Menu Zamknij

POETYCKA JESIEŃ 2022 W WIELKOPOLSCE

W dniu 24 października b.r. w Pile odbyły się poetyckie spotkania z Różą Łakatosz w Szkole Podstawowej nr1, w Filii nr4 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki oraz w Centrum Kształcenia ,,Nauka” z uczniami klas IV LOB I IV LOC. Spotkanie z Panią Różą należy do wyjątkowych i niezapomnianych, nasyconych poetyckością i walorami artystycznymi. Odbyło się ono w ramach programu ,, PERSONA NIE NON GRATA”. Róża Łakatosz to poetka, malarka i tancerka . Niezwykła kobieta, niezwykła osobowość i dusza artystyczna. Warto wspomnieć, że debiutowała w cygańskim piśmie ,,Rrom p-o Drom” .Ponadto w roku 2010 zdobyła we Wrocławiu I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie ,, Romowie -moi sąsiedzi”. Obecnie oprócz aktywnego wzbogacania warsztatu poetyckiego prowadzi także warsztaty taneczne z zakresu tańca romskiego i mieszka w Poznaniu.
 

Pani Róża na forum zaprezentowała kilka tekstów osobistych  i lirycznych wierszy o zyciu Romów oraz podzieliła się tradycjami funkcjonującymi  w społeczności romskiej. Ponadto pokazała różne sposoby wiązania chust , które zależą od stanu cywilnego kobiety. Społeczność szkolna dziękuję  za niezwykłą atmosferę i możliwość obcowania z nietuzinkową osobowością jaką jest Pani Róża. Uczniowie klas IV LOB I IV LOC wraz z Panią Marleną Neldner składają podziękowania: Pani Marii Kopeć – współorganizatorce za w/w spotkanie oraz Panu Dyrektorowi Adamowi Nowickiemu i Pani Elżbiecie Janickiej  za udział w niniejszym wydarzeniu. 

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij