Menu Zamknij

OBÓZ SZKOLENIOWY W WAŁCZU

Kadeci Centrum Kształcenia „NAUKA” Piła wzięli udział w obozie szkoleniowym zorganizowanym przez 100 batalion łączności z Wałcza.
To jeden z głównych punktów w procesie szkolenia uczniów objętych programem Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

W ramach realizacji programu nauczania z przedmiotu edukacja wojskowa, kadeci zaliczyli obóz szkoleniowy zorganizowany na terenie Jednostki Wojskowej w Wałczu.

Dzięki zajęciom prowadzonym przez żołnierzy – instruktorów uczniowie nabyli nowych umiejętności i wiedzy na temat specyfiki służby wojskowej. Przebywanie na terenie obiektów  jednostki wojskowej oraz realizacja zajęć na pasie taktycznym wspólnie z doświadczonymi instruktorami stanowi o wyjątkowości obozu szkoleniowego.

Według uczniów – obóz był intensywnym szkoleniem praktycznym, a dzięki realizacji zajęć na terenie jednostki patronackiej doskonalili i utrwalali swoje umiejętności z terenoznawstwa, OPBMR, rozpoznania wojskowego, łączności, taktyki, ochrony obiektów, zabezpieczenia logistycznego, szkolenia strzeleckiego, medycznego i inżynieryjno-saperskiego co bezpośrednio przełożyło się na pozytywne wyniki egzaminu zrealizowanego na zakończenie szkolenia.

Obóz to także doskonały moment na sprawdzenie odporności psychofizycznej, współdziałania, pracy w grupie.

Obóz został sfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij