Menu Zamknij

PROJEKT „Lekcja: Enter”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

„Lekcja:Enter” jest to projekt edukacji cyfrowej mający na celu podniesienie jakości kształcenia oraz zwiększenia udziału technologii informacyjno-komunikacyjnych podczas zajęć edukacyjnych.  

Projekt skierowany jest do nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Głównym celem projektu jest doskonalenie kompetencji cyfrowych nauczycieli. W projekcie mogą wziąć udział nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych.  

Każdy nauczyciel biorący udział w projekcie odbywa 40 godzinne szkolenie (złożone z 9 różnych ścieżek szkoleniowych). Uczestnicy szkoleń będą mieli dostęp do platformy edukacyjnej jak również skorzystają z różnego rodzaju tutoriali oraz webinariów. Wszystko to ma na celu przygotowanie pedagogów do tworzenia własnych i korzystania z różnego rodzaju e-materiałów. W trakcie szkoleń nauczyciele nauczą się wykorzystywać różne narzędzia i aplikacje w codziennej pracy z uczniami. Ponadto, podczas bezpłatnych szkoleń uczestnicy dowiedzą się m.in. jak wzmacniać kompetencje cyfrowe swoje i swoich uczniów, korzystać z aktywizujących metod nauczania jak również tworzyć własne treści cyfrowe i urozmaicić swoje lekcje.

Dzięki udziale w projekcie nasi nauczyciele będą mieli okazję podnieść swoje kompetencje z zakresu TIK. 

Projekt „Lekcja Enter” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przewidziana jest na lata 2019-2023. 

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij