Menu Zamknij

OJCZYZNA – ZWYKŁE SŁOWO, A TYLE ZNACZY

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości w Centrum Kształcenia „Nauka” zostały zorganizowane obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości połączone z pasowaniem uczniów klas I.

Dla pierwszoklasistów była to ważna chwila, bowiem zostali przyjęci w poczet uczniów, którzy złożyli uroczystą przysięgę na sztandar Szkoły.

Ceremonia stała się także okazją do wspomnień na temat sytuacji, w jakiej znajdowała się nasza Ojczyzna. Nie zabrakło informacji dotyczących poświecenia naszych przodków, którzy ginęli na obcej ziemi, wierząc w powodzenie swojej misji. Honor, oddanie, uczciwość, miłośc do kraju, ofiarne czyny pełne bohaterstwa to cechy wszystkich Polaków, dzięki którym żyjemy w wolnej, niepodległej Polsce. Święto stało się również pretekstem do refleksji nad historią i sposobami okazywania własnego patriotyzmu.

Tego dnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wspólnie zaśpiewali hymn państwowy, zadbali o wystrój klas i symbole narodowe. W ten sposób przyłaczyli się do obchodów święta tak ważnego dla każdego Polaka.
Małgorzata Stramel

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij