Menu Zamknij

PRAKTYKI ZAGRANICZNE – GRECJA 2020 cz.1

Czy Wy wiecie, że w naszej szkole realizowane są projekty, podczas których nasi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk zagranicznych ?! ??? W tym roku, pomimo wielu utrudnień, udało nam się zwiedzić …. GRECJĘ ??? Zazdrościmy szczęśliwcom ? Tymczasem krótka relacja z podróży ☀️⛱

„Tematy ważne dla młodych”

Projekt realizowany w ramach programu „Ponadnarodowamobilność uczniów” ze środków pochodzących z ProgramuOperacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Realizacja programu trwała od 11.10.2020 do 24.10.2020r. i odbywała się w Grecji na terenie Riwiery Olimpijskiej. W programie udział wzięło 20 osób z klas Liceum Ogólnokształcącego. Codzienne zajęcia realizowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego hotelu Golden Sun w Mesagala oraz pobliskich miejscowościach ( Larissa, Litochoro, Platamonas).

Oprócz obowiązkowych punktów programu czyli zajęć z kultury, historii, ekologii, informatyki i języka angielskiego, w czasie wolnym oraz podczas weekendów, uczniowie mieli możliwość odbycia wycieczek w ważne pod względem historycznym, kulturowym i turystycznym zakątki Grecji. A było co podziwiać ponieważ okoliczne miejscowości są malowniczo położone między morzem Egejskim a Olimpem.

Mesagala 12.10.20r. nasze miejsce docelowe gdzie znajdował się nasz hotel, to mały kurort turystyczny na wschodzie prefektury Larissa w centralnej Grecji w regionie Tesalia nad Zatoką Thermaikos Kolpos (Morze Egejskie). W sezonie turystycznym to tętniąca życiem , a zarazem spokojna osada wypoczynkowa, znajdująca się trochę na uboczu od innych bardziej zatłoczonych turystycznych miejsc. Kurort słynie z rozległej, czystej piaszczystej plaży i równie czystego morza. Dlatego nasi uczniowie mogli w chwilach relaksu mogli zażywać kąpieli słonecznych i morskich.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij