Menu Zamknij

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – PROFIL WOJSKOWY

OPIS:

Nauka trwa cztery lata.

 W trakcie nauki uczniowie poznają min. podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego, odbywają szkolenie bojowe i  logistyczne. Zajęcia rozpoczyna 3- dniowy obóz integracyjny, a rok szkolny kończy 5-dniowy obóz poligonowy.  Ponadto,  cyklicznie,  całodzienne szkolenia zintegrowane odbywają się  w jednostkach wojskowych.

 Absolwenci posiadają wiedzę z obszaru szkolenia bojowego, wiedzę teoretyczną z zakresu balistyki i teorii strzału, terenoznawstwa,  zasad budowy stanowisk ogniowych, znają rodzaje min własnych i innych państw, organizację obrony przeciwlotniczej, przepisy i zasady organizacji łączności, zasady obrony i ochrony obiektów, podstawy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Treningi walki wręcz pozwalają zdobywać  kolejne żołnierskie umiejętności.  Wszystkie zajęcia w klasach wojskowych odbywają się w pełnym umundurowaniu i zgodnie z zasadami musztry.

PRZEDMIOTY W ZAKRESIE ROZSZERZONYM:

  • język angielski
  • geografia lub wiedza o społeczeństwie
  • biologia

PRZEDMIOTY DODATKOWE:

  • Edukacja wojskowa 2h tyg.

Szkoła posiada 6-letnie doświadczenie w prowadzeniu klas wojskowych.

Jako jedyna w regionie uczestniczy w programie Ministerstwa Obrony Narodowej certyfikowane klasy wojskowe.

Cel programu:

Przygotowanie wartościowych kandydatów do różnych rodzajów służby wojskowej oraz wspieranie systemu odbudowy rezerw Sił Zbrojnych RP poprzez wykorzystanie potencjału uczniów (absolwentów) szkół ponadpodstawowych pobierających naukę w klasach wojskowych.

Efekt programu:

Stałe konsultacje (już w toku realizacji programu) przedstawicieli Terenów Organów Administracji Wojskowej w zakresie możliwości przyjęcia do służby wojskowej oraz wskazania możliwości podjęcia służby adekwatnych do potrzeb Sił Zbrojnych i uwarunkowań kandydata.

Pełnoletni absolwent szkoły, po jej ukończeniu może:

  • zostać przeszkolony w skróconej formie przygotowawczej, w rezultacie – złożenie przysięgi wojskowej;
  • brać udział w naborze do Wojsk Obrony Terytorialnej oraz innych rodzajów służby wojskowej na preferencyjnych warunkach (część uczniów z programu jest już żołnierzami WOT).
  • brać udział w naborze na akademie wojskowe na preferencyjnych warunkach (dodatkowe punkty podczas rozmów rekrutacyjnych).

W klasach wojskowych realizowany jest program szkolenia dla oddziałów przygotowania wojskowego nadzorowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Szkoła współpracuje z 104 batalionem logistycznym w Wałczu, 100 batalionem łączności w Wałczu oraz Wojskową Komendą Uzupełnień w Pile. 

UMUNDUROWANIE:

  • Kwota umundurowania zostanie podana w późniejszym terminie.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij