Menu Zamknij

TECHNIK LOGISTYK

SYMBOL ZAWODU 333107

OPIS:

Nauka trwa pięć lata. W trakcie nauki uczeń ma możliwość uzyskania dwóch kwalifikacji. Egzamin z pierwszej kwalifikacji odbywa się pod koniec drugiej klasy. Egzamin potwierdzający drugą kwalifikację odbywa się w klasie czwartej.

Logistyk to osoba odpowiedzialna za zaopatrzenie, transport, dystrybucję czy też planowanie procesu produkcyjnego. Innymi słowy logistyk specjalizuje się w zakresie zarządzania i planowania przepływu surowców czy produktów.

W trakcie nauki uczeń realizuje przedmioty w kształceniu teoretycznym, jak i praktycznym. Są to m.in. gospodarka magazynowa, magazyny przedprodukcyjne, magazyny dystrybucyjne, logistyka transportu, usługi logistyczno-transportowe jak również procesy magazynowe, procesy transportowe, procesy magazynowo – spedycyjne oraz organizacja prac magazynowych. Praktyki zawodowe odbywają się w klasie drugiej i trzeciej.

PRZEDMIOTY W ZAKRESIE ROZSZERZONYM:

  • wiedza o społeczeństwie lub geografia

KWALIFIKACJE:

  • SPL.01. Obsługa magazynów
  • SPL.04. Organizacja transportu

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA:

  • Sektor handlowy (np. specjalista ds. sprzedaży)
  • Sektor usługowy
  • Sektor spedycyjny (np. specjalista ds. planowania produkcji, specjalista ds. gospodarki magazynowej)

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij