Menu Zamknij

WSPOMNIENIA Z GRECJI cz.4

18.10.20r. wizyta w sanktuarium św. Paraskevi w niewielkim XIII-wiecznym kościele wykutym w skale w wąwozie Tembi.

Paleos Panteleimonas 19.10.20r. – jedna z najbardziej urokliwych i najstarszych wiosek w Grecji, słynąca z bardzo ograniczonej liczby ludności oraz lokalnych wyrobów, takich jak miód z kasztana czy Koumaro.

Leptokaria 20.10.20r. – kurort położony w południowej części Riwiery Olimpijskiej. Niegdyś miasteczko rolnicze i handlowe, dziś ośrodek turystyczny z pamiątką przeszłości – starochrześcijańską bazyliką, parkiem, sklepikami i tawernami. W okolicy znajduje się wiele szlaków turystycznych. W Leptokarii odbywa się tradycyjny targ gdzie można kupić świeży ser feta, oliwki czy tradycyjną oliwę grecką.

Meteory 21.10.20r. – z grec. meteoros – „zawieszony w powietrzu” lub „środek nieba” – jedna z najbardziej malowniczych formacji skalnych na świecie. W tych górach powstały klasztory mnichów, którzy od IX wieku zaczęli przybywać tu w poszukiwaniu ciszy i możliwości medytacji. Meteory jako całość zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest to jeden z najbardziej malowniczych zabytków Grecji.

Wytwórnia ikon w miejscowości Kalambaka (w drodze do Meteorów). Miejsce gdzie uczniowie odbyli lekcję, w czasie której dowiedzieli się, że ikon nie malujemy a piszemy. Młodzież miała okazję poznać różne techniki wykonywania ikon oraz jak dokładnie tworzone są te religijne dzieła sztuki.

Uczniowie dowiedzieli się również, że region Grecji w którym gościli słynie z ogromnych plantacji kiwi oraz gajów drzew oliwnych.Przepiękne krajobrazy i zachwycające wyspy, to atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci uczniów.

Uczestnicy projektu sumiennie uczyli się języka greckiego (w wersji użytkowej). Młodzież brała udział w lekcjach języka greckiego.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij