Menu Zamknij

NASZ UCZEŃ REPREZENTANTEM POLSKI W MIĘDZYNARODOWYCH ZAWODACH EUROSKILLS!

W dniach 22-26 września 2021r. w austriackiej miejscowości Graz odbyły się zawody EuroSkillks. Są to międzynawowe, cykliczne wydarzenia, podczas których promowane są umiejętności zawodowe. W konkursach rywalizuje 31 państw z Europy. Celem zawodów jest zachęcenie młodych ludzi do podnoszenia swych umiejętności zawodowych oraz promowanie najnowszych rozwiązań w kształceniu i szkoleniu zawodowym. To największe na świecie wydarzenie tego rodzaju.

Zgodnie z regulaminem konkursu w EuroSkills mogą wziąć udział uczniowie, laureaci olimpiad oraz innych konkursów branżowych w wieku 18-25 lat. Każdy kraj może zgłosić tylko jednego zawodnika/drużynę do konkurencji w danej edycji. Zawody odbywają się w sześciu obszarach zawodowych: Technologia informacji i komunikacji; Produkcja i inżynieria; Technologia budownictwa; Transport i logistyka; Usługi społeczne i osobiste oraz Sztuka i moda.

Jednym z uczestników reprezentujących Polskę był uczeń naszej szkoły Dominik Kasperkowiak, który swój pobyt na EuroSkills opisuje następująco:

„Pojechałem na zawody jako reprezentant Polski w grafice komputerowej. Przecierałem szlaki, ponieważ byłem pierwszym zawodnikiem Polski w tej dyscyplinie. Jest indywidualna, lecz występują również konkurencje grupowe.

Poziom rywalizacji jest bardzo wysoki, ponieważ są to zmagania europejskie. Nie wszystko poszło po mojej myśli, ale i tak jestem zadowolony z rezultatów, zważywszy na krótki okres przygotowań.

Wydarzenie trwało pięć dni. Pierwszego dnia była tak zwana ceremonia otwarcia polegająca na przywitaniu uczestników ze wszystkich krajów. Drugi, trzeci i czwarty dzień wyglądały prawie tak samo, a mianowicie przyjeżdżałem z całą drużyną na miejsce konkurencji, szedłem na swoje stanowisko, przy którym były tłumaczone w języku angielskim zadania do wykonania. Następnie siadałem przy komputerze i wykonywałem prace. Do przygotowania miałem logo, baner, mockup na wizytówki, okładkę książki, wkładkę do książki, plakat, wizualizacje plakatu oraz aplikacje na telefon i komputer. Na zrealizowanie wszystkich zadań miałem 3 dni po 6-7 godzin dziennie.

Piątego dnia miała miejsce ceremonia zamknięcia, podczas której zostały ogłoszone wyniki w poszczególnych kategoriach.

Polska zdobyła trzy brązowe medale w konkurencjach: spawacz, florysta i kucharz.

Na koniec odbyła się uroczystość pożegnalna dla wszystkich uczestników zawodów”.

Dziękujemy 🙂

W  naszej społeczności szkolnej jest wielu wspaniałych i zdolnych uczniów. Jesteśmy dumni, że tacy uczniowie jak Dominik uczęszczają do naszej szkoły.  Cieszymy się, że młodzi ludzie chcą rozwijać swoje pasje i umiejętności zawodowe.  Za wszystkich trzymamy bardzo mocno kciuki.

Dominikowi i całemu zespołowi  z WorldSkills Poland serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij