Menu Zamknij

STAŻE ZAWODOWE W GRECJI

25 uczniów Technikum rozpoczęło praktyki w zawodach technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik logistyk, technik weterynarii, technik hotelarstwa oraz technik informatyk.

Zaś 5 nauczycieli będzie podnosić swoje kompetencje w ramach obserwacji pracy.

Drugiego dnia swojego pobytu w Grecji logistycy mieli okazję poznać firmę Geo Be Bright w Makrychorii.

Na początku poznali jej historię oraz profil działalności. Zostali oprowadzeni po magazynie. Dowiedzieli się w jaki sposób przyjmuje się zamówienia oraz jak się je kompletuje. Na koniec uczniowie otrzymali do wykonania samodzielne zadanie.

03.05.23. miała miejsce wizyta grafików w urzędzie gminy w Tembi, podczas której p.Anna z działu promocji opowiedziała uczniom o okolicy Makrychori. Grupa grafików ochoczo przyjęła wyzwanie wykonania ulotki promującej ten piękny region.

Następnie do swojego gabinetu na rozmowę i degustację greckich specjałów przyjął ich sam Pan burmistrz. Na koniec uczniowie mieli okazję eksplorować miejscowość w ramach czasu wolnego.

Ponadto odbyły się zajęcia weterynarzy na fermie kur w Agarii. Kury są tam hodowane w typie klatkowym. Na terenie fermy przebywa około 16 tys. kur. Jaja tam wyprodukowane są wysokiej jakości i są bardzo popularne wśród lokalnej społeczności. Uczniowie poznali kryteria sortowania jaj oraz działanie maszyny sortującej. Poznali również różnice jakie występują w prowadzeniu hodowli kur w Grecji a hodowlą w Polsce.

Natomiast nasza hotelarka poznała zasady i procedury panujące w hotelu Posejdon w porządkowaniu jednostek mieszkalnych.

Praktyka jest realizowana w ramach Programu Erasmus Plus,

Sektor: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe,

Akcja 1: Mobilność Edukacyjna

Projekt nr: 2022-1-PL01-KA121-VET-000064009.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij