Menu Zamknij

OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

„Jedyną rzeczą, która może uratować świat jest odzyskanie świadomości o świecie. To właśnie czyni poezja”
(Allen Ginsberg)

Poeta zyskuje nieśmiertelność poprzez swoje dzieła. Był już o tym przekonany Horacy, który wyznał w „Exegi monumentum”, że twórczość można porównać do „pomnika trwalszego niż ze spiżu strzelającego nad ogrom królewskich piramid.” I tak też jest z twórczością Agnieszki Bartol. Miasto Piła upamiętnia o niej obraz na różnych poetyckich spotkaniach.

W dniu 3 listopada b. r. odbyło się takie spotkanie zorganizowane przez targowisko Tarpil. Postać młodej poetki przybliżyła publicystyka Zuzanna Przeworska. W ramach tej inicjatywy młodzież z Centrum Kształcenia „Nauka” zaprezentowała jej wiersze i poezję śpiewaną. W repertuarze wokalnym znalazły się m. in. takie utwory jak : „Nic dwa razy się nie zdarzy” W. Szymborskiej, „Hymn” J. Słowackiego (cover piosenek Sanah), „Rebeka” z repertuaru Ewy Demarczyk. Materiał wokalno-poetycki przygotowały uczennice klasy I LOA i I K:
Nikola Wałek
Oriana Olszewska
Nikola Antoniak
Marcelina Ważna
Wiktoria Staniszewska

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij