Menu Zamknij

TECHNIK LOGISTYK

SYMBOL ZAWODU 333107

OPIS:

Nauka trwa pięć lat. W trakcie nauki uczeń ma możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji. Egzamin z pierwszej kwalifikacji odbywa się pod koniec trzeciej klasy. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się w I semestrze klasy piątej.

Logistyk to zawód poruszający się w takich dziedzinach gospodarki jak zaopatrzenie, transport, dystrybucja, spedycja czy też planowanie procesów produkcyjnych. Innymi słowy logistyk specjalizuje się w zakresie zarządzania, planowania i nadzorowania przepływu surowców czy produktów w łańcuchu dostaw.

W trakcie nauki uczeń realizuje przedmioty w kształceniu teoretycznym jak i praktycznym. Są to m.in. procesy magazynowe, organizacja prac magazynowych, logistyka transportu, usługi logistyczno-transportowe, jak również pracownia magazynowa, procesy transportowe, procesy magazynowo – spedycyjne. Praktycznie kształcenie w zakresie pierwszej kwalifikacji będzie się odbywać w pracowni magazynowej przy pomocy informatycznego sytemu zarządzania magazynem klasy WMS o nazwie THINK ESPIRO. Firma Think w wersji komercyjnej posiada ponad 150 wdrożeń w praktyce gospodarczej przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Zatem przygotowanie zawodowe naszych uczniów do pracy w tym właśnie systemie z pewnością zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy, ponieważ wiele firm takich jak: Sierpc, Intermag, Graal S.A., Nivea, Sharp Polska, Siemens, Koral S.A. i wiele innych wykorzystuje na co dzień w swojej działalności dokładnie takie samo oprogramowanie informatyczne.

Praktyki zawodowe odbywają się w zakładach produkcyjnych, firmach spedycyjnych oraz dystrybucyjnych w klasie trzeciej i czwartej.

Począwszy od klasy czwartej chętni uczniowie będą mieli możliwość dodatkowo uczestniczyć w kwalifikacyjnym kursie zawodowym przygotowującym do egzaminu zawodowego w zawodzie technik spedytor. Dzięki temu absolwenci naszej szkoły po ukończeniu szkoły i po zdaniu wszystkich egzaminów zawodowych będą mieli możliwość uzyskania dwóch zawodów technik logistyk oraz technik spedytor.

PRZEDMIOTY REALIZOWANE W ZAKRESIE ROZSZERZONYM:

  • geografia

KWALIFIKACJE:

  • SPL.01. Obsługa magazynów
  • SPL.04. Organizacja transportu

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA:

  • Sektor handlowy (np. specjalista ds. sprzedaży)
  • Sektor usługowy
  • Sektor dystrybucyjny (np. specjalista ds. planowania produkcji, specjalista ds. gospodarki magazynowej)

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij