oferta skierowana jest do tych uczniów, którzy w przyszłości pragną pełnić zawodową służbę wojskową. Przygotowujemy absolwentów zarówno do studiów w akademiach wojskowych jak i do służby kontraktowej, w tym także do służby w nowo formowanych jednostkach obrony terytorialnej.

 W trakcie nauki uczniowie poznają min. podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego, odbywają szkolenie bojowe i  logistyczne. Zajęcia rozpoczyna 3- dniowy obóz integracyjny , kolejne prowadzone  są w garnizonie pilskim, a rok szkolny kończy 10-dniowy obóz poligonowy.  Ponadto,  cyklicznie co kwartał,  całodzienne szkolenia zintegrowane odbywają się  w jednostkach wojskowych.

 Absolwenci posiadają wiedzę z obszaru szkolenia bojowego, wiedzę teoretyczną z zakresu balistyki i teorii strzału, terenoznawstwa,  zasad budowy stanowisk ogniowych, znają rodzaje min własnych i innych państw, organizację obrony przeciwlotniczej, przepisy i zasady organizacji łączności, zasady obrony i ochrony obiektów, podstawy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Ponadto uczniowie  technikum poznają zasady działania i zadania bezzałogowych statków powietrznych. Cotygodniowe treningi strzeleckie i walki wręcz pozwalają zdobywać  kolejne żołnierskie umiejętności.  Wszystkie zajęcia w klasach wojskowych odbywają się w pełnym umundurowaniu i zgodnie z zasadami musztry.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij