Menu Zamknij

MYŚLĘ EKO-LOGICZNIE

,,Myślę EKO-logicznie” – to temat spotkań naszej młodzieży z przedstawicielką Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”. Podczas prelekcji uczniowie mogli przypomnieć sobie zasady prawidłowej segregacji odpadów. To bardzo ważne zagadnienie, ponieważ już niedługo młodzi ludzie wkroczą w dorosłość i będą odpowiedzialni za to jak będzie wyglądała gospodarka odpadami w ich domach, pokojach lub akademikach…

Spotkania te uzmysłowiły również uczestnikom spotkań, że bardzo wiele odpadów kupujemy sami: wybierając w sklepie produkty, które są wielokrotnie zapakowane czy sięgając po kilka foliowych toreb, zamiast zabierać na zakupy torby wielokrotnego użytku. Segregacja odpadów, powinna zatem być dla każdego czymś oczywistym; warto również zastanowić się, co każdy z nas może zrobić, by kosz na śmieci nie zapełniał się tak szybko.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij