Menu Zamknij

Wycieczka do Poznania

 Dnia 23 lutego b.r. uczniowie klasy 4LOB, 4LOC, 4Kg i 3i wybrali się na wycieczkę do Poznania. 

  Pierwszym punktem wyjazdu było spotkanie literacko – poetyckie z panią prof. dr hab. Izoldą Kiec  w czytelni Komiksów i Gazet Nova Biblioteki Uniwersyteckiej  Uczniowie zapoznali się z twórczością polskiej poetki pochodzenia żydowskiego Zuzanny Ginczanki.  Natomiast kierownik  czytelni pan  dr M. Traczyk zapoznał słuchaczy z zasobami czytelni, która jako jedyna w Polsce liczy 25 tys. woluminów komiksów w różnych językach. 

Podziękowanie za spotkanie i prelekcję na ręce pani prof. złożył Piotr Wójcik z koleżanką wraz ze swoim autorskim wierszem pt. ,,Burza”.

Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Szyfrów Enigma. Centrum Szyfrów Enigma to nowoczesna multimedialna wystawa, która ukazuje tajniki kryptologii i łamania szyfrów. Stanowi duże zainteresowanie zarówno wśród matematyków i fizyków.

O godzinie 17 uczestnicy udali się na posiłek. O godzinie 19 uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w spektaklu ,,Wesele” w reż. Mikołaja Grabowskiego, przygotowanym przez aktorów Teatru Nowego w Poznaniu.

  Wycieczka miała na celu kształtowanie wrażliwości estetycznej i literackiej. Istotnym celem podróży była również integracja młodzieży.

Opiekunkami były panie: W. Truszkowska, J. Gruszka i M. Neldner.

Spotkanie z prof. dr hab. Izoldą Kiec zostało zainicjowane przez  panią M. Neldner.

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij