Menu Zamknij

WIELOKULTUROWOŚĆ W PRACY DORADZTWO ZAWODOWE

Jedną z cech współczesnego świata są przemiany w obrębie różnicowania się społeczeństw. Procesy globalizacji, masowych emigracji i mobilności społecznej wpływają wyraźnie na przeobrażenia państw. Stąd też wielokulturowość ma znaczenie w doradztwie zawodowym. Juz od 1989r.do Polski zaczęło napływać więcej cudzoziemców. Niniejsze zjawisko wzrosło szczególnie w ostatnich latach i związane jest także z przystąpieniem Polski do UE.

W związku z powyższym na ostatnich zajęciach z doradztwa zawodowego klasa 4LOB rozważała powyższe zagadnienie w kontekście klienta odmiennego kulturowo, imigrantów i mniejszości narodowych. Uczennice tworzyły m. in. mapy myśli, w których ujmowały różnice kulturowe. W czasie dyskusji omówiono także w jakim stopniu różnice kulturowe mogą wpłynąć na pracownika, klienta i zespół pracowniczy.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij