Menu Zamknij

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

W ubiegłym tygodniu klasa IIILOE zorganizowała spotkanie integracyjne dla nowo przybyłych uczniów z Ukrainy😊. Spotkanie to miało na celu przełamanie bariery językowej i kulturowej ale przede wszystkim danie poczucia bezpieczeństwa i akceptacji.

Wizyta rozpoczęła się krótkim powitaniem w języku ukraińskim, następnie uczennice rozdały nowym kolegom i koleżankom paczuszki z polskimi słodyczami. Dzięki uprzejmości Pani Anety Wacławczyk, która była naszym tłumaczem, dziewczyny szybko znalazły wspólny język z uczniami z Ukrainy. Były rozmowy, wspólne zdjęcia i żarty😄. Czas upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

Nasze spotkanie zorganizowane było spontanicznie, pod wpływem chwili i z potrzeby serca❤. Należy pamiętać, że w obecnej sytuacji, dla uczniów z Ukrainy, najbardziej liczy się pomoc nie podręcznikowa ale codzienna komunikacja. Nie programy nauczania, a kontakt z rówieśnikami i kulturą🙂.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij