Menu Zamknij

Z wizytą na pilskiej uczelni

W odpowiedzi na zaproszenie Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, 12.03.24 r. uczniowie kl. 2LOC wraz z wychowawczynią p. E.Smokowską-Tomaszewską uczestniczyli w XVII Festiwalu Nauki w Pile. Było to wydarzenie kulturalno-naukowe, które skierowane zostało do szerokiego grona odbiorców, w tym uczniów szkół średnich regionu północnej Wielkopolski.
Podczas tegorocznego Festiwalu, przedstawiciele uczelni koncentrują się na wielowymiarowym zjawisku stresu, zwracając uwagę na jego wpływ na zdrowie psychiczne i fizyczne młodych osób, a także na strategiach radzenia sobie z nim w różnych obszarach życia. Program Festiwalu obejmuje szereg fascynujących warsztatów i paneli dyskusyjnych, które pomogą uczniom lepiej zrozumieć naturę stresu oraz dostarczą praktycznych narzędzi i strategii radzenia sobie z nim. Uczniowie klasy 2LOC brali udział w jednym z warsztatów organizowanym przez bibliotekę główką uczelni, pt. „Do biblioteki przychodzimy po wiedzę, inspiracje i relaks!”. W czasie ich trwania uczniowie zapoznali się m.in. z tajnikami działania biblioteki uczelnianej, odwiedzili czytelnię i wypożyczalnię, w której czekało na nich zadanie godne S.Holmsa – odnalezienie konkretnej pozycji literatury, według udzielonych wcześniej wskazówek. Następnie grupa udała się do Laboratorium Kreatywności oraz galerii „Na górze”, by zapoznać się z obecną wystawą obrazów.
XVII Festiwal Nauki w Pile, ma również charakter „Drzwi Otwartych” podczas których uczniowie mieli także okazję poznać bazę dydaktyczną uczelni.
E. Smokowska-Tomaszewska

Kontynuując korzystanie z witryny, zgadzasz się na stosowanie plików cookie. więcej informacji

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zamknij